Skocz do zawartości

SUZUKI GS


Waldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8O 8O 8O 8O 8O Sporo.

 

Nie jest to jeszcze moj motor ale prawdopodobnie bedzie. I nie ulega watpliwosci, ze filtr i olej do wymiany, ale regulacja zaworow to nie widze takiej potrzeby. Ten motor bardzo ladnie chodzi. Na 1 nic nie szarpie, reaguje ( jak jest rozgrzany ) bardzo dobrze na ruch manetki, wkreca sie ladnie na wysokie obroty. Nie znam sie na motorach, ale jako uzytkownik po przejechaniu tych 500 km nie odczuwam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jako uzytkownik po przejechaniu tych 500 km nie odczuwam takiej potrzeby.

Ty możesz nie odczuwać, ale motocykl jak najbardziej. Mój też pięknie chodził, wszystko cacy, a jak silnik został rozebrany to się okazało, że wszystkie płytki zaworowe do wymiany. Lepiej ściśle trzymać się terminów przeglądów niż potem żałować.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spytaj się poprzedniego właściciela kiedy robił te regulacje, czasami pod siedzeniem przyklejają kartkę z takimi danymi i wtedy będziesz wiedział wszystko. Jak dobrze pamiętam regulacja zaworów co 12 tys.

 

pzdr i bezawaryjnej @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc zamonotwania w GSie crashpady ?

 

owszem jest, nie ma najmniejszego problemu - odezwij sie na gg to dam Ci kontakt do niego.... koszt to 100zł (pytałemm, bo chciałem do siebie założyć)

 

Jeśli, by Ci się crashpady odwidziały ( żebyś nie płodził postów po 1/2 linijki ) to gmole też możesz założyc - mogą byc droższe jeśli będą chromowane mianowicie ok. 200zł. Ale na bajzlu motocyklowym można wychaczyc taniej......niekoniecznie chromowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to sa gmole ?

 

:lol: przepraszam ale dopiero teraz spostrzegłem że masz wersje F a nie E - tak więc gmole odpadają.

 

 

ps. prostym językiem mówiąc: sa to takie rurki odpowiednio wyprofilowane i połączone - które przykręcasz do ramy .... i są mniej estetyczne - zresztą to też kwestia gustu. Ale crashpady napewno są skromniejsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Metalowe zabezpieczenia silnika przed jego zniszczeniem w przypadku wywrotki.

Zazwyczaj w postaci metalowych rurek, na ktorych motocykl sie oprze w razie gleby (na nich, a nie na pokrywach silnika).

 

Pozdrawiam

 

PS

Moj GS tez ladnie (dla mnie) chodzil, a mial 4x za duze luzy zaworowe. Zjezdzilem tak kilka tys km i kosztowalo mnie to regeneracje glowicy (zamiast 60zl za regulacje zaworow (sma robota) zaplacilem 600 :D (calosc))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze male pytanie.

 

Sprawdzilem ile oleju ma. Wyszlo w zasadzie, ze go nie ma.

Po przechyleniu motoru na prawa strone zmoczyl sie koniuszek patyczka. Tak wiec stan oleju w silniku jest fatalny.

 

Dzisiaj jeszcze zakupie SYNTETIC LOTOS 10W40. Ile litrow mam zakupic ? Ile wchodzi w ten motor oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wchodzi 3 litry.

Mysle, ze Tobie brakuje na max litra.

Ale wez sobie na zapas (2-3 litry), bo dolewki na pewno Cie nie omina.

Chyba, ze nie chcesz dolewa, tylko wymieniac olej. To od razu chwytaj banke 4l. Wlejesz 3 i masz litr na dolewki.

Ale ten litr i tak szybko zniknie 8).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie powaznie, caly kij jest suchy. Dopiero jak przechylam go to koncowka jest usmarowana.

 

[ Dopisane: 06-12-2005, 18:05 ]

Ten olej Syntetic LOTOS 10W40 bedzie dobry ? Bo jezdzilem na Castrolu ale bede sposzczac wszystko i nowy lac. Wiec chyba moze byc. Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam twoje posty to dochodzę do wniosku, że rzeczywiście ten motocykl jest dla ciebie za słaby... :? lepiej przesiadź się na gsxr-a, bo to 46 konne coś nie daje rady. Wierzę mocno, że te przejechane 500 km w zimie dało ci super pogląd o tym motoycklu.

 

pzdr i życzę dłuuuuuuuuuugich prostych

@starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej taki, niż żaden! Ale po co syntetyk? użyj półsyntetycznego motocyklowego, np. Motul 5100 (bardzo dobrze sprawdza się w GSach.

 

Raczej lej oleje motocyklowe, chociaż sa na 4um ludzie testujący oleje samochodowe w silnikach motocyklowych. Olej w GSie smaruje, chłodzi i pracuje w nim sprzęgło (tzw. sprzegło mokre) więc docelowo zmieniaj na przyzwoity motocyklowy.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten lotor to do motorow. Nawet jest napisane na opakowaniu MOTOR OIL .

 

Gdybym mial kase to odrazy bym sobie kupil gsx 600 r i wydaje mi sie ze sprostal by on moim oczekiwaniom

 

[ Dopisane: 06-12-2005, 18:25 ]

jest jedno ale...

 

Caly czas mi znajomy powtarza zebym tym przejechal przynajmniej 5000 km i nabral wyczucia. Uwaza, ze 600etka jest za duza i krzywde sobie zrobie. Suzuki GSX 600 SRAD 106KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Masz dobrego kolege.

Jak jezdzisz w jeansach, to stary nawet nie mysl o czyms lepszym od GSa...

 

Motor oil to chyba nie chodzi o to, ze to olej motocyklowy tylko silnikowy.

Na opakowaniu powinno pisac, ze to olej 4T, lub wyraznie motorcycle.

 

Przeczytaj, czy na opakowaniu wymienione sa motocykle, wsrod pojazdow, dla ktorych olej jest przeznaczony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...