Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

znajdź firmę co dorabia linki na zamówienie i dorób

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam okazje kupic tego MBX'a, lecz jest on bez gaznika. Wiec zwracam sie do Was z prosba o doradzenie mi jakiegos gaznika do hondy mbx 80. Chodzi o to, aby w danym gazniku nie trzeba bylo przerabiac mocowania. Prosilbym rowniez o linki do danych gaznikow.

 

Ps. Jestem zainteresowany kupnem oryginalnego gaznika od hondy mbx 80, badz innego, ktory pasowalby do motoru.

 

Pozdrawiam i Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie może troche głupie ale może się też ta odpowiedź przydać innym.

Jak mocno odgiąć blaszki membrany chodzi mi o to i jakiej odległości mają być od listków?

Jeszcze takie jedni pytanie z serii pytań bardzo dziwnych co się stanie jeżeli włoże membrane odwrotnie i jak ma być ona włożona te śrubki które trzymają listki i blaszki mają być bardziej w górnej części czy w dolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki mają być wygięte tak jak fabryka dała i jeśli to zmienisz to marne szanse, że trafisz we właściwe nastawy sam. Nawet jeśli ktoś będzie łaskaw dać Ci wysokość między końcem blaszki a obudową to może nie wystarczyć.

A propos pasowania membrany to raczej nie ma znaczenia byleby otwory na śruby pasowały ale nie jestem do końca pewien, bo jeśli jest niesymetryczna w budowie to metoda montażu na pewno ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest gaźnik PHBN Dellorto 19mm przy HONDZIE MTX 80. A dlaczego HONDA MTX 80 ma wyskalowane 9tys obrotów max a DT 80 12 tys ? HMM ; D

 

cała seria mtx jest robiona pod kątem żywotności i trwałości-mtx 80 jest słabszy od dt 80 jakieś 2KM (mówimy o mtx80R2 vs dt80lc2 )ale ma większą żywotność i nizsze spalanie.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 80lc2 zablokowaną na module (do 7tys obr kręciła ) to paliła 4-5.......4 to była taka normalna jazda w trasie te 70 (więcej niż 80 nie poszła przy 80 było 7.5 tys obr i moduł odcinał zapłon ) 7 to raczej w terenie gdzie non stop się trzymało te 7-8tys obr (odcięcie ) na 1 lub 2 biegu.....

 

sprzedałem ją kumplowi-podobno przed remontem łykała 7/100 w normalnych dojazdach do pracy ale nie chciała już palić strzelała w wydech i ledwo jechała w końcu zmarła -kompresja 6 bar chiński tłok za 50 zł szlif uszczelki china za 70 zł zestaw i lata dalej, dotarł ją z 300km i znowu poszła w teren i chyba lata do dziś (nie mam kontaktu z kumplem ale jak ostatnio byliśmy na żwirowni to zapierniczała zdrowo )

 

rewelacyjne moto -proste do bólu, zero obsługi, chińskich części masa i ceny jak do ogara prawie, moc do spokojnej jazdy styka tęsknie za nią :D utopić można było, po glebie zawsze paliła....

 

mtx80c 82 (2 bębny chłodzony powietrzem silnik hd06, podobno 8KM fabrycznie nieblokowany ) palił 3.5/100 przy jeździe 50 miasto/50 trasa spokojnie 50-60km/h (obroty 6-7 tys ) w terenie nigdy nie mierzyłem ale bardzo mało-bezrobotny zawsze byłem w stanie go zalać żeby się wyszaleć :D

 

obie nie gardziły najtańszym półsyntetykiem z orlenu- trochę kapało z wydechu i kopciła ale nic pozatym...........mtx nie lubił mixolu dymił strasznie i nie chciał wejść powyżej 7tys obr....

 

kupiłbym zamiast skuterka takiego mtxa chłodzonego powietrzem ale na allegro same trupy bez papierów.......raz się fajna 50 chłodzona powietrzem przewineła koło mnie za 2kpln i nawet zarejestrowana w PL ale ja nie miałem kasy.......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędne te MTX ale zgaduję, że cieczak z racji lepszych możliwości chłodzenia nie jest aż tak ekonomiczny.

 

no a ja bym obstawiał że jest.....

 

po pierwsze wiatrołap siłą rzeczy nie ma podgrzewanego gaźnika......nie pamiętam jak jest w mtxie ale dt80lc2 ma podgrzewany cieczą chłodząca gaźnik a to jest rozwiązanie które zmniejsza zużycie paliwa , szczególnie w zimne dni.....

 

silnik chłodzony powietrzem wolniej się też nagrzewa w zimne dni i szybciej stygnie........

 

HD06 ma od HD09 tylko 2KM mniej gaźnik z tego co pamiętam jest ten sam....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...