Skocz do zawartości

Po 18-stce bez karty???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz dowód osobisty, to możesz jeździć motorowerem...

Według mnie to jest troche dziwne, bo nie zawsze osoba taka ma pojęcie o znakach i umiejętności jazdy...

Dla mnie ten przepis jest nie do końca dobry... ale jest.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem ,mozna ale nie mozna przekraczac 45km/h- powyzej tego -w razie zatrzymania- smerfy zazadają prawa jazdy odpowiedniej kategorii(zainteresowałem się bo sam tak jezdziłem jakis czas).

 

co prawda po takich rs, af1 czy innych nsr50 prawie nie widac(tylko laczki, dzwięk i mniejsza tablica zdradza),ale i tak zostaje to 'prawie'...

 

przepis stanowczo debilny - z tych 50tek przeciez mozna wycisnąc 140/h... więc raz ze 13latek moze tak smigac(policja jakos mało się interesowała ile jadę) a dwa -wielokrotnie wsponane- dowod osobisty nie swiadczy o znajomosci przepisów...

 

chyba ze wprowadziliby gdzies w szkołach obowiazkowe szkolenie z przepisów ruchu drogowego- miałoby to sens...

 

 

w ogóle to jakas paranoja - za niezapięcie pasów przez pasazera płaci kierowca- bo "pasazer nie ma obowiązku znajomosci przepisow"... nawet jesli ma dowód- wiec teoretycznie po przekroczeniu przepisów- wsiadamy do auta 'na pasazera' i zgrywamy głupa- teraz jestem pasazerem i nie mam obowiązku znajomosci przepisów:P:P... oczywiscie to tylko hipotetyczna sytuacja- i mało sensowna- ale na to wychodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to jakas paranoja - za niezapięcie pasów przez pasazera płaci kierowca- bo "pasazer nie ma obowiązku znajomosci przepisow"

tutaj sie z toba nie zgodzie !! a dlaczego ?? bo to ty jako kierowca odpowiadasz za bezpieczenstwo siebie i pasazerow !! to na tobie spoczywa obowiazek zapewnienia im ochrony !!

pasazer moze nie wiedziec ze masz w aucie poduszke powietrzna a jej wystrzal podczas wypadku moze spowodowac powazny uraz albo nawet prowadzic do smierci pasazera ktory nie ma zapietych pasow !!

 

TROCHE WYOBRAZNI PANOWIE... TROCHE WYOBRAZNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj sie z toba nie zgodzie !! a dlaczego ?? bo to ty jako kierowca odpowiadasz za bezpieczenstwo siebie i pasazerow !!

 

Dokłanie, kierowca ma nawtet obowiązek ostrzec przy wysiadaniu pasażerów o nadjeżdzających samochodach.

Co do pasów to od niedawna chba każdy płaci za siebie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to jakas paranoja - za niezapięcie pasów przez pasazera płaci kierowca- bo "pasazer nie ma obowiązku znajomosci przepisow"

tutaj sie z toba nie zgodzie !! a dlaczego ?? bo to ty jako kierowca odpowiadasz za bezpieczenstwo siebie i pasazerow !! to na tobie spoczywa obowiazek zapewnienia im ochrony !!

pasazer moze nie wiedziec ze masz w aucie poduszke powietrzna a jej wystrzal podczas wypadku moze spowodowac powazny uraz albo nawet prowadzic do smierci pasazera ktory nie ma zapietych pasow !!

 

TROCHE WYOBRAZNI PANOWIE... TROCHE WYOBRAZNI

 

spoko mi nie chodzi o to ze to ź.e ze to obowiazek kierowcy - tylko o to ze zgodnie z tym przepisem pasazer nie musi znac przepisów- a jak wyjdzie z samochodu to juz musi bo moze dostac mandat...

 

zgadzam sie ze kierowca powinien o to dbać :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yool chyba jednak placi kierowca ,kierowca takze dostaje punkciki za to ze pasazer nie ma pasow.

chyba za siebie 1 pkt, pasazera 2pkt a za dziecko jak nie ma zapietych to 3 pkt.

moze mnie mylic pamiec co do tej punktacji.

 

a co do znajomosci przepisow przez pasazerow to nasz kochany "ustawodawca" chyba wyszedl z zalozenia ze wiek 18 lat zobowiazuje czlowieka do posiadania szczypty rozsądku i nie decydowania sie na prowadzenie pojazdu (motoroweru) jezeli nie posiada sie bladego pojecia o przepisach. a to chociaz w mysl zasady " nieznajomosc prawa szkodzi ". nie umiesz jezdzic to ci mandat dowalą i nie ma przeproś :D gorzej jak przed otrzymaniem mandatu i opamietaniem sie ten ktos spowoduje wczesniej wypadek :D

inaczej tego wytlumaczyc sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yool chyba jednak placi kierowca ' date='kierowca takze dostaje punkciki za to ze pasazer nie ma pasow.

chyba za siebie 1 pkt, pasazera 2pkt a za dziecko jak nie ma zapietych to 3 pkt.

moze mnie mylic pamiec co do tej punktacji.

 

a co do znajomosci przepisow przez pasazerow to nasz kochany "ustawodawca" chyba wyszedl z zalozenia ze wiek 18 lat zobowiazuje czlowieka do posiadania szczypty rozsądku i nie decydowania sie na prowadzenie pojazdu (motoroweru) jezeli nie posiada sie bladego pojecia o przepisach. a to chociaz w mysl zasady " nieznajomosc prawa szkodzi ". nie umiesz jezdzic to ci mandat dowalą i nie ma przeproś :D gorzej jak przed otrzymaniem mandatu i opamietaniem sie ten ktos spowoduje wczesniej wypadek :D

inaczej tego wytlumaczyc sie nie da.[/quote']

 

płaci kierowca- ktos tu tweirdzi cos innego?

 

poza tym nie chodzi o to kto płaci ani o to kto powinien- tylko o debilny przepis...(tj tę jego część która mowi ze pasazer nie ma obowiązku znajomosci przepisów- podczas gdy w innych okolicznosciach przepis zakłada ze 18latek zna- punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia- czy siedzimy na fotelu pasazera czy na skuteku :P ).

 

 

gdyby był sens odwoływac sie do zdrowego rozsadku obywateli to prawo nie byłoby potrzebne...a doświadczenie i zdrowy rozsądek :P mówi nam cos innego :P ...poza tym mandat to najmniejszy problem wprzypadku nieznajomosci przepisów... mnie martwią zabici i ranni...

 

 

w wielu krajach sie to sprawdza- ale moze tam scigają tych co jezdza motorowerem bez prawka powyzej 45... u nas słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ale ubaw.Ja twierdzę że każdy czy to kierowca traktoru,czy kierowca roweru,czyli każdego pojazdu powinien posiadać kwalifikacje.Owszem ktoś tu mądrze napisał że już w szkole każdy powinien zaczynać edukacje o ruchu drogowym,taka 1h w ciągu miesiąca by nie zaszkodziła,a taki mundurowiec zapewne by się cieszył z paru groszy więcej i lepsza to robota od chodników.Jakoś batmani uczą religii w szkołach i wychwalają Ojca Dyrektora Rydzowatego.Mieszkam w miasteczku które by można nazwać prowincją Chin.Wszyscy jeżdżą tu na rowerach,to jest koszmar dla kierowców.Ci rowerzyści nie posiadają nawet świateł odblaskowych,jeżdżą pijani.Ostatnio takiego pijaczynę potrąciło auto i zabiło.A kierowca poszedł siedzieć.Pytanie za co?!Polska to chory kraj,biurokracja i chore przepisy nas zabijają.

 

PS.Nawet rower powinien posiadać obowiązkowo OC,po tym co widzę w mojej prowincji Chin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...