Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych. U mnie motorek spełnia swoje zadania i czerpie z jazdy na nim wiele przyjemności.

Wygląd niczego sobie i osiągi nienajgorsze a spalanie to bajka (poniżej 3L/100km).

Oby więcej takich sprzętów na naszych drogach a japońszczyzna też jest super.

Coś mam wrażenie, że mimo tych różnych wad chińczyki za parę lat będą się mogły poszczycić całkiem niezłymi przebiegami kilometrów.

Jak jest frajda z jazdy to nie ma znaczenia, czy chińczyk, czy japończyk, czy rusek.

 

Wygląd powiadasz.. no pewnie! Przecież jinlun to nic innego jak honda shadow a voyager czy lifan to virago wypisz wymaluj. Wprawdzie jednostki napędowe chyba z wycofanych modeli japończyków, ale to zawsze japonia. Wystarczy sobie przypomnieć losy kadetta sprzedanego do Korei. Chiny dopiero od 2-3 lat są na rynku i dopiero raczkują, jednak kiedy obserwuję ich postęp w gospodarce można przewidywać, że zawojują europę w ciągu kilku najbliższych lat nie tylko w motoryzacji. W sprzęcie komputerowym już trudno trafić na niechińczyka. Ja mam jinluna ze względu na jego cenę. Mogłem kupić używkę japońską za wiele więcej, ale wybrałem nówkę /wreszcie!/ i nie żałowałem ani przez chwilę. Teraz czekam aż wprowadzą jakąś 600tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak ma być każdy jeździ tym na co go stać. Ja właśnie do końca pomykam swoim King.Challenger-em i jest super. Mile zaskakują mnie reakcje tak kierowców jak i pieszych. Pare osób też zagadało i zdziwili się?? że taki sprzęt :) to made in China. Tak jest oki,pojemność może i mała ,moc też nie szokuje ale frajda z jazdy 50-tką :) to coś fajnego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj kilka kilo i okazało się że nie jestem sam! Mignął mi gość między budynkami na jinlunie na miejscowych blachach. Muszę namierzyć kto i skąd, będzie z kim wymienić poglądy i doświadczenia. Swoją drogą coraz więcej chińczyków spotykam, więc chyba dobrze to rokuje? W okolicy jest dealer z niezłym serwisem, z niczym nie ma problemu, fachowa obsługa, ludziska niemajętne za bardzo to i nowe moto za kilka tysiaków jest atrakcyjne, chociaż firma nieznana. Wiem że czytają tacy forum i dobrze by było umieszczać swoje uwagi o pozytywach i negatywach tych moto bo niegdzie nie znajdzie się lepszej opinii o produkcie jak nie u urzytkowników :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas coraz więcej to kiedyś będzie można jakiś zlocik zrobić i powymieniać poglądy.

Apropo przebiegów na chińczykach to na jednym zlocie spotkałem gościa, który miał przejechane na Jinlunie 250 ponad 9tyś bez poważniejszej awarji. Ciekawy jestem czy są już ujeżdzacze chińszczyzny z większymi przebiegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas coraz więcej to kiedyś będzie można jakiś zlocik zrobić i powymieniać poglądy.

Apropo przebiegów na chińczykach to na jednym zlocie spotkałem gościa, który miał przejechane na Jinlunie 250 ponad 9tyś bez poważniejszej awarji. Ciekawy jestem czy są już ujeżdzacze chińszczyzny z większymi przebiegami?

Pomysł bardzo ciekawy i godny uwagi :flesje: W nowym sezonie chętnie spotkałbym się z użytkownikami chińskich motocykli gdzieś w ładnej okolicy i miłej atmosferze :biggrin:

Myślę, że trudno będzie znaleźć kogoś z większym przebiegiem, biorąc pod uwagę, że kingway i podobne chińskie firmy istnieją na polskim rynku od dwóch lat daję maksymalne przebiegi na jakieś góra 15-20 tys. :buttrock:

 

 

Pogoda łaskawa jak żadnego roku! Za oknem słoneczko, tylko trochę szronu na trawie. Nie mogę się powstrzymać i lecę! Może ostatni raz w tym roku? Trzeba korzystać, a co? :biggrin:

A już zacząłem konserwację na zimę, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W wakacje kupilem motocykl banhe bh 125. Zrobilem na nim 3000 km (jak na razie :) ) Zero usterek, zero dokrencania srubek. Na poczatku mial lekkie wibracje przy 8-9 tys obr/min Ale po dotarciu 1500km i wyregulowaniu zaworow zniknely. Narazie na moto najwiecej jechalem ponad 110 km/h a w trasie utrzymuje 90-100 km (wiec troche go piluje ) Podejrzewam ze silnik pochozdi od hondy cb 125 ale nikt jeszcze tego nie potwierdzil:(. Zawieszenie jest dobre, najwiekszy przebieg to 280km jednego dnia. Przedni hebel bardzo dobry. Ogolnie fajne moto i duzo tanzse od konkurencji (nawet chinskiej ) dalem 5000zl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W wakacje kupilem motocykl banhe bh 125. Zrobilem na nim 3000 km (jak na razie ;) ) Zero usterek, zero dokrencania srubek. Na poczatku mial lekkie wibracje przy 8-9 tys obr/min Ale po dotarciu 1500km i wyregulowaniu zaworow zniknely. Narazie na moto najwiecej jechalem ponad 110 km/h a w trasie utrzymuje 90-100 km (wiec troche go piluje ) Podejrzewam ze silnik pochozdi od hondy cb 125 ale nikt jeszcze tego nie potwierdzil:(. Zawieszenie jest dobre, najwiekszy przebieg to 280km jednego dnia. Przedni hebel bardzo dobry. Ogolnie fajne moto i duzo tanzse od konkurencji (nawet chinskiej ) dalem 5000zl. Pozdrawiam

Co to jest? :icon_mrgreen:

Daj jakieś foto i bliższe info o tym sprzęcie. Ja pierwszy raz słyszę o takim... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D firma banhe (www.banghe.com) produkuje 2 skuterki oraz jednego chopperka. Wyglada tak : http://www.akinom.com.pl/html/Polish/OFERTA/Bh125a.htm Swoje zdjecia dodam pozniej. U mnie sa jeszcze sakwy. Silnik chyba jest sciagniety z hondy (w cb 125 na moje oko jest identyczny a w cg podobny). Na razie to rozgryzam (ostatnio zobaczylem ze na gazniku jest napisane "made in japan". Ogolnie przyjemne moto. :buttrock: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niebrzydki, żeby nie ten kolor :P chopperki i cruisery mają tylko jeden jedynie słuszny kolor, CZARNY ;)

Bardzo podobny do kingwayów. Podejrzewam, że rzeczywiście masz silnik hondy, jak większość chińczyków. Moto OK, szkoda tylko że chińczyki nie przykładają się zbytnio do jakości wykonania, bo części i podzespoły są made in japan. Ale w końcu dała nam bozia rączki i nóżki, więc mamy całkiem niezłe moto za nieduże pieniądze, tak że teraz wreszcie nawet niezamożni ludzie mogą sobie pozwolić na nowe moto.

I tak powinno być! ;)

Swoją drogą za 5tys można mieć jinluna 150 :crossy:

życzę przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to forum nam sie rozrasta :) , najlepsze jest to że każdy z nas ma "inny" motocykl ,a tak naprawde to się okaże że mamy moto :) bardzo do siebie podobne, czyli ewent. konsultacje podczas problemów będą dotyczyć tego samego. Ups. witam :) Cross_maX miłego pomykania, faktycznie twoje moto jest b. podobne nawet do mojego Challengera :) co do koloru mój jaki jest widzisz odrobina czerwieni hihi....ChRLD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo chińskie sprzęty są jak płatki śniegu, niby takie same a każdy inny.

Kiedyś się przekonałem o tym. Spotkałem gościa, który miał FYM i niby to samo na wygląd co Jinlun a gdy stanęliśmy obok siebie okazało się, że mój jest wyższy o połowę zbiornika.

Na pierwszy rzut oka wszystko to samo a tu prosze, jednak nie to samo.

Chińczyki na polskim rynku śledzę już od czterech lat i do niedawna znałem prawie wszystkie modele ale teraz już nie nadążam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i nie nadążysz :banghead:

Oni dopiero zdobywają nasz rynek i z roku na rok będzie ich przybywać coraz więcej. Mam nadzieję, że w miarę wzbogacania oferty wzrośnie też i jakość wykonania. Osobiście czekam na moto z silnikiem 600-700cm. Czy doczekam? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...King.Challenger 500 niekoniecznie V, za 8tyś to myślę niedługo teraz szlify na 200cc :banghead: i jest super :biggrin: .Dziś trasa laskiem Mysłowice-Katowice-Tychy i do domu :lalag: Motorek się układa: 3bieg 4-5tyś obr; 4bieg ok.5tys; 5bieg ok 5-6tys prawie brak wibracji :bigrazz: pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :crossy: Jutro poprawka :icon_eek:

U mnie dzisiaj ponad stówka ;) Pogoda piękna, tylko wirować. Trochę jednak chyba przesadziłem, bo po zmroku jednak robi się dużo chłodniej. Jak nie wyląduję w wyrku z zapaleniem płuc, to będzie cud... :buttrock:

Moto już całkiem ułożone, wibracje zniknęły, na obroty wchodzi idealnie, tylko po wymianie gum na filtrze powietrza stracił na mocy. Układ powietrzny jest szczelny i nie może przekroczyć 110km/h. Chyba trzeba będzie podregulować powietrze i gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ponad stówka :notworthy: Pogoda piękna, tylko wirować. Trochę jednak chyba przesadziłem, bo po zmroku jednak robi się dużo chłodniej. Jak nie wyląduję w wyrku z zapaleniem płuc, to będzie cud... :notworthy:

Moto już całkiem ułożone, wibracje zniknęły, na obroty wchodzi idealnie, tylko po wymianie gum na filtrze powietrza stracił na mocy. Układ powietrzny jest szczelny i nie może przekroczyć 110km/h. Chyba trzeba będzie podregulować powietrze i gaźnik

 

...Shipp jeździj wolnie :notworthy: podziwiaj krajobraz na który, podczas jazdy samochodem nie patrzymy :icon_razz: , co do gum to wydaje mi się że nie powinny mieć znaczenia? no, nie wiem może się mylę :rolleyes:na jutro zapow. słonko i 12st.C pomykam w dal :notworthy: trzeba to wykorzystać! u mnie narazie wachają się wolne obr 1.8 - 2.3tys obr ale to chyba kwestia dotarcia i przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...