Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

A ja jak zostawiłam moto w październiku tak dopiero teraz go odwiedziłam.

Jaka była moja radość jak po tych wszystkich mrozach Fazerek odpalił od pierwszego strzała :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

 

No to pogratulować. Mój na pewno by nie odpalił bo akumulator zalega u mnie na zakładzie... Przynajmniej ma ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We czwartek miałem okazję przerabiać na przelotowy tłumik do FZ1 2007r .Ciekawa sprawa bo Yamaha wsadziła w niego 2 katalizatory jeden w kolektorze o długości 5cm a drugi w tłumiku tóż za exapem ale ten to już około 12-15cm długości. Wywaliłem z tłumika seryjną zawartość .Zwinąłem i założyłem przelot z blachy perforowanej nierdzewnej o średnicy 52mm.Owinięty on został wełną stalową nierdzewną i tkaniną szklaną rowingową.Pozostała pusta przestrzeń tłumika została wypełnione czymś podobnym do wełny mineralnej.Mam porobione zdjęcia z etapów przeróbki jakby ktoś był zaintresowany. Ponoć po samym wywaleniu katalizatorów Fazerek jeszcze na trójce idzie na koło ciekaw jestem jak będzie chodził po założeniu przelotu.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę: muszę wymienić w swoim moto: płyny hamulcowe (mają 3lata), chłodniczy(pewnie od nowości nie tykany) i świece (22 tys.km. zrobione na nich).

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale mi się nie chce :icon_razz:

A wiosna tuż tuż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje mają już 29 kkm od nowości i też nie ruszane :P

Także Twoje powinny jeszcze trochę pociągnąć ;)

 

W związku z tym przetrzymam je do 30 tys :bigrazz: (nadmienię że nowe już leżą od 1.5 roku w szafie )

Dzięki za wsparcie :biggrin:

 

Swoją drogą otworzyłem dziś Tymbarka i pod kapslem znalazłem napis: "Lenistwo uszlachetnia : d "

Bardzo prorocze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurczę ja też bym musiał się wziąć za wymianę płynu hamulcowego i oliwy. Ale jakoś nie mam na to czasu. Szukam jakiegoś używanego wydechu niekoniecznie z górnej półki ale jakoś nic nie ma. Ani na Allegro, ani na Ebay'u niemieckim czy angielskim... CHyba trza będzie dozbierać siano i kupić jakiś nowy. :banghead: Aczkolwiek wiem, że walory dźwiękowe zrekompensują mi uszczuplenie portfela o kilka centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie olej do fz6 z 2006r. Przebieg ok 5000km (pięc tyś.) Konkretnie chodzi mi o rodzaj i o markę.

 

Od 3 sezonów leje Castrola 10W40 - i nic się nie dzieje : nawet rama jest prosta :bigrazz:

 

A tak serio - lej fullsyntetyka dobrego producenta, wymieniaj m.in. raz w roku z filtrem i będzie git. Nie ma co się nad tym spuszczać. Czy wlejesz Castrola czy Motula to z pewnością, który jest "lepszy" można by powiedzieć po dystansie 100, 200 tys.km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...