Skocz do zawartości

80ccm


QvEEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli masz juz wbite w dowodzie 80 to mozna to zmienic ale to kosztuje okolo 1000zl. ja sie pytalem trzeba znalesc rzeczoznawce ktory wystawi ci zaswiadczenie ze to jest 50 bo 80 jedzdzic nie mozesz na karte motorowerowa tylko na prawko A1. znajdz sobie lepiej 80 zarejestrowana juz na 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowia wszyscy rzeczoznawca ale tak naprawde to potrzebny jest diagnosta z okregowej stacji kontroli pojazdow.Okregowa nie znaczy panstwowa tylko tam maja dobry sprzet i uprawnienia..znajomy jest diagnosta i ma takie prawo :) ale nie korzysta bo szkoda mu sie dla motoroweru podkladac...chyba ze ja bym potrzebowal ale nie znajomym napewno nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jakie wy glupoty [beeep]icie za przeproszeniem!!! jakie zmiany silnikow na przegląd co wy :) Napisze co i jak po kolei :P

Masz w dowodzie(briefie wbite 80cmm) jedziesz np do serwisu albo warsztatu.Prosisz o wypisanie faktury ze byl robiony remont silnika i zmiana cylindra na 50cmm i oczywiscie placisz.Dzwonisz do rzeczoznawcy on przyjezdza dajesz mu fakture on patrzy([beeep] sie zna na motorach) pyta sie jaką masz zebatke z przodu 12?? :P tak odpowiadam ze 12 zebow ;] (jak by to mialo jakies znaczenie) wypisuje ci opinie ze jest to motorower.Idziesz na przegląd(podlkadasz pod przepustnice tulejke zaby zablokowac moto) patrzą ci predkosc.nieprzekracza 50km\h potem swiatla i te [beeep]erele.przechodzisz przegląd,wyjezdzasz za brame wyciagasz tulejke i wyjezdzasz na kole;],placisz.idziesz do wydzialu kominikacji.ubezpieczasz.placisz.rejstrujesz,placisz,zakladasz blachy JEZDZISZ ;] Koszt Z nie mieckich dokumentow gdy trzeba doliczyc tlumaczenie i drozszy przeglad wychodzi 630 zl :Ptyle mysle ze wszystko jasno napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale za przeproszeniem policja moze cie cmoknąć w pompe;]Co ciebie to interesuje jaka to pojemość tyle ci wbili w dowodzie taki masz przegląd i to nie twoja wina ;]Nie znasz sie;]Panie takiego kupilem takim jezdze;]Co wyślą cie na ponowny przeglad??i co rozkreca ci glowice i bedą mierzyc?? :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np jeżdże na Suzuki RG 80 zarejestrowanym na motorower. Jak je kupiłem już tak bylo. Jest to troche dziwne, że na owiewce jest RG 80, w dowodzie model RG 80, a tam gdzie pojkemość 49cm3. No, ale cuż to jest Polska. A tak poza tym to wystarczy uważać na policje, bo jak śmigasz np 80km\h to tak dziwnie patrza. Więc lepiej uważać. Np jak trafisz na upierdliwych policjantów to wyślą cię na badania techniczne i wtedy może być problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że udowodnią prędkość maksymalną powyżej 45 km/h.

Simsonem wycodzilem z zakretu z gorki 78km\h zmierzyli mnie na suszare.Zatrzymali i pytaja czy mam prawojazdy?? :) ,,Panie przecie to 50cmm" patrzy w dowod.Jeszcze raz i cie wyślemy na ponowny przegląd.Tylko pytanie kto za to zaplaci??;]Czy ja mam gdzieś niehomologowane czesci??Czy to ja robilem sobie przegląd i sam siebie przepuścilem przez niego??CZy toj a wypisywalem dowod;]Ja tylko placilem;] Nikt nie moze wam kazać przerejstrowywać na motocykl spowrotem.Przypuśćmy.Jesteś super gośc masz same 5 w szkole w szkole zrobiles sobi na dzień dziecka karte motorowerową nie znasz sie na moto i tato ci kupuje motorek.Siadasz jezdzisz sobie latasz po 80-90 km\h i nawt nie wiesz ze pod dupą masz 125cmm;]Spotkalem sie z takim delikwentem;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak ten delikwent zdaje kartę motorowerową to wie, że jego sprzęt ma prawo jechać maksymalnie 45 km/h i jak widzi, że da się szybciej to powinien się zgłosić do mechanika czy coś, aby to sprawdził. W tym przypadku (złapanie np. przy 80km/h) nie ma wytłumaczenia - ty płacisz za przegląd i w razie nieprawidłowości ty musisz przerejestrować. Jeśli wyjdzie, że jest prawidłowo zablokowane 50cc to nie powinieneś płacić. Wtedy możesz mówić, że suszarka widocznie im wtedy nawaliła i już po sprawie :notworthy:.

 

Dla odważnych jest za 160$ sprzęt mylący suszarkę - przechwytuje sygnał i wysyła dwa: pierwszy, że jedziesz 30 km/h a drugi, że 500 km/h. O ile nie wyskoczy błąd na suszarce, to co za policjant wmówi ci, że jechałeś 350 km/h na motorowerze? Oczywiście stosowanie czegoś takiego jest zabronione i działa do 50m od policjanta. Później musisz już zwolnić, ale to nie powinien być problem, bo urządzenie powiadomi o kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty byś szedł do mechnika żeby sprawdzał moto bo jedzie wiecec niz 45km/h bo ja w zyciu ja bym sei cieszyl ze tyle idzie :) :D albo jezeli to jest 125ccm to moze i nawet 180km/h. Tak jak kolega pisal wyzej jezeli nei znasz sie na moto to co cie obchodiz ze to jedzie szybciej niz 45 motorower to motorower :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie w tym momencie gdy cie zlapie policja np.w twoim miescie. ze gzales 120 km\h. a amsz wbite w dowodzie 50cmm to nie masz przeje**ne za przeproszeniem ty.tylko ta stacja diagnostycja ktora ci taki przegląd wydala. a potem wydzial komunikacji ktory oparl sie na diagnozie stacji pomijając wbicie pojemnosci w starym dowodzie.bo o takiej sytuacji chyba mowimy.Dlaczego przesrane mają instruktorzy od prawojazdy ktorzy biorą łapowki a nie ci ktorzy je wręczają??:PZresztą za np uszczele pod glowicą i reszte pie**ol gdy masz np nowy moto serwisowany bedzie placic stacja diagnostyczna do ktorej cie policja wyslala na ponowny przeglad i o ktorej robiles wczesniej;] Im sie nie pali zeby rozbierac ci moto i sprawdzac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest stacja winna, że ktoś na własną rękę odblokuje? Ty znasz przepisy, więc ty dbasz o to, żeby ich przestrzegać. Stacja nie może być odpowiedzialna za to, że ktoś zrobił tuning po sprawdzeniu pojemności czy osiągów. No bo pomyśl na logikę - to by było bez sensu chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...