Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Dokumentacja jest kompletna brief umowy i wszystkie papierki są kompletne wystarczy je przetlumaczyć i pojść do urzędu.Z tego co wiem może być ze jest to 80 ccm lecz musi byc zaznaczone że jest zdlawiony na cdi lub gdziekolwiek że nie przekracza 45 km\h wtedy można rejestrować na 50.Znajomości w urzędach to dla mnei nie problem:)mam sporo rodziny w tych sprawach:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze stacyjką. Może mi ktoś powiedzieć jakie kable wychodzą od stacyjki?? W stacyjce są 4 kabelki a ja mam inną troszkę instalację gdzie kabli do podłączenia są 3 w tym 2 razem i teraz nie wiem co zrobić, bo jak podłącze to mam światła ale nie mogę moto zgasić. Może nie dobra???? A i jeszcze jedno ile powinno sie przekręcić kluczykiem. U mnie można tylko raz.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchaty- W każdym sklepie z częściami moto CI powiedzą i pomogą wybrać gęstość oleju ;] U mnie w MTX 80 nalałem według katalogu 120 ml do jednego amorka, czyli 240 do obu ;] Jak bedziesz wyminał olej, wymien uszczelniacze, ale zanim je zamontujesz wylej cały olej, i wymyj denaturatem, zeby resztki oleju sie nie zważyły z nowym bo w czasie jazdy ubije Ci się piana ;/ Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów, od niedawna jestem posiadaczem Hondy MTX 80 i mam kilka pytań:

 

-jakie świece do niej założyć (NGK BR 9ES czy NGK BR 8ES; czym one sie roznia?) dodam, ze teraz mialem świecę "Iskra" E65PTRS SUPER

 

-mozecie polecic mi jakiś filt powietrza do niego - najlepiej z allegro :( - sam nie moge sie zdecydowac;

 

-i ostatnia sprawa: kapie mi z niego olej, ze skrzyni - co moze byc tego przyczyna?

 

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów, od niedawna jestem posiadaczem Hondy MTX 80 i mam kilka pytań:

 

-jakie świece do niej założyć (NGK BR 9ES czy NGK BR 8ES; czym one sie roznia?) dodam, ze teraz mialem świecę "Iskra" E65PTRS SUPER

 

-mozecie polecic mi jakiś filt powietrza do niego - najlepiej z allegro ;) - sam nie moge sie zdecydowac;

 

-i ostatnia sprawa: kapie mi z niego olej, ze skrzyni - co moze byc tego przyczyna?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

 

 

Co do świecy. Podaj dokładnie, którego Mtx'a masz, który rok.

 

Filtr, hm nie napewno nie kupuj stożka z allegro za 30zł, w ogóle nie kupuj stożka bo w enduro to sie nie sprawdza, za dużo piachu, błota, itd. Ja bym spróbował wyprać stary, albo dociąć coś podobnego do orginału.

 

Kapanie oleju. Hmm zależy skąd ci kapie, jeżeli śrubą od jego spuszczania, to proponuje założyć tam uszczelkę, albo dokręcić śrubę. Jeżeli kapie gdzieś na łączeniu kartera, no to może uszczelka poszła,albo masz nie szczelne kartery w co wątpie, bo miałbyś wtedy przedmuchy w silniku (skrzyni korbowej) i raczej by on nie chodził.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świecy. Podaj dokładnie, którego Mtx'a masz, który rok.

 

Filtr, hm nie napewno nie kupuj stożka z allegro za 30zł, w ogóle nie kupuj stożka bo w enduro to sie nie sprawdza, za dużo piachu, błota, itd. Ja bym spróbował wyprać stary, albo dociąć coś podobnego do orginału.

 

Kapanie oleju. Hmm zależy skąd ci kapie, jeżeli śrubą od jego spuszczania, to proponuje założyć tam uszczelkę, albo dokręcić śrubę. Jeżeli kapie gdzieś na łączeniu kartera, no to może uszczelka poszła,albo masz nie szczelne kartery w co wątpie, bo miałbyś wtedy przedmuchy w silniku (skrzyni korbowej) i raczej by on nie chodził.

 

Pozdro

 

 

Jesli chodzi o swiece, to kupilem go jako rocznik 92, ale karoserie ma z 86?! Jest chlodzony cieczą. (nie mam papierow do niego dlatego dokladnie nie wiem, jutro sprawdze na ramie)

 

Odnosnie filtra - mial zalozony stozkowy, ale sie kompletnie rozwalil dlatego wymiana jest konieczna i musze jakis wybrac - a najwiecej jest na allegro, dlatego zapytalem ktory tam kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Sydney za odpowiedź. Wymieniłem olej ale okazało się, że amortyzatory są wybite, no nic wymienie.

ALE to jest bardzo nie typowy MTX JEDYNY TAKI NIEPOWTARZALNY, PONIEWAż mam silnik włożony od honda CB 125 silnik 2 cylindrowy 2 gaźniki. Układ wydechowy 2w1 (tłumik pusty). Ludzie mają mnie dość na wiosce.

Przeszczep udał sie bez żadnych komplikacji. Ładnie sie zbiera. Ramę kupiłem za 50zł!!!!! kompletna, silnik miałem po remoncie jeszcze zbieram na łańcuszek rozrządu (kończy się). Można go zobaczyć na:

-http://bikepics.com/pictures/912470/

-http://bikepics.com/pictures/912474/

-http://bikepics.com/pictures/906102/ (przed malowaniem)

Teraz troszeczkę inaczej wygląda zrobię na dniach fotkę jak aktualnie wygląda.

 

P.S. Czy ktoś może wie od czego jest tylni błotnik na pewno nie jest oryginalny???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez puchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wie ktoś jaki może pasować amortyzator centralny tylni do MTX-a 80. Chodzi mi oto, żeby był wyższy. Mam starszy model 83-84r siedzi nisko i nie wygląda ładnie, może ktoś kombinował z podwyższeniem tyłu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda mtx 80 - 87r. chłodzony cieczą :

 

mam problem, po pierwsze jak powinna byc ustawiona iglica w gaźniku, na którym ząbku??

 

po drugie... jest problem z kopkiem... nie odbija mi, podobno spręzyna spadła i musze go odpalac na popych... czasami zaskoczy z kopa ale tylko odbija do połowy.... łatwo założyc tą sprężyne, czy lepiej sie do tego nie zabierac...

 

po trzecie... nie mam podłączonego dozownika oleju i nie wiem gdzie go podłączyc i musze olej mieszac normalnie w baku z paliem... czy to sie nie odegra na pracy i żywotności silnika takie dolewanie na oko??

 

ile pali taka maszynka, coś koło 5l ??

piszcie co o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchaj Puchaty ja z tym kombinowałem (oczywiście z amorkiem) bo miałem tak samo a więc: tam jak masz u góry mocowanie amora do ramy to dospawałem takie kolejne kółko co jest przy amorku i skręciłem spowrotem chociarz za bardzo to ten amorek już nie chciał wejść bo był za długi troszke ale jakoś go wcisnołem i moto podwyrzyło sie o jakieś 5-8 cm ;) tak że ten sposób skutkuje a sprężyna w mtx nie da sie wyjąć żeby właśyć dłuższą czy coś, tak więc ja zrobiłem tak jak pisałem i jest dobrze, można też jak masz nad spreżyną takią jakby nakrętke to nia pokręcić i jak ją popuścisz to mote będzie wyższye ale bardziej miękkie. Pozdro

 

honda mtx 80 - 87r. chłodzony cieczą :

 

mam problem, po pierwsze jak powinna byc ustawiona iglica w gaźniku, na którym ząbku??

 

po drugie... jest problem z kopkiem... nie odbija mi, podobno spręzyna spadła i musze go odpalac na popych... czasami zaskoczy z kopa ale tylko odbija do połowy.... łatwo założyc tą sprężyne, czy lepiej sie do tego nie zabierac...

 

po trzecie... nie mam podłączonego dozownika oleju i nie wiem gdzie go podłączyc i musze olej mieszac normalnie w baku z paliem... czy to sie nie odegra na pracy i żywotności silnika takie dolewanie na oko??

 

ile pali taka maszynka, coś koło 5l ??

piszcie co o tym myslicie

 

 

 

1 ja mam ustawiąną na 2 i jeździ dobrze

2 z kopką to nie wiem możliwe że ci sprężyna spadłą ale nie wiem jak tam jest z nałożeniem jej bo tego jeszcze nigdy nie rozbierałem

3dozownik przynajmniej u mnie jest po lewj stronie pod tym plastikiem pod soiedzeniem i jest tam na niego mocowanie na śróby a podłancza go sie tak: z silnika gdzieś pod gażnikiem powinien ci wystawać taki ptrzewód znaczy wężyk i jego podpinasz do dozownika . Tytlko zanim podłąfczysz proponuje wyczyścić filter w dozowniku :] takie dolewanie nic nie zaszkodzi jak bedziesz lał dobre ilości a nie na oko i oczywiście jak bedzieśz lał dobry olej a nie jakiś mixol. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy

 

gdzie w mtx-ie 50ccm moga byc blokady i co zrobic zeby jechal mi jakies 70-80 km/h (teraz jedzie 45 i nawet 5 wiecej nie pojdzie:/)

 

czy oplacilo mi sie wziac tego mtx w stanie idealnym, z roku 93 za 2000, ale bez papiera (zaginely u niemca, w planach mam rejestracje na sama)

z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...