Skocz do zawartości

Kamera do zastosowania na kasku / na kask /


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

No nie wiem. Maciora, możemy wrócić jakoś do tematu allegro?

Tzn. co? Kupić toto za 65 zł i co dalej?

Masz jakieś patenty? Możesz pomóc (odpłatnie rzecz jasna).

Nosz ciekaw jestem, czy coś z tego by wyszło!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buletcam za psie pieniadze mozna kupic w wwie w firmach zajmujacych sie montazem telewizji przemyslowej i zabezpieczen alarmow, sam kupilem za chyba 150 PLN w firmie w Aninie (chyba na lucerny- jak ktos zainteresowany, pa priva prosze) Wazna jest rozdzielczosc buletcama. Najlepiej jest z kamerka podjechac in na miejscu sprawdzic jak dziala, czy kolory dorze oddaje itd.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A co myślicie o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80914345

Dałoby się dostosować jakoś?

 

buletcam za psie pieniadze mozna kupic w wwie w firmach zajmujacych sie montazem telewizji przemyslowej i zabezpieczen alarmow

 

Zaraz podzwonię po poznańskich firmach :buttrock:

pzdr

 

[ Dopisane: 11-01-2006' date= 13:14 ]

Edit:

Zadzwoniłem do jednej fvirmy zajmującej się montażem tv przemysłowej.

Oto co się dowiedziałem, napiszcie proszę czy to się zgadza czy koleś tłukł brednie.

- muszę mieć kamerę z opcją wideo in, która będzie działała jako magnetowid

- muszę zrobić wyjście zasilania z motocykla na 12 V

- kamerka na kask powinna mieć obiektyw z auto irysem

- rozdzielczość min. 420 linie

- obiektyw ze zmienną ogniskową

- dobrze, aby miała ręcznie ustawianą ostrość i zoom

- do tego rzecz jasna kable to podłączenia kamery do kamery i kamerki do prądu z motocykla.

 

Nie wiem kurde, ale dużo się tego zrobiło. Taka kamerka o której koleś mówi kosztuje ponoć 300-400 zł, a to już się robi nieopłacalne.

 

Zima jest!!! Pomóżcie koledze przygotować się na nadchodzące jazdy w terenie i wysmyczyć taką kamerkę na kask!!! :!:

Dzięki 8)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik zastanów się czy to w ogóle ma sens. Kamerą na kasku będziesz cały szans machał ruszając głową, a przy terenowej jeździe te ruchy są znaczne. No chyba, że będziesz spokojnie jeździł uważając na ruchy głowy, ale wtedy ciekawego materiału to Ty nie nagrasz :buttrock: Może i taka mała kamerka, tania ma sens ale czy nie lepiej jej zamontować na kierownicy, perspektywa była by całkiem ciekawa, jeżeli chodzi o motocykle terenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak prosiłeś udzielam się 8)

Po 1st: ten gość z tej firmy co z Tobą gadał:

 

Taka kamerka o której koleś mówi kosztuje ponoć 300-400 zł...

- a ja mówię o takiej która wystarcz do tego i kosztuje około 65PLN a nie 400PLN...

 

 

Może i taka mała kamerka' date=' tania ma sens ale czy nie lepiej jej zamontować na kierownicy, perspektywa była by całkiem ciekawa, jeżeli chodzi o motocykle terenowe.[/quote']

 

A tu kolego jesteś w błędzie... porównaj sobie jakiś filmik kręcony on-board i on-helmet :buttrock: a zobaczysz że na filmiku który był kręcony z kasku więcej widać (nie tylko kawałek trasy).

Powiem może inaczej... on-board jest dobry do ścigaczy i.t.p. a on-helmet dobry jet na crossa e.t.c.

 

@Dominik: ten link do kamerki co zarzuciłeś:

jest gorsza i droższa od tej co ja proponowałem, ale it ak pewnie by wystarczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobrze, znaczy się koleś z tej firmy klepał trzy-po-trzy :buttrock:

Teraz dość ważne pytanie. Mam kamerę cyfrową na mini-dv, modek JVC GR-DVL145EG. Nie mam zielonego pojęcia czy ma wejście AV, bo wyjście to przeciez ma :D Pytanie, czy na wyjściu będzie i wejście :D Jest także wejście S-Video. No i wyjście DV do kompa...

Nie mam pojęcia czy to wystarczy.

Sorry za lamerskie pytania, ale zupełnie się na tym nie znam :oops:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie' date=' czy na wyjściu będzie i wejście Jest także wejście S-Video[/quote']

 

Dobrze zrozumiałem, że w kamerze masz:

wyjście sygnału A V (CINCH)

wejście sygnału S-Video (Mini-Din)

 

Jeżeli nie ma wejścia A V na CINCH'e, to można podłączyć pod ten sygnał wejściowy (jeżeli to jest wejście) pod gniazdo S-Video, ale tu się zaczynają małe schody bo trzeba rozdzielić sygnał kompozytowy na chrominację i luminację, więc cały uklad nam się komplikuje o konwerter... Jest to oczywiście do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dobrze zrozumiałem' date=' że w kamerze masz:

wyjście sygnału A V (CINCH)

wejście sygnału S-Video (Mini-Din) [/quote']

 

Tak, to pierwsze to jest taki mały chinch.

Martwi mnie, że nigdzie nie ma mowy o wejściu, tylko wyjście audio-video :|

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadochroniarze maja kamery montowane w kaskach.sa to zazwyczaj male kamery na miniDV.takie kamery w wersji full wypas kosztuja ok 3000zl(modele z serii pc-8 pc-10 sony), ale do takiej jazdy mozna kupic tansza jakas za ok 1000 w media markcie czy cos.do tego robi sie specjalny stelaz, znam typa co robi cale kaski nawet lub stelaze do konkretnego kasku.ceny ma przyzwoite.gosc jest z czestochowy.za kask ze stelazem(spadochronowy - ale na teren sie nada bez problemu) ok 500zl.jak chcesz to sie dowiem co i jak.wydaje mi sie ze jest to najrozsadniejsza opcja bo kamera jest dobrze chroniona i mozna sie zabawic dluzej w krecenie filmow, no i duzo wygodniej sie czegos takiego uzywa.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł zakupu jakiejś mini kamerki, żeby można było kręcić filmiki z wypadów na moto w teren. Nie chodzi mi oczywiście o jakąś normalną kamere cyfrową za 2000 zł tylko o coś w tym guście http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86043246 Chcę, żeby można to było doczepić do kasku/lagi/wahacza i kręcić. Problem w tym że sama kamerka kosztuje 100 zł i jest na baterie ale ona nie ma możliwości nagrywania :? Wiecie jak rozwiązać ten problem? Odpowiedzi typu "woź ze sobą magnetowid w plecaku" mnie nie satysfakcjonują :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...