Skocz do zawartości

jazda z pasazerem, poczatki :)


foks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiej wiosny?! Co prawda jak jest śnieg to nie radzę próbować. Ja w tym roku chcę się odważyć i pojeżdzić delikatnie zimą, ale na oponach kostkach i po lesie.

W tym roku (2005) w styczniu były piękne pogody na motocykl. Był lekki mróz i całkowicie sucha jezdnia. Dało się jechać chopperem na oponach niemal slick (wiem bo jechałem) i było fantastycznie. Zatem nie czekaj do wiosny, a do ładnych zimowych i suchych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest pokonywanie zakretów bo jest najbardziej niebezpieczne. Ja przedstawiam sprawe krótko lecz dosyc skutecznie. Tłumacze plecaczkom, że motocykl potrafi pokonac zakręt tylko w pochyleniu i uswiadamiam to, co sie stanie jeśli sie wyprostuje 8O Pierwsze 3 zakrety pokonuje z małymi predkościami i wtedy plecaczek załapuje że nie ma sie czego bać :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla wielu to baardzo glupio brzmi, ale ja kupujac motocykl 3 miesiace temu obiecalem sobie ze w tym roku kategorycznie nikogo nie wezme na tylne siedzenie ;)

 

To wcale głupio nie brzmi, biorąc pasażera odpowiadasz za jego bezpieczeństwo, więc dobrze jest najpierw opanować troche motocykl a dopiero kogoś wozić.

 

dosiadam kawasaki gpz 500, ale trzeba pamietaz iz jestem dosyc watla osoba (waze tylko 60kg :D )

 

Nic się nie łam, jestem jeszcze brdziej wątłą osóbką i na początku miałam duże problemy żeby jechać z pasażerem, wszystko zależy też od tego kim jest plecaczek. Czy też jeździ czy nie wie jak się zachować (jak nie wie, to najlepiej powiedzieć mu kilka słów, masz tutaj linka do tematu: http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...light=plecaczek )

Do tej pory jak plecaczkiem jest osoba znacznie większa/cięższa ode mnie mam problemy z ruszaniem w dalszej jeździe już to tak nie przeszkadza. Jak osoba jest mniej więcej mojej postury to czasami nawet nie czuje, że mam pasażera.

 

wiec co zrobic by pewnie wozic pasazera? troche sie boje ze wchodzac w zakret z jakas mala predkoscia moze mi nagle moto za bardzo poleciec w bok i bedzie lipa :evil:

 

Sam zobaczysz, że ciężko jest ruszyć z pasażerem a sama jazda nie sprawia takich problemów, również na zakrętach, chyba że pasażer nagle odchyli się w druga stronę :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem co to za problemy, zeby na ogarze nie moc jezdzic we dwoch ;). Ja mam Suzuke i jakos nie widzialem w niej zadnych problemow a wozilem ciezszych, i lzejszych ode mnie... Moja pierwsza jazda z pasazerem to bylo chyba przewiezienie babci (babcia jest rozrywkowa i chciala sie przejechac) no i ruszylem jak zwykle tylko gazu troche wiecej :evil:.

Nie wiem jak na 500tce, ale jazda moto nie jest dla osob o sylwetce Adama Malysza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ruszaniem akurat nie było problemów, ważne tylko było tylko aby "Plecak" miał dobre poczucie równowagi i jak już przed ruszeniem trzymał nogi na podnóżkach, to żeby się nie wiercił i trzymał pion, a resztę to już odpowiednie opoerowanie gazem i sprzęgłem... Przy moim 100 konnym sprzęcie nie ma problemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś też nie mam problemu z ruszaniem. Dopiero kiedy ostro zaczynam jechać odczuwam lekkie shimy w kierze... (Fakt, że mam 100 KM i chyba z 217 kg moto).

 

A co do plecaczka, to dla niego to jest trudna szkoła jazdy. Musi się nauczyć odpowiedniej jazdy - wtedy poza gorszymi osiągami w ogóle go nie odczujesz... Inaczej zapomnij o dłuższych trasach.

Żeby nauczyć mój plecaczek kłaść się w zakrętach tak jak ja, kazałem Jej podczas zakrętu patrzeć na tylną naklejkę mojego kasku i cały czas mieć ją przed sobą. W tej sytuacja chcąc nie chcąc była jednością ze mną.

Teraz już w ogóle Jej nie czuje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja nie pamietam o jakich kolwiek problemach aczkolwiek jezdzę od 10 roku życia i mogło mi to wylecieć z głowy najlepiej mi się jeździ z kobietami one jakoś bardziej delikatniej się zachowują od Facetów i nie odchylają się na maksa w lewo aby liczniki zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej mi się jeździ z kobietami one jakoś bardziej delikatniej się zachowują od Facetów i nie odchylają się na maksa w lewo aby liczniki zobaczyć

 

Pewnie dlatego, że nie mają problemów z przytuleniem się do Ciebie, są delikatniejsze, powabniejsze i bardziej "giętkie"... :evil:

Faceta interesuje co innego...

Sam wiem po sobie... ;) Chociaz jako kierowca nienawidzę jeździć z tyłu (co na szczęście już mi się nie zdarza...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ruszaniem akurat nie było problemów' date=' ważne tylko było tylko aby "Plecak" miał dobre poczucie równowagi i jak już przed ruszeniem trzymał nogi na podnóżkach[/quote']

 

Apropo trzymania nóg na podnóżkach, mnie trochę wqrza jak pasażer w momencie gdy się zatrzymuje (np. pod światłami) zdejmuje nogi z podnóżków i podnosi je dopiero gdy ruszam ..

 

najlepiej mi się jeździ z kobietami one jakoś bardziej delikatniej się zachowują od Facetów i nie odchylają się na maksa w lewo aby liczniki zobaczyć

 

Co prawda nie jeżdżę często jako plecaczek ale jak juz to mimo wszystko odchylam się w jedną czy drugą stronę żeby widzieć drogę ;) (wiem że to nie to samo co patrzeć na liczniki, ale i tak jest pewnie wqrzające)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...