Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Co do wygody, nie ma rewelacji- ale jeździć sie da, natomiast moja pasazerka ma inny problem.

Ona sie tam po prostu z tyłu nudzi, i tu zadna kanapa nie pomoze.

moze panele LCD w kask sobie wbudować.....

Moja na brak wygody nie narzeka. Cudów nie ma jak w "kredensie", ale nie jest znów tak źle, żeby nie dało rady robić dłuższych wypadów.

Co do nudy to mój plecaczek ostatnio zaczął jeździć z playerem MP3. Mówi, że droga szybciej zlatuje. A ja jak się dobrze wsłucham to słyszę jak sobie podśpiewuje :icon_evil:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale to nie powód żeby się zeszmacić i kupić kredens :clap: :icon_eek: :biggrin: :( :icon_evil: :bigrazz:

Hehehe. No jak już się zestarzeję to i przy okazji może zeszmacę :P Będziemy z plecaczkiem jeździć wygodnie jak paniska na tych kredensowych tronach :(

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sie mata,

w niedziele wrocilem z wypadu w Alpy Fazerem. Ma pokładzie bylem ja, moja kobieta i duzo bagazy.

Ja nie narzekam na wygode podróżowania Fazerkiem, kanapa wystarcza do machniecia bezproblemowo trasy miedzy tankowaniami, pewnie jakbym zmienil szybke komfort by wzrosl ale i tak nie jest zle, nogi sa w wygodnej pozycji, kierownica tez jest ergonomicznie umiejscowiona. Danusia po zmianie podnózkow na te z nowszego modelu tez jest usatysfakcjonowana wygoda.

Fazerem z pelnym bagazem i pasazerem mozna spokojnie zamykac opony i przycierac podnozki.

 

Co do wyjazdu to Alpy to srodowisko naturalne fazera ;) smiganie nim po serpentynach i ciasnych zakretach to bajka, zdarzylo mi sie go tak przegonic ze prz +5 stopniach chodzil wiatrak w chlodnicy.

Nowa tylna opona starczyla na 6500km ;)

 

Zdjecia dołacze niebawem.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego wypadu :icon_mrgreen:

Czekam na jakieś ciekawe fotosiki.

 

Ja czaję się ponownie na moją ukochaną Norwegię :icon_mrgreen:

 

Znowu przekonujemy się, że FAZER 600 TO JEST TO !!!

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No z tą Norwegią to może trochę ostudzę twój zapał. Wróciłem z wyprawy po Szwecji i Norwegii dwa tygodnie temu i wrażenia mieszane. Przedewszystkim jak mi wszyscy mówili z pogodą jest "w kratkę" tzn. na 13 dni w Norwegii 8 to z deszczem z czego trzy to woda non stop. Więc trudno cieszyć się w takich warunkach winklami.

 

Mając do porównania Norwegię i Włochy zdecydowanie wybieram Italię. Nic dziwnego że jest tylu dobrych kierowców z Włoch i żadnego z krainy fiordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale masz fajny uchwyt pod kufer centralny :bigrazz:

Jakiś nowy model Givi? :flesje:

 

Powiedz mi jak możesz jak był koszt tego wypadu? :crossy:

 

Sie mata, taka "stolnica" to bylo jedyne co przyszlo mi do glowy pod torbe z namiotem i karimatami. Oczywiscie moglem to zrobic ze stali nierdzewnej i wygladaloby super, ale zależało mi na tym aby tyl byl lekki wiec drewno wygrało.

 

Koszt samego wyjazdu (kasa wydana bylko na wyjezdzie) to okolo 4500zl. Spalismy tylko na polach namiotowych, jedlismy na sniadanie i kolacje kanapki + zupki chinskie, kawe i herbate mielismy ze soba a wode grzalismy grzalka. Lecz codziennie kupowalismy sobie jeden cieply posilek. Zazwyczaj byla to pizza margaritta poniewaz jest najtansza.

Bardzo duzo kosztowala nas benzyna poniewaz po samych alpach zrobilismy 4000km, a tam spalanie jest koszmarne (dochodzi do 7,2l/100km), we wloszech benzyna jest prawie po 1,4 euro za litr.

Do kosztow wyjazdu mozna doliczyc:

nowy komplet opon

zmiane oleju

regulacje

zestaw klockow hamulcowych

i wtedy wyjdzie wiecej niz 4,5k bo te rzeczy nieodlacznie wiążą sie z taką wyprawą.

 

 

Nieźle obładowałeś Fazera. Wygląda niczym jakiś muł ;) Grunt, że dał radę.

Jakiej firmy masz tankbag? Wygląda na całkiem pojemny.

 

Tankbag to najtanszy motodetail z Louisa. juz w wielu miejscach klejony kropelka bo od nadmiernego wyładowania sie popruł. Ma jedna zasadnicza wade: rysuje bak. Mozna temu zaradzic przyczepiejac go tak by pomiedzy nim a bakiem dac cos miekkiego np płat gumy.

 

Nawiazujac do bagarzy to z tylu tak jak wspomnialem byl namiot, karimaty i osobno przeciwdeszczowki.

Kazde z nas mialo swoja sakwe w ktorej byl: spiwor, recznik i cale ubranie jakie wzielismy.

W tankbagu byl sprzet campingowy, jedzenie i mapy, a w plecakach woda do picia, dokumenty i aparat.

Jak sie pakowalismy to ludzie gdy zobaczyli to wszystko jeszcze niezalozone na moto byli w lekkim szoku ze da sie tyle wziac na motocykl. Pakowanie ze sniadaniem myciem sie i zebraniem namiotu zajmowalo nam 2,5 h.

OK, rozpisalem sie troszeczke :) generalnie to polecam!! Alpy to naturalne środowisko motocyklisty i jego Fazera :)

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r i juz wiem jakie bedzie moje nastepne moto :bigrazz:) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Co o tym sadzicie? To normalne...?

Krzysiek

Niby dlaczego masz zmieniać biegi bez sprzęgła?

Jak jadę turystycznie to używam sprzęgła, jak sportowo to wtedy dopiero sprzęgła nie używam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Panowie pytanko male, wczoraj kajtnolem sie fazerka (2005r i juz wiem jakie bedzie moje nastepne moto :biggrin:) i o dziwo...! kolega mi mowi zebym biegow nie zmienial ze sprzeglem?! Co o tym sadzicie? To normalne...?

Krzysiek

 

A poźniej piszą, że skrzynie się sypią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...