Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jezdzilem w wielu kaskach i chyba wszystkie przymierzalem z racji mojej wielkiej dyni :roll: . Mialem Uvex'a- jakiegos takiego posledniego- tragedia i sodomia z gomoria :!: Jezdzilem w zachwalanym na forum Suomy Gun Wind...i bylem rozczarowany jak cholera. Chuczalo mi w nim jak na kolejce gorskiej w parku rozrywki i podwiewalo tak, ze lzy plynely mi z oczu. Wentylowanie latem bylo ok, chociaz w zimniejsze dni brakowalo 'zamykatka'- ten model ma wymuszony obieg powietrza, niezalezny od naszej woli. Zaznaczam, ze mialem XXL i moze to wszystko z tego wynikalo, poniewaz nie wiem w sumie ile Gun Wind ma rozmiarow skorup ale w tym max. rozmiarze wysciolka-styropian byl bardzo cienki i twardy. Fakt- Suomy bije na glowe pod wzgledem malowania kazdy kask na swiecie! No, to musialem sprzedac i kupilem Arai'a Quantum'a F- tym razem starczyl XL i poczulem sie jakbym zlapal PB za nogi- komfort, cisza, sam decydowalem kiedy ma wiac a kiedy nie. I tak jezdzilem przez dwa sezony. Ale jak to bywa- 'daj palec to wezmie cala reke'- zaczalem i na niego psioczyc :roll: . Fakt zaczalem zauwazac drobne niedociagniecia: wlot pod szyba nie domykal sie szczelnie- zaklejalem go tasma izolacyjna zeby przy 'dzidowaniu' wiaterek nie podwijal mi rzes. Druga sprawa- oryginalna, plastikowa, wysuwana oslona pod broda zupelnie nie spelniala wymogow. Uratowala mnie wlasnie od Gun Winda szmatkowa oslonka- bylo perfect. Do tego nie mogac do konca wyregulowac szybki polamalem chyba z trzy plastikowe srubki..i dzieki bezinteresownej pomocy wlascicieli Rapidu czekalbym chyba dwa miesiace za nowymi. Moze nadal przesladowal mnie pech i niedoskonalosci 'duzych garnkow'?Pewnie tak. Moja Smoczyca jednak jest wierna Gun Windowi i dla Niej jest wszystko ok. No, to wkurzony przymierzylem chyba wszystkie modele dostepne na rynku i w koncu kupilem Shoei Z-One, ktory sam w sobie jest duzym i glebokim i komfortowym kaskiem. Wreszcie przestalem plumkac i plakac. Jest cichszy od Araia i ma doskonale wyprofilowana uszczelke- nie przewiewa i pomimo zadnych specjalnych spojlerow czy czegos podobnego- nie urywa karku przy duzych szybkosciach.Wentylacja pomimo malych wlotow (zminimalizowanie ilosci decybeli) jest taka sama jak w moich poprzednich, natomiast gleboko zachodzaca oslona na nos jest naprawde rewelacyjna. Spelnia po prostu swoje zadanie a nie tylko 'dobrze wyglada'- nie paruje szyba. Do tego wszystkiego jest w zestawie swietna oslona podbrodka z jakimis aerodynamicznymi wlotami powietrza. Jeden minus- wystaje poza obrys kasku i 'slabo' sie go kladzie na plaskie powierzchnie. No juz nie wiem jak bedzie dalej ale od trzech miesiecy jest ok. Moje wywody oczywicie przyjmijcie jako bardzo subiektywne z uwagi na uzytkowanie wlasciwie najwiekszych rozmiarow kaskow, ktore zawsze beda mialy ciensza wysciolke, wiekszy otwor, stawialy wiekszy opor powietrza itp. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem bliskie spotkanie trzeciego stopnia z aswaltem, glowe mialem odziana w kask AGV XR2, ktory opisalem kilka stron wczesniej... zdal egzamin na 5 - glowa cala zadnych zadrapan, siniakow, krwiakow i takich glupot. Niestety pekla skorupa i kask nadaje sie tylko do pokazywania dzieciom ku przestrodze.

Teraz moze kupie inny, bo o ten model bedzie juz bardzo ciezko, gdyz nie jest produkowany od 2 lat.

Jeszcze tylko pojawia sie pytanie skad wytrzasnac kase na nowy kask "z gornej polki" :?

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja stalalem przed zmiana kasku. Wczoraj bylem przymierzac AGV Ti-Tech i AGV GP Pro. Oba leza dobrze ale nie wiem czy warto przeinwestowac kupujac Ti-Techa za 2000 zeta i kupic GP Pro za 1600 ? Moze ma ktos doswiadczenia z tymi kaskami.

Ew. biore pod uwage kask SHOEI Rapid II. Ceny AGV i SHOI sa porownywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHOEI jest chyba troche lepszy od AGV. Sam jezdże w XR-1000, i jest po prostu świetny. Acha... nie slyszalem o SHOEI RAPID 2, chyba raczej RAID 2. Raid 2 jest też niezly. Za 1600 Kupisz XR-1000. Zastanów się dobrze, bo co shoei to shoei. Tylko ARAI robią lepsze kaski, ale nie wiele, a niektore modele w tych samych cenach są gorsze od shoei. Wybór należy do ciebie. a... w shoei jest taki malutki patencik, takie zapineczki na szybce, w które wpina sie szybke antyparującą (dostajesz ją za darmo podczas kupna kasku). Patent jest niezastąpiony i niezawodny, a szybka antyparująca jest maksymalnie przydatna. Jeden znajomy ma AGV, nie pamiętam jaki model, ale powiedzmy z środkowej półki, jak przymierzyl mojego XR to powiedzial ze różnica jest duza na kożyść XR.

 

Pozdrowienia i 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://marketon.pl/motosprzet/index.php?m=...ass&id_ass=8937

 

na allegro dałem 469zł ;)

 

wizjer supravision wypasik, nic nie paruje (można sie posrać a nie nachucha sie tak zeby w ogóle POJAWILA się para, nie mówiąc juz o takiej która by zalegała)

Tylko, że jak miałem zamiar kupić sobie drugą szybkę (przyciemnianą) to się załamałem - 270zł :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...