Skocz do zawartości

Jazda bez OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ..

 

Powiedzmy ze wykupilem ubezpieczenie OC. Mija ono np 15 czerwca. Pzu zapomina mi przysalc nowe druki do zaplaty. Wiec z racje krotkiej pamieci jezdze "teroretycznie" bez oc.

 

Co sie stanie w momencie gdy lapie mnie psiarnia.

 

Od jednego ubezpieczyciela dowiedzialems ie ze jedyne co moga mi zrobic to wlepic mandat za brak dowodu wplaty.I obowiazek doniesienia tegoz dowodu . Gdyz ubezpieczenie oc jest obowiazkowe i do moementu niewyrejestrowania lub sprzedazy jest ono automatycznie przedluzane. I nie wchodzi w gre mandat ko 3000 zl ,czy jakos tak, za jazde bez oc.

 

Wiec jak to jest ??? czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za brak oc mogą wlepić mandat, z obowiązku powiadamiają UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) i on działa dalej. Musisz jednak opłacić składkę z karą tj. z odsetkami ustawowymi. Obecnie jest tak, że jeżeli nie wypowiesz umowy ubezpieczenia długoterminowego (zawartego na okres 12 miesięcy) umowa ubezpieczenia przechodzi z automatu na kolejne 12 miesięcy. I na tym się ono kończy nastepny okres 12 miesięczny jest już bez ochrony ubezpieczeniowej. Również nie opłacenie raty składki OC powoduje ustanie ochrony ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest tak' date=' że jeżeli nie wypowiesz umowy ubezpieczenia długoterminowego (zawartego na okres 12 miesięcy) umowa ubezpieczenia przechodzi z automatu na kolejne 12 miesięcy[/quote']

Sprecyzujmy iż dzieje się tak pod warunkiem opłacenia całej składki w poprzedniej, zakończonej już umowie ubezpieczenia. Jeżeli zakończona polisa nie była w całości opłacona to wznowienie nie następuje (art.28 ust.1,2 Ustawy).

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o łopatologiczna odpowiedz..

 

1.ubezpieczenie bylo rozbite na 2 raty

2.obie oplacilem

3.nie przyszedl nowy druk wiec nie zaplacilem na nastepny rok

( nie wypowiedizalem umowy)

4.lapie mnie policja

 

grozi mi mandat za:

a) brak dowodu wplaty i moge go doniesc do wgladu na komende i moze widniec na nim data wplaty pozniejsza niz na mandacie

B) mandat kilka tysciecy zl za brak oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat kilka tysciecy zl za brak oc

mnie tam pare razy juz psiarnia zlapala i jako amator jazdy bez dokumentów :D niemialem oczywiscie OC ale obeszło śię raz wyrąbali odemnie 40 zł od człowieka co ma 16 lat skandal !!!!! chodz lepsze to niz mandat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario jezeli nie wypowiedziales umowy a poprzednia polisa zostala oplacona w calosci to w swietle przepisow:

- umowa wznowila sie na nastepny okres ubezpieczenia

- grozi Ci mandat za brak potwierdzenia posiadania OC w czasie kontroli

- raczej nie grozi Ci kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego jakkolwiek bedziesz musial udac sie do zakladu ubezpieczen ktory powinien wystawic Ci polise od dnia nastepnego po skonczeniu starej polisy. UFG da Ci spokoj po przeslaniu do nich kopii takiej wlasnie nowej polisy. Oprocz normalnej skladki zaklad ubezpieczen naliczy Ci odsetki.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

 

6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

 

 

 

 

Art. 95. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,

podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie ale w temacie.

Czy muszę cały czas opłacać składkę nawet jak pojazd nie jeździ?

Czy mogę rozwiązać umowę i już?

Mam stare auto, które kupiłem na części by nim przyjechać musiałem opłacić OC oraz go zarejestrowałem, teraz jest mi już niepotrzebny do jazdy lecz rozbiorę go na części i nic po nim nie zostanie prócz kupy złomu, który i tak potnę. Wiem, że powinnienem go wyrejestrować lecz kto mi go przyjmie na złom jak go fizycznie nie będzie? Zostanie może samo nadwozie bez poszycia. Ile kosztuje wyrejestrowanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei odpowiedzi:

- musisz cały czas opłacać skłądkę nawet jeżeli nie jeździsz.

- nie możesz rozwiązać umowy, możesz jedynie wypowiedzieć u jednego ubezpieczyciela i zawrzeć u następnego

- wyrejestrowanie pojazdu jest możliwe jedynie w chwili jego całkowitej nieodwracalnej utraty (np. kradzież) lub kasacji. Kasacja polega nie na samodzielym pocięciu lecz na odwiezieniu na wyznaczony punkt złomowania który wystawi zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Z tym zaświadczeniem można dopiero pojazd całkowicie wyrejestrować (skasować) i od tego momentu można dopiero zaprzestać opłacania składek OC.

Podejrzewa (ale nie jestem pewien) że na złom musi rafić co najmniej szkielet nadwozia z cztelnymi numerami VIN, bez tego na pewno nie dostaniesz zaświadczenia o zezłomowaniu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...