Skocz do zawartości

Co na poczatek??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i nie naleze do ludzi specjalnie grubych :D I boje sie ze seta bedzie mnie sponiewierala ;) Myslalem zeby na rok kupic 80 i po roku przesiasc sie na 125... A co ktma duza roznica jest jak zmieni sie tlok na 2 pierscienie ?? Mocnie sie zmienia charakterystyka mocy ?? I ile trzeba przygotowac na KTM-a z dobrego roku zeby sie nie sypal ciagle ?? Poza tym slyszalem ze do KTM-a czesci kosztuja majatek czy to prawda ?? Piszcie dalej bo teraz zamieszaliscie mi w glowie moze faktycznie to nie bedzie zly pomysl z tym rokiem na 80 zeby sie oswoic i podstaw nauczyc potem cos wiekszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta to nie będzie aż tak głęboka woda żebyś sobie nie poradził. No i motor zawsze można troche przyblokować. Poza tym fajnie mieć fure która wymaga aby jeździec się postarał :D Odrobina emocji i luźnych pośladków nie zaszkodzi. hehe[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o przyblokowaniu ale troche szkoda to robic... Nie po to sie kupuje mocne moto zeby marnowac jego moc :D Po jezdzie na skuterze gdzie po tuningu mam 10km 8) :lol: nie znam pojecia pol gaz i boje sie ze mnie poniesie ;) Powoli zaczynacie mnie przekonywac do sety czekam na kolejne wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w skucie nie masz biegow, sprzegla, wiec to zupelnie inna jazda. Skuterem znajomego trzeba jechac na maxa bo wogule nie jedzie (cagiva city po tuningu na 70cc). A 10km w skucie to tak jak 3 w motorowerze :D Wiec mysle ze taka 80-85bedzie super. a moze Yz-tka od hormona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIerz setke ale jakies hardenduro (duzego wyboru nie masz: HUsqvarna Wr125 lub KTm EXC125). 80cc mx jest super bo jest lekka jak piorko i mocna, ale masz 176cm takze moze byc troche za mala pozatym badz co badz trzeba ja bardzo wysoko krecic.. Jezeli nie zalezy Ci na homologacji to sX tez bedzie spoko! Strzałek pisze ze ma mocny dol takze nie musisz go pilowac caly czas na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Na pewno nie bierz 80-tki, ja mam 162 cm, waze 51 kg i juz nie urosne /jestems dorosla/ i mialam kx 85 /uczylam sie od zera, nawet na motorynce nigdy w zyciu nie jechalam, nie wiedzialam gdzie sprzeglo a gdzie hamulec i jak biegi sie zmienia :-)/ i pomimo zerowych umiejetnosci i swoich gabarytow fizycznych raczej mikrych :D 80-tka znudzila mi sie po miesiacu, jakas taka byla mala, jak nie motocykl tylko zabawka.

Ja radze ci dwa sprzety 125:

- yz 125 conajmniej model 99-01 /fajne zawiechy, latwo dostepne czesci w zamiennikach/

- sx 125 /najlepiej od 2003 roku wzwyz, ale nie wiadomo ile masz kasy/ - najmocniejszy silnik z najlepszym dołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sx 125 /najlepiej od 2003 roku wzwyz [...] - najmocniejszy silnik z najlepszym dołem

jeśli chodzi o modele crossowe z 2005 rocznika to od sx'a mocniejsza jest honda cr, husqvarna cr, kawasaki kx, suzuki rm i yamaha yz, ale nie licząc wymienionych motocykli to rzeczywiście sx prowadzi pod względem mocy :evil: poza tym nie wiem jakie znaczenie ma moc maksymalna dla początkującego, ale z tym dołem to sie zgodze.

a yz troche za słaby dół, chociaż nie wiem jak było w tych starszych rocznikach.

 

na początek najlepsze hard enduro - delikatna charakterystyka silnika i w miare komfortowe zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem zeby na rok kupic 80 i po roku przesiasc sie na 125

Odrazu kupuj 125.Ja się przesiadłem z dt 80 co ma 10kucy na Cr 125 co ma ponad 40kucy.Mam już ją około 3miechy i już 2 zawody motocrossowe zaliczyłem :evil:

 

No i motor zawsze można troche przyblokować

chodzi Ci o crossa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że pomimo gabarytów 85cc to wcale nie jest słaby motocykl, wiem co mowie , niby takie niepozorne ale potrafi wyrywac moją RMka przy moich gabarytach(175cm,65kg) potrafi wyrwać na koło z 1,2,3,4 biegu, coprawda jest dla mnie za mała ale to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o pierwsze moto to tak jak wczesniej, stawiałbym na hard enduro 125. Ja tez sie przesiadłem ze sqtera na RXa 125. Chciałem na 80 <też RXa> ale mi qmpel odradził i powiedział, że będzie mi za mało. Może i miał racje, ale teraz mam trudności zeby opanować sete, bo nie mam doświadczenia a enduro juz gania dość poważnie. Poza tym enduro są zawsze bardziej "ucywilizowane" i "praktyczniejsze" od crossowek, więc na początek myśle, że to dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...