Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

A jak w duzym Fazerze wygląda sprawa komfortu podróżowania pasażera ??

pasazer poki co nie narzeka, choć dłuższych tras nie robiłem w duecie.

 

Jak z możliwościa montazu kufrów i czy maszyna obciążaona bagażem i pasażerem nie jest skłonna do jakichś nieprzewidywalnych zachowań ??

z pasazerem jedzie się miejscami jeszcze stabilniej niż solo :)

 

z bagażem solo, podnosimy środek ciężkości i ciężej schodzić na kolano :crossy: ale generalnie jest poprawnie.

 

z tego co widziałem, w ofercie H&B sa stelaże pod jeden, centralny kufer. poki co radze sobie z tankbagiem i torbą 50L przypinaną siatką/ekspandorami z tyłu. odkad założyłem komplet kufrów w B12, odechciało mi się robienia z motocykla turysty-wielbłąda, za sprawą samoistnego odrywania przodu przy odwijaniu w turystycznych przelotach z pasazerem (na 1, 2, czasem 3), aczkolwiek na dalekie wojaże sprawa 3xKufer+tankbag -idealna...

 

Myślałem, że po Fazerze kupię VFR 800, ale po obejrzeniu Fazera 1000 stwierdziłem, że VFR jest zbyt spokojna i stateczna i nie ma w sobie chyba tyle jadu co duży Fragles ;)

kolega ma kilofazera z pełna owiewką, ale imho to już nie to samo.

zresztą "maleńki" (u mnie czarny) silnik od R1, w potężnej kołyskowej ramie, wygląda super!

 

VFR? Twoja sygnaturka twiedzi inaczej :cool:

 

Sam nie wiem, bo bardziej widzi mi się motocykl w pełni obudowany, ale duży fazer kusi i kusi, ale cena nieco ostudza zapały ;)

w niemcowni z pierwszych roczników mozna kupić <5tys.eur. na szczęście cena w pelni przekłada się na jakość i wrażenia z jazdy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem nieco przypomienc watek ze swiatlami. Pisaliscie ze zarowka mijania i dlugich to ta sama zarowka. Ja mam jakies inne wrazenie. Jak patrze na klosze to dal by sobie reke uciac ze to sa rozne zarowki (mozliwe ze poprzedni wlasciciel cos zmienil) W ogole kolor swiatla jest jakis inny - pozycyjne deje kolor taki jak zwykle zarowki, mijania daje bialy snop swiatla, a dlugie mocno biala pokusil bym sie ze niebieski (cos jak xenon). Co zauwazylem. mijania swieca prawie wcale , a dlugoe swieca jakby w dal - w sensie nie na droge. Ostatnio jak jechalem w nocy to na mijania nic drogi nie widzialem, a na dlugich widzialem wszystkie slupki, znaki itd, ale wszystko daleko przedemna a wszystko co tuz przezdemna pozostawalo w cieniu. Jak wjechalem do tunelu to kapa totalna - mialem wrazenie ze ekran z mojej kom daje lepsze swiatlo niz zarowki z fazera.

 

Tu mam pytanie - pisaliscie o regulacji odblysnikow - jak do tego ustrojstwa sie dostac. Musze wyregulowac bo mam wrazenie ze swiatla zamiast swiecic na droge swiece jakby za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde juz wiem gdzie tkwil problem - moto kupilem raptem miesiac temu i wszystko gralo - ostatnio zaliczylem jazde w nocy i stwierdzilem ze cos slabo swieca te zarowki - szkoda tylko ze nie sprawdzilem czy w ogole swieca :). dzis probowalem ustawiac odblysniki i..... i sie okazalo ze mi sie zarowka z lewej strony (mijanie) spalila. Teraz pytanie... przeszukalem ksiazke serwisowa i znalazlem tylko headlight 12V / 60W - taki opis wystarczy jak podam w sklepie czy cos jesdzcze trzeba..??. I jaka zarowke polecacie zeby uzyskac wieksza skutecznosc swiatel..?? ktos wczesniej wspominal o phillipsie...

Edytowane przez popek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V / 60W - taki opis wystarczy jak podam w sklepie czy cos jesdzcze trzeba..??. I jaka zarowke polecacie zeby uzyskac wieksza skutecznosc swiatel..?? ktos wczesniej wspominal o phillipsie...

Do światła mijania potrzebujesz żarówkę H1 12V 55W, drogowe to jest H4 12V 55/60W

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ NEVRE - bo widzisz na poczatku dzialaly wszystkie swiatla, a ze jezdzile tylko za dnia to nie skapowalem sie nawet ze sie mijania spalila i jezdze tylko na postojowych (czasem sie zastanawiamem czemu mi czasem puszkarze migaja - motocyklista w aucie moze pozdrawia pomyslalem i delej jechalem). No ale wczoraj nie wytrzymalem bo drugi raz smigalem o zmroku i... i znalazlem przyczyne.

 

@boniek - dzieki bardzo. Polecasz moze jakiegos konkretnego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boniek - dzieki bardzo. Polecasz moze jakiegos konkretnego producenta ?

U siebie mam założone Philipsy Premium +30% Szału jakiegoś nie ma, ale nie są znów tragiczne :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie powinny byc obroty na biegu jałowym jak motocykl jest rozgrzany w modelu 2005 serwisowka podaje 1250-1350 ja mam ustawione 970-1020 do 1080 max według mnie płynnej i bez zgrzuty wchodzi jedynka!!! jak to jest u was? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie powinny byc obroty na biegu jałowym jak motocykl jest rozgrzany w modelu 2005 serwisowka podaje 1250-1350 ja mam ustawione 970-1020 do 1080 max według mnie płynnej i bez zgrzuty wchodzi jedynka!!! jak to jest u was? dzieki

Ja miałem w swoim sprzęcie ustawione fabrycznie 1200 rpm i jak chciałem zmniejszyć to w serwisie powiedzieli, że takie właśnie mają być, więc przestałem zajmować się tym zagadnieniem. Pewnie można je troszkę obniżyć ale też nie można przesadzić bo to nie najlepiej dla silnika. A mnie jedyneczka wchodziła bez większych oporów przy wspomnianych opbrotach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać?" (Dosia)

 

:) :clap:

Nawet nie wiem czy jakoś strasznie przepłaciłem za te 30% Na Allegro za grosze kupiłem.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę kupić żarówki Philips Silver Vision +100%.

 

Mam nadzieję, ze sie sprawdzą i że bedzie to udany zakup :icon_mrgreen:

 

 

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=125267527

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...