Skocz do zawartości

jak czesto psuje sie japanska 80


heniek128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl crossow ma trochę inna konstrókcje jest lżejszy i jest na tor crossowy

Cross wyżej skacze ;) .

Enduro jest cięższe i przystosowane do rajdów w terenie nie na torze. Ma inne zalożenia konstrukcji np. pojemność zbiornika (dłuższy dystans na rajdzie)

Ani wyczynowego crossa nie zarejestrujesz anie wyczynowego enduro chyba że masz "kit" homologacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nawet taka 80cmm z 84 roku, bedzie lepsza od np.polskich rometow. To juz jest powazniejszy sprzet i z tego co slyszalem ogolnie 80 cmm firm typu: yamaha lub honda chodza spoko (chodzi mi przede wszystkim o silnik)

, jesli rzecz jasna kupisz sprzeta w jakims w dobrym stanie to powinien Ci dlugo sluzyc.

 

A tak wlaha co to jest ten "kit" homologacyjny, wiele razy slyszalem to okreslenie ale nie wiem co to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kieeeedys Honde MBX 80 rocznik 83-84 i przejechalem na niej jakies 15 tys.km bez zadnej naprawy...aha jak ja kupowalem to miala przejechane ok.25 tys.km.

Przy sprzedazy(ponad 40 tys.)chodzila jeszcze calkiem,calkiem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm . . .jeśli sie nie myle, to jest to komplet oświetlenia, sygnał dźwiękowy i pewnie homologowany wydech, ale nie jestem pewien na 100%

 

Dodam jeszcze że tłumik powinien po prostu spełniać normy decybeli (nie pamiętam ile dokładnie). Musi mieć jak wspomniałeś oświetlenie - lampa tył, przód i migacze. Powinien też mieć prędkościomierz i obrotomierz, co do licznika kilosów to nie jestem pewien.

 

Acha.... jeszcze coś: kolo jakiś w necie napisał, że cała elektryka do KTM 125 SX (cross) kosztowała go 1'500 złociszy (crossy nie mają żadnego oświetlenia).

 

A propos enduraków wyczynowych - zazwyczaj sprzedają je już z zestawem homologacyjnym do zamontowania (migacze, cichszy tłumik, mają tylko światła tył i przód). Ale i tak wszyscy ten tłumik zmieniają, bo ograniczając hałas - dławi moto...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...