Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z honda gdyż bardzo łatwo można ją zagotować,poza tym gdy za bardzo się zagrzeje to strasznie słabnie,ponadto jeśli się ją tylko troszkę przydusi to się później nie może rozejść.Co może być tego przyczyną, dodam że układ chłodzenia mam drożny i nie mam termostatu,płyn nowy.Proszę o fachowe doradztwo.

 

 

Acha układ mam odpowietrzony chłodnice czystą,pompka po regeneracji,i działa,zaś wskazówka temperatury dochodzi tylko do połowy.Czy brak termostatu może mieć coś do tego?

Edytowane przez majasportomoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Poda mi ktoś instrukcje do hondy mtx 80 do tej starszej wersji chlodzonej powietrzem

 

instrukcji do mtxa 80 w internecie poszukiwał nawet indiana jones i nie znalazł :D też kiedy szukałem i coś mi się wydaje że nie ma ,,za free''......

 

mów co potrzebujesz może pamiętam z swojej trochę sie przy niej nagrzebałem :D

 

o może być tego przyczyną, dodam że układ chłodzenia mam drożny i nie mam termostatu,płyn nowy.Proszę o fachowe doradztwo.

 

skąd wiesz że układ masz drożny ?? ja bym pokombinował kupić jakiś odkamieniacz do chłodnic (tylko zwróc uwagę żeby do alu chłodnic się nadawał)

jak to nie pomoże to pewno trzeba wiatraczek-ja w crm miałem...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no z całym szacunkiem ale twoje pytanie jest tak ekstremalnie debilne że nikt nie chciał odpowiadać żeby cię nie ośmieszać i kazdy udał że nie widzi :icon_mrgreen: a w ogóle tłok masz ??

 

chyba to logiczne że skoro jest tłok na 2 czy tam 3 pierścienie to tyle ma być ?? pierścienie pełnią funkcję uszczelniająca jak masz 2 pierścieniowy tłok i nie masz jednego to kompresja ,,ucieka'' do tego stopnia że nie odpali-proste....

 

w tym czasie już 3 razy założyłbyś ten pierścień tymbardziej że pewno chiński tłok kosztuje grosze do niej-trochę samodzielności....

 

Witam może to dla was banalne pytanie ale jaka opona ma wejść do mtx 80 hd06 na tył wiem że 18' ale niewiem jak te inne wymiary a na oponie nie mam (kostka)

 

ja uważam że 120 to optymalna ale zaraz zapewnie pojawią sie głosy że do tak słabego moto najlepiej 100 albo 110 szerokość , 140 nie wkładaj ja miałem-za słabe moto na takiego czołgowego kapcia ciężko było nawet ze zrywa ruszyć....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj delikatnie zeskrobać nagar z denka i być może będzie nabity wymiar- wossner nabija albo cały wymiar albo oznaczenie w stylu +0.25 co znacza że jest 0.25 mm większy od nominału...chinole też nabijają czasem cyferki np 1 czy tam 2 czasami jest oznaczenie literowo cyfrowe spisujesz klepiesz w google i być może wyskoczy rozmiar....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem tu nowy. Posiadam honde mtx 50 to jest chyba rocznik 82. Nie wiem, jak ją kupiłem to tabliczka była zeszlifowana. Jest to typ z bębnem z przodu jak i z tyłu. Mój problem polega na tym ze jej prędkość maksymalna wynosi 40 km/h. Kompresje ma bardzo dobrą tłok i pierścienie też. Próbowałem wymieniać świece czyścic gaźnik. Wydaje mi się, ze nie wkręca się na pełne obroty, jest to model bez obrotomierza. I jest według mnie mocna. Jak ktoś się domyśla czego ona tak wolno jeździ to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem tu nowy. Posiadam honde mtx 50 to jest chyba rocznik 82. Nie wiem, jak ją kupiłem to tabliczka była zeszlifowana. Jest to typ z bębnem z przodu jak i z tyłu. Mój problem polega na tym ze jej prędkość maksymalna wynosi 40 km/h. Kompresje ma bardzo dobrą tłok i pierścienie też. Próbowałem wymieniać świece czyścic gaźnik. Wydaje mi się, ze nie wkręca się na pełne obroty, jest to model bez obrotomierza. I jest według mnie mocna. Jak ktoś się domyśla czego ona tak wolno jeździ to niech pisze.

Jak piszesz że jest mocna może ma zębatki inne niż oryginał

Mniejsza zębatka to chyba mniejsza moc ale większy "zryw" jak się nie mylę

Edytowane przez radziu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz że jest mocna może ma zębatki inne niż oryginał

Mniejsza zębatka to chyba mniejsza moc ale większy "zryw" jak się nie mylę

Zębatki mam chyba oryginalne z tylu 45z a z przodu 13z. Może to coś z elektryką, ale nie wiem. Próbowałem wymienić moduł, kupiłem inny i na tym nowym przerywa. A na tym starym działa dobrze niby tylko jedzie 40km/h. Cewkę tez wymieniałem ale to nic n ie dało.

Edytowane przez pawel753
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki mam chyba oryginalne z tylu 45z a z przodu 13z. Może to coś z elektryką, ale nie wiem. Próbowałem wymienić moduł, kupiłem inny i na tym nowym przerywa. A na tym starym działa dobrze niby tylko jedzie 40km/h. Cewkę tez wymieniałem ale to nic n ie dało.

A gaźnik tylko wyczyszczony czy regulowany też? Sam robisz mieszankę czy masz dozownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...