Skocz do zawartości

BARDZO prosze o pomoc-Simek sr50- brAK ISKRY ;(


gurufarmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:D

1.uszkodzona cewka swoiatel w iskrowniku+ ogólne problemy z zapalaniem po tym jak pojezdzil pare km... zimny palił z kopa...

2. zdj. magneta , zalozylem nju cewke, zakladam magneto odpalam sima.. światełka spox :D

3. problemy z zaplonem dalej

4. zauwazylem iskry na platynkach- kondensator

5. zdejmuje magneto- wymianiem kondensator, (po wyciagnieciu iskrownika)... zakladam.. pale.. i NIC... patrze. brak paliwa :D

6. dziś,,, jakiś czas po- zalewam BAK i NIC, bo ISKRY BRAK- wiem ze wszystko sprawne. zaplon BYŁ dobrze ustawiony przed wyjmowaniem magneta...

 

7. nie wiem co robić.. czy moglem PRZYPADKOWO rozregulowac zaplon?

 

w takim razie prosze o porady- nie ma mi kto pomóc..

 

pech taki ze wszystko przy simku umiem (silnik na pamięć znam) ALE ZAPLONU NIGDY nie robiłem ;(

 

pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tylko tak na próbe dać przerwe na świecy na żyletke.Jeżeli na niej zapali to źle wyregulowany zapłon.Ale jeżeli twierdzisz że zapłon jest ok to może świeca się zrąbała lub przy zakładaniu iskrownika oderwał się jakiś kabelek (ja tak miałem).Albo może na platynkach jest za duża przerwa :?:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ma takiego simka.. i wiem ze on bez aku. zapala. Sprawdz swiece, kabel wys. nap., fajke(jesli masz ta z dioda), polaczenia kabelkow i sprawdz czy wlaczyles zaplon :lol:

Aha i jakby sie kto czepial kondensatora to iskra by byla, mala ale by byla (prosze nie pisac glupot) no chyba zeby kondensatora wgole nie bylo.. Sprawdz czy platynki dobrze pracuja, wyczysc je.. i ustaw zaplon... To chyba wszystko..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście ....

 

panowie jest tak:

 

fajka OK.. zapłon włączyłem ;] - kluczyk.....

 

nawet zdiołem faje i kabelek zakończony drucikiem wziołem w łape - NIC NIE kopie prądem- przylozylem do silnika i NIC!

 

więc ten prąd NIE idzie chyba.. domyslilem sie ze moze kabelek tam gdzieś... oblookałem i niczego nie stwierdzilem....

 

aha i świeca OK- nawet dałem inną - zapłon BYŁ DOBRY WCZEŚNIEJ a moje zapytanie to czy mógł się sam przestawić przydemontarzu magneta... i iskrownika...

?

 

"na platynkach jest za duża przerwa" ?? prosze mi wierzyć... wszystko umiem ale o ZAPŁONIE- w iskrowniku (regulacja ) nie wiem nic...

 

Aha i jakby sie kto czepial kondensatora to iskra by byla, mala ale by byla
no może,.,, ale co jeśli to WINA samoistnie przestawionego zaplonu? przecież brak iskry to ponoć głównie tym spowodowany

 

wyczysc je.. i ustaw zaplon
prosze mi wierzyć, nie pisałbym w ogóle tutaj gdybym potrafił... nie ma mi kto pomóc..

 

licze na wsparcie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry:

no wlasnie kabelki są okej..

 

TAK zdjołem iskrownik i zakręciłem ponownie.... sam mechanizm zaplonu sie nie ruszył...

 

więc rozumiem ze jak troche (minimalnie) zmieniła sie pozycja iskrownika względem magneta po takim zdehmowaniu to stąd wynika przestawianie zaplonu.. ?

 

zatem czy jak odkręce jeszcze raz iskrownik i sprubuje go zakręcic jeszcze raz to bedzie szansa ze iskra powróci??

 

bo regulowac zaplonu nie potrafię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na korpusie silnika i magnecie sa takie 2 kreski one są do ustawienia zapłonu (fabryka je tam wycieła).A odkręcałes cała podstawke iskrownika i tma patrzyles na kabelki?

 

tam sa 3 "rysy" musisz je ustawic w 1 lini. jedna jest na na iskrowniku (na brzegu) 2 na magnecie (najwieksza i na boku.) 3 na korpusie silnika. jest mniejwiecej obok zebatki poszukaj ja ona jest mala na ok.3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodz BY ZAplon Byl przestawiony o 180 stopni to iskra byc powinna

Dokładnie :!:

nawet zdiołem faje i kabelek zakończony drucikiem wziołem w łape - NIC NIE kopie

nie raz miałam problemy z iskrą ale w łape zawsze kopało, czyli zwarcie do masy można wykluczyć

ogólne problemy z zapalaniem po tym jak pojezdzil pare km... zimny palił z kopa...  

To mi wygląda na grzanie się cewki oczywiście zakładając właściwy skład mieszanki. Jak jesteś pewien, że wszystko jest ok to cewka będzie do wymiany. Czasem tak jest, że w jeden dzień moto chodzi jak zegarek, następnego dnia za nic nie odpali. Jak masz multimer to orjentacyjnie moge ci powiedzieć jak to wszystko posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ;(

 

no sprawdzilem

 

przed wymianą kondensatora chodził.... ale iskrzyly platynki lekko

 

wymianiem (zdjęcie magneta i iskrownika)

 

teraz zwróciłem uwage na polozenie iskrownika wzgledem silnika- byly oznaczenie- tak samo zalozylem

 

kable wydająsie być okej

wszystko wszceśniej było 100% sprawne..wykluczam fajke itp itd...

 

po zalozeniu iskrownika nie znalazlem oznaczeń na magnecie.. chyba nei ma to znaczenie ze przed zalozeniem magnetakopnolem wkopke i je zalozylem...

jest przecież KLIN (?)

 

zwrócilem uwage na tłok- osiąga maksimum gdy styki są rozwarte...

 

iskry brak ;(

 

czy to przez NOWY kondensator? ;/

 

nawet nim nie jezdzilem - i nagle zdechł...... ;(

 

 

zaplon.jpg

 

magneto.jpg

 

[ Dopisane: 16-12-2005, 18:43 ]

a teraz to wygląda tak:

 

-nju cewka

-nju kondensator

 

zaplon2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie iwem jak masz miec iskre ;]Jak kabel wychodzący z kondesatora dotyka do blaszki ktora trzyma ta szczotke smarującą magneto;]a ona jest przykrecona do stojana ;]Plus wali na mase i masz zwarcie jak byk tam ;]pozdrawiam

 

[ Dopisane: 16-12-2005, 23:15 ]

sory cos sie nie dodalo jak trzeba;/ chodzilo o to ze kabel kondesatora dotyka o blaszke trzymajacą szczotke smarującą magneto widzisz??I tam robi ci sie zwarcie;]Kabel ma plus i wali zwarcie na mase i dla tego najprawdopodobniej nie masz iskry;]pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...