Skocz do zawartości

Jak NIE zarejestrować moto...


Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mnie pamiec nie myli, po miesiacu od sprowadzenia konczy sie mozliwosc rejestracji sprowadzonego sprzetu. Wiaze sie to z duzo mniejsza wartoscia motocykla przy sprzedazy. A wiec to tylko taka pozorna-chwilowa oszczednosc :D

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125 to enduro a nie cross. Chyba prawnie masz miesiac do zarejestrowania a pozniej mozesz ale placisz kare. Jak bys cos chcial przywiezc bez rejestrowania to nie mozesz wracac przez niemcy albo rozbierz go na czesci i jak cie przetrzepia to powiesz ze to tyylko czesci i mniejsze clo zaplacisz jak bedziesz mial rachunki na te "czesci" :D

Kurde nie pamietam przez jaki kraj nie placi sie akcyzy ani nic. Jak sie brata zapytam a tu nikt nie odpowie to napisze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125 to enduro a nie cross. Chyba prawnie masz miesiac do zarejestrowania a pozniej mozesz ale placisz kare. Jak bys cos chcial przywiezc bez rejestrowania to nie mozesz wracac przez niemcy albo rozbierz go na czesci i jak cie przetrzepia to powiesz ze to tyylko czesci i mniejsze clo zaplacisz jak bedziesz mial rachunki na te "czesci" :D

Kurde nie pamietam przez jaki kraj nie placi sie akcyzy ani nic. Jak sie brata zapytam a tu nikt nie odpowie to napisze.

pzdr

 

na moto nie ma cła ani akcyzy, przynajmniej na te mniejszcze bo jak przywioziłem skuter to tylko VAT-25 do wypełnienia i 120 zł za zgłoszenie tego czy cuś, nie pamiętam już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni to masz na przerejestrowanie maszyny, ktora byla juz zarejestrowana w Polsce. Nie ma zadnego przepisu, ktory nakazywalby rejestrowanie pojazdow sprowadzanych zza granicy. Z reszta zobacz na handlarzy - sciagaja pojazdy, ktore czesto rok i dluzej stoja sobie na parkingu bez zadnej rejestracji.

 

Najwazniejsze wiec oplacic wszelkiego rodzaju Vaty, a o rejestracje nikt nie bedzie sie pytal - pod warunkiem, ze nie bedziesz tym jezdzil po drogach publicznych.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaze sie to z duzo mniejsza wartoscia motocykla przy sprzedazy. A wiec to tylko taka pozorna-chwilowa oszczednosc

 

Wiesz mam zamiar sprowadzić jakąś padline o wartości 1000zł to w rejestracje włoże drugie tyle a wartości to nie obniży:)

 

To jak z tym przewozem przez granice?? Moge normalnie przewiesć a w kraju olać rejestracje? To chyba trzeba gdzieś zgłosić bo nie wydaje mi się żeby motocykl mógł od tak "zniknąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamiec nie myli' date=' po miesiacu od sprowadzenia konczy sie mozliwosc rejestracji sprowadzonego sprzetu.[/quote']

Bzdura' date=' ja w Piątek zarejestrowalem Moto sprowadzone w Lipcu 2005 :D[/quote']

Widocznie cos mi sie rablo w glowie ;) Za niecelowe wprowadzenie w blad przepraszam ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym przewozem przez granice?? Moge normalnie przewiesć a w kraju olać rejestracje? To chyba trzeba gdzieś zgłosić bo nie wydaje mi się żeby motocykl mógł od tak "zniknąć"

 

panie w UE my są od jakiegoś czasu.. Hej :-) - a granica wewnątrz Unii to jak granica między Warszawą a Poznaniem i nikogo nie obchodzi co Ty z tą padliną zrobisz -może ją sobie nawet w ogródku zakopać' date=' żeby nie śmierdziała zbytnio... :twisted:

 

 

pees.i taka uwaga: opcja SZUKAJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie w UE my są od jakiegoś czasu..  Hej  :-) - a granica wewnątrz Unii to jak granica między Warszawą a Poznaniem i nikogo nie obchodzi co Ty z tą padliną zrobisz -może ją sobie nawet w ogródku zakopać, żeby nie śmierdziała zbytnio...  :twisted:

W UE jesteśmy jak Urząd Skarbowy ma nam coś zwrócić. A jak my mamy zapłacić to jesteśmy na lewo od Mozambiku. Zezwolenie na przejazd nie oznacza, że nie musisz płacić myta i characzu.

 

Nota bene system jest świetnie skonstruowany. Masz firmę? Oddajesz znaczną (>50%) część dochodów w zamian za to że nie przyjdzie "kontroler", którego od mafijnego zbira różnią tylko argumenty których używa i nieco lepsze plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moto nie ma cła ani akcyzy, przynajmniej na te mniejszcze bo jak przywioziłem skuter to tylko VAT-25 do wypełnienia i 120 zł za zgłoszenie tego czy cuś, nie pamiętam już

 

nie porownuj rejestracji motocykla z rejestracja motoroweru. rejestracja Motocykla kosztuje 1000-1100 zl :P I obojetnie jak ktos sobie nazwie to co trzeba placic i tak trzeba zaplacic . Clo, akcyza, vat. Zniosa jedno, wprowadza drugie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...