Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, miałem pytanie o działanie szyby. Jak z Toba jest tak, jak piszesz, to oznacza, że przy moim 180 cm cała masa air'u pójdzie mi nad głową prawie?

Dobra, to kupuję, bo przy fabrycznej wszystko wali mi wprost w klatkę i szyję.

Dzięki B@rtek. :buttrock:

Edytowane przez koronka44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, miałem pytanie o działanie szyby. Jak z Toba jest tak, jak piszesz, to oznacza, że przy moim 180 cm cała masa air'u pójdzie mi nad głową prawie?

Dobra, to kupuję, bo przy fabrycznej wszystko wali mi wprost w klatkę i szyję.

Dzięki B@rtek. :D

Heh nie ma za co :P

Tylko wiesz nie wiem jak to, będzie wyglądać w FZS :evil:

Na fabrycznej powyżej 140km/h musiałem się lekko schylić, bo już ładnie wiało, a teraz spokój :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałbym wszystkich powitać. Na imię mam Mateusz, Lat 20 i mam pewien problem.

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad zakupem motocykla. szukałem dośc długi ąz wpadła mi w oko właśnie Yamaha Fazer 600 z 2000r. Sądziłem ze to idealny motor dla mnie. Tymbardziej że już upatrzyłem sobie już konkretny sprzet który sprzedaje mój dobry kuzyn. Olej wymieniony, filtry, silniczek po przeglądzie, nowe oponki. Wszystko ładnie i pięknie. Nawet jak z nim byłem u mechanika to stwierdził że motorek naprawdę jest w świetnym stanie. Miałem okazję nie raz się nim przejechać jednak nigdy nie przesadzałem z odkręcaniem. Planuje kupić go dopiero w kwietniu bo muszę kaske uzbierac. A powiedział ze spokojnie do kwietnia potrzyma go dla mnie. Akurat by był motorek na sezon kupiony. Jednak niedawno pojawiły się pewne wątpliwości. Chodzi o to że postanowiłem zrobić sobie tym motorkiem troszkę dłuższy wypad. I jak to bywa postanowiłem go troszkę bardziej docenic. Po powrocie byłem w niezłym szoku. Przesiadka z Simsona na Fazerke napewno na każdym zrobi dośc duże wrazenie. Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić czegoś słabszego. I tu pojawia się kolejny problem. Kupując Fazera od zaufanej osoby mam pewnośc że motorek jest ok a gdy teraz zacznę szukać czegoś inego to boję się że trafie na jakąs minę.

Niestety nie należe do osób dla których wydanie 10,000 na motocykl przychodzi łatwo. Wiec trochę się boje kupić niepewny sprzet a z drugiej strony boje się czy te 95KM to dla mnie nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wątpliwości tzn że nie jest jeszcze z Tobą tak źle i że masz trochę oliwy w głowie. Ja przesiadłem się z kmx125 na Fazrka i na początku był strach, ale po paru kilometrach przechodzi i w tej chwili nie zamienił bym :D Fazerka na nic innego, szczególnie jeśli możesz mieć z pewniej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dniem 31.10 sezon praktycznie zakończyłem. Sprzęt wrócił do ciepłego garażu, umyty i odpowiednio przygotowany do snu zimowego. W sumie w tym roku przejechałem 10.344km więc wynik chyba w miarę niezły. Motocykl w sumie wytrzymał wszystko jak należy. Jedyne usterki jakie mnie spotkały to notorycznie przepalające sie bezpieczniki od świateł, co w sumie szybko i łatwo naprawiłem, i ostatnio porozłączane przewody od tylnych kierunkowskazów. Nie wytrzymały na naszych dziurawych drogach i się porozłączały.

Na nowy sezon zrobi się na pewno synchro gaźników i regulację zaworów. Poza tym klocki też proszą o wymianę zarówno na przednim jak i na tylnym kole. Opony też skończą się jakoś koło kwietnia-maja więc kasę można już zacząć odkładać na nowy komplecik.

Plany w sumie już zaczynam robić na następny rok. Jeden konkretny wyjazd, a nie żadne Brna i inne ch**ki-mujki ;) Celem w roku następnym jest Toskania i okolice. Jeśli ktoś jest chętny to niech pomyśli dobrze :D

A od poniedziałku trzeba przeprosić się z MPK :/ :/

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zakonczylem sezon wczoraj. Nie spojrzalem na licznik jak go odstawialem ale nakrecilem cos troche ponad 11500km w tym sezonie. Zaliczone jakies zloty, wycieczki, dojazdy na PW i do pracy oraz Alpy przez wszystkie panstwa alpejskie.

Musialem fazerkowi zmienic 2 razy olej, wymienic pompę plynu chlodzacego (bo zaczela cieknac), zmienilem klocki, 2 razy plyn hamulcowy, zalozylem gmole, opony po Alpach na Conti Sport Attack, filtr powietrza.

W zimie w wolnej chwili (mam nadzieje ze taka znajde) wyreguluje zawory.

Moto stoi teraz u znajomego w pomieszczeniu gdzie nawet jak na zewnątrz jest -30 to tam +12 stopni, wiec wlasciwie nie poczuje zimy.

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz kasę i sprawdzony, dobry sprzęt do wzięcia to bierz!

 

maneta nie ma położenia 0 lub 1, jest też dużo przestrzeni pomiędzy więc dasz radę.

 

dla mnie w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać

 

pzdr

 

Jeżeli masz wątpliwości tzn że nie jest jeszcze z Tobą tak źle i że masz trochę oliwy w głowie. Ja przesiadłem się z kmx125 na Fazrka i na początku był strach, ale po paru kilometrach przechodzi i w tej chwili nie zamienił bym icon_razz.gif Fazerka na nic innego, szczególnie jeśli możesz mieć z pewniej ręki.

 

Skoro tak sądzicie to na 100% w kwietniu napewno się odezwę. Przez zimę trzeba zrobić kurs na kat A, jak tylko się zrobi cieplej zdać egazamin, kupić ubranko:), kask, i w drogę. A narazie wracam do czytania forum. A jeszcze troszkę mi zostało:):icon_biggrin::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest nowa szyba, podgrzewane manetki Saito II, PMR'ka, nowo obszyte siedzenie od MarioMoto, stelaże pod kufer/sakwy, sakwy Oxforda...

 

Do kupienia zostały mi jeszcze crash-pady, pług pod silnik, kufer Givi, białe światło tylne LED, białe klosze kierunków i aluminiowa osłona chłodnicy :smile:

Dzisiaj kupiłem na ebayu białe światło tylne LED i białe klosze kierunków :biggrin: :bigrazz:

 

Czyli zostały do kupienia crash-pady, pług pod silnik, kufer Givi i osłona chłodnicy :wink:

 

Jeszcze zamierzam zrobić mały tuning tylnego światła stopu, ale o tym dowiecie się wkrótce :smile: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem na ebayu białe światło tylne LED i białe klosze kierunków :P :bigrazz:

 

Czyli zostały do kupienia crash-pady, pług pod silnik, kufer Givi i osłona chłodnicy :wink:

 

Jeszcze zamierzam zrobić mały tuning tylnego światła stopu, ale o tym dowiecie się wkrótce :bigrazz: :cool:

Fascynujace ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia są na bikepics :banghead:

Link jest w podpisie...

 

Na zdjęciach jest nowa szyba, podgrzewane manetki Saito II, PMR'ka, nowo obszyte siedzenie od MarioMoto, stelaże pod kufer/sakwy, sakwy Oxforda...

 

Do kupienia zostały mi jeszcze crash-pady, pług pod silnik, kufer Givi, białe światło tylne LED, białe klosze kierunków i aluminiowa osłona chłodnicy :icon_idea:

 

P.S.

Sorki za jakość zdjęć, ale robią mi się refleksy, bo nie założyłem filtra...

Witam Cię kolego. Mam identyczne moto i mam do Ciebie kilka pytań odnośnie zakupionych części.. a mianowicie gdzie kupiłeś siedzisko..szybę znalazłem na allegro..chyba że kupiłeś ją taniej .Na allegro życzą sobie ok.409 zł.. proszę i dziękuje za odpowiedż..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię kolego. Mam identyczne moto i mam do Ciebie kilka pytań odnośnie zakupionych części.. a mianowicie gdzie kupiłeś siedzisko..szybę znalazłem na allegro..chyba że kupiłeś ją taniej .Na allegro życzą sobie ok.409 zł.. proszę i dziękuje za odpowiedż..pozdrawiam

Witam :banghead:

 

Siedzenie zostało obszyte w firmie mariomoto z Rybnika...

Tutaj masz link do jego aukcji:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3642537

Wiele osób obszywało u niego kanapy i są zadowoleni... tylko teraz jest jeden problem, bo od chyba listopada do maja nie pracuje :icon_idea:

Najlepiej zadzwoń i się zapytaj :)

 

Ja szybę kupiłem na ebayu niemieckim za 240zł, a lukimaster kupił sportową za chyba 200zł...

 

Tutaj masz wszystko:

http://search.ebay.de/search/search.dll?so...ge=search&fgtp=

 

Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to pisz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

 

Siedzenie zostało obszyte w firmie mariomoto z Rybnika...

Tutaj masz link do jego aukcji:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3642537

Wiele osób obszywało u niego kanapy i są zadowoleni... tylko teraz jest jeden problem, bo od chyba listopada do maja nie pracuje :icon_mrgreen:

Najlepiej zadzwoń i się zapytaj :wink:

 

Ja szybę kupiłem na ebayu niemieckim za 240zł, a lukimaster kupił sportową za chyba 200zł...

 

Tutaj masz wszystko:

http://search.ebay.de/search/search.dll?so...ge=search&fgtp=

 

Jakbyś miał jakieś jeszcze pytania to pisz... :wink:

 

Witam.

tak ja za swoją szybke zapałaciłem 200zł (tutaj wielkie publiczne ukłony w strone kolegi Pio który dzielnie wylicytował ją.

Wyglądało tak:

http://img220.imageshack.us/img220/2920/bartek4rumzr8.jpg

 

A jest tak :http://img220.imageshack.us/img220/3995/meil6ak0.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/2172/meil3pw7.jpg

 

Narazie nie testowałem ale z wyglądu jest oki.

Ps. ja crashpady mam stąd :http://womet.w.interia.pl/akcesoria%20moto.html

Wygląda to tak: http://img225.imageshack.us/img225/7289/wometxu3.jpg

 

Ps. jak mozesz cyknij Bartek linka z tymi kierunkami i kloszem lampy..pozdr

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...