Skocz do zawartości

Yamaha yz 426f


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy tak ze wszystkich jeszcze raz witam.

Wlasnie kupilem sobie Yamaszke i mam takie oto pytanka:

-co powinienem zrobic zaraz po kupnie.

-jak eksploatowac zeby bylo wszystko ok.

-czy cos w tym modelu nalezy poprawic zmienic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy syntetyczny dobrej firmy MOTUL, Castrol, Shell itd.

Ja używam do YZ 400F Castrola R4 Superbike wchodzi dokładnie 1,6l kupuje po 33zł/l.

 

Do tego com npisał Strzałek dodał bym sprawdzenie luzów zaworowych oraz łożysk w kołach szczególnie z tyłu.

 

Zmienic należy jeśli jeszcze została seryjną metalową kierownicę i wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nie wiem czy wymieniac reszte wydechu.

 

Będziesz się ścigał, że potrzebujesz te 2-3 KM więcej? Jeśli nie, to nic niew rób, a zaoszczędzone 2000 zł wydaj na ciuchy lub kobiety. Bary mówił o końcówce, bo standardowa w WR to mega porażka. Jak już masz FMF to jest OK dźwiękowo.

Olej jak olej, po co jednak kombinować. 1,5 litra oleju to grosze. Ja Ci polecam Castrola r4 superbike lub Motula m300.

Do tego co napisano wyżej można dorzucić: wymiana płynu hamulcowego przód/tył, sprawdzenie luzów na ułożyskowaniu wahacza, nie wiem kiedy wymieniany był olej w lagach. Jeśli nie ciekną można zmienić sam olej, koszt mały a będziesz miał spokój.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bary mówił o końcówce, bo standardowa w WR to mega porażka. Jak już masz FMF to jest OK dźwiękowo.

Tak chodziło mi o tłumik bo seryjny to taki ciężki złom, że może robic tylko za balast. Ale skoro masz kolanko FMF to poprzedni właściciel już coś z wydechem robił. Z resztą do 426 od któregoś rocznika zakładali już deko lepsze tłumiki.

 

Co do eksploatacji aby było wszystko si.

Podstawa to częsta wymiana oleju w silniku wraz z filtrem.

Częste mycie oliwienie filtra powietrza, jak się mocno kurzy to nawet co jazde.

Jak tylko zauważysz, że z moto dzieje sie coś nie tak to od razu to sprawdzaj, konsultuj z kims kto się lepiej zna i naprawiaj.

 

Może być też tak, że wszystkie z powyższych rzeczy bedą ok a zepsuje się coś innego, takie życie. Z używkami nigdy nie ma 100%pewności.

 

Lepiej odpalaj sprzęta i dawaj w teren.

No i pokaż nam tu jakies fotki swojego blue bika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ten ma kolega z Sokoła w nowej 450EXC model 2006.

Naprawdę nieźle działa, tzn motocykl zupełnie nie do poznania, przy czym do takiego Acrapovica jednak sporo brakuje (525 na Acrapovicu pracuje tak, że aż się włosy na ciele jeżą i nie chodzi tu o głośność tylko ten pomruk :)).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...