Skocz do zawartości

Zawracanie na "światłach"


Pioter900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie! Przestańcie pie**olić!

Macie prawo jazdy?

 

Po pierwsze trzeba rozróżnić dwa przypadki:

:arrow: strzałkę w lewo (S2) która świeci się wraz z czerwonym światłem. Pozwala ona na wykonanie manerwu w lewo' date=' pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, zatrzymania pojazdu w stosownym miejscu i ustąpieniu pierwszeństwa pojazdom dla których ruch jest otwarty. [b']Wolno zawracać.[/b] W Warszawie są dwie takie.

:arrow: sygnalizator kierunkowy (S3) który reguluje możliwośc wjechania na skrzyżowanie w konkretnym kierunku. Są to wszystkie trzy kolory opatrzone strzałkami na każdym z nich. Jezeli mamy takie zielone w lewo, to nie wolno zawracać, bo mamy zezwolenie na jazdę tylko w lewo.

 

 

ok- wszystko sie zgadza - a ja mam pytanie: jak to jest na drodze jednojezdniowej, ale o 2 pasach ruchu w kazdym kierunku- a miedzy nimi tzw podwójna ciągła i gdy mamy strzałkę w lewo S2 :?:

czy takie oznakowanie się wzajemnie wyklucza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiścite Tomek ma rację. nie ma to jak instruktor :)

(I wcale się tu nie podlizuję ;) ). Wiem, bo moja żoneczka niedawno robiła kurs na "B i zdawała egzamin. I to przerabialiśmy.

 

ok- wszystko sie zgadza - a ja mam pytanie: jak to jest na drodze jednojezdniowej, ale o 2 pasach ruchu w kazdym kierunku- a miedzy nimi tzw podwójna ciągła i gdy mamy strzałkę w lewo S2 ?

czy takie oznakowanie się wzajemnie wyklucza ?

 

Zaraz, zaraz nie rozumiem

Sygnalizator S2 zezwala tylko na skręt we wskazanym kierunku. Jeśli jest ten sygnalizator to oznacza że mamy skrzyżowanie. Nie ma wydzielonego pasa do skrętu w lewo? Widziałeś takie skrzyżowanie kiedyś, czy tylko teoretyzujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiścite Tomek ma rację. nie ma to jak instruktor :D

(I wcale się tu nie podlizuję ;) ). Wiem' date=' bo moja żoneczka niedawno robiła kurs na "B i zdawała egzamin. I to przerabialiśmy.

 

ok- wszystko sie zgadza - a ja mam pytanie: jak to jest na drodze jednojezdniowej, ale o 2 pasach ruchu w kazdym kierunku- a miedzy nimi tzw podwójna ciągła i gdy mamy strzałkę w lewo S2 ?

czy takie oznakowanie się wzajemnie wyklucza ?

 

Zaraz, zaraz nie rozumiem

Sygnalizator S2 zezwala tylko na skręt we wskazanym kierunku. Jeśli jest ten sygnalizator to oznacza że mamy skrzyżowanie. Nie ma wydzielonego pasa do skrętu w lewo? Widziałeś takie skrzyżowanie kiedyś, czy tylko teoretyzujesz?

 

aaa.. nie dopisałem- moje niedopatrzenie. Chodziło oczywiscie o zawracanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert napisał:
To nie sa gamonie, tylko często ludzie, którzy robili prawo jazdy parę lat wcześniej. Gdy ja robiłem prawko (1989) to obowiązywała zasada, że przy zawracaniu ustępowało się pierwszeństwa wszystkim, gdyż było ono traktowane jako podwójny skręt w lewo. A w takiej sytuacji wszelkie pretensje do tych, co wyjeżdżają "z podporzadkowanej" są słabo uzasadnione, gdyż zawracając, sam znajdujesz się na "ich ulicy". To się zmieniło i teraz pojazd zawracajacy traktuje się jako pojazd dalej przebywający na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

 

I tu jesteś w błędzie. Jestem z tym na świerzo i niestety zawracajac na drodze z pierszeństwem nadal ustępujesz wszystkim.

 

Wowo jest w błędzie.

A co do przepisów, to w 98 roku nastąpiła zmiana w Ustawie i zawracający na drodze z pierwszeństwem ustępuje tylko jadącym z przeciwka.

Natomiast w przypadku drogi jednojezdniowej, gdzie przed skrzyżowaniem stoi sygnalizator S2, zawracanie jest dozwolone, chyba że mamy zakaz.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko ... przepisy są po to żeby....je łamac :  

pzdr Jaro

Powiedzial szybki, wsciekly i bez prawa jazdy :lol: :-D :lol:

 

 

jak to jest na drodze jednojezdniowej, ale o 2 pasach ruchu w kazdym kierunku- a miedzy nimi tzw podwójna ciągła

Podwojna ciagla odgradza pasy o przeciwnych kierunach.

W takim przypadku mozesz zawrocic na skrzyzowaniu na normalnych zasadach ale tylko z lewego pasa - przynajmniej tak mnie uczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...