Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje wymienić u siebie zestaw napędowy (łańcuch i zębatki), macie przetestowane jakieś konkretne zestawy, cena do przebiegu?

 

Wiem że temat był juz poruszany w tym topiku ale wyszukiwarka nie potrafiła mi wskazać dokładnie gdzie, a stron sie już tutaj narobiło........ :icon_biggrin:

 

Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje wymienić u siebie zestaw napędowy (łańcuch i zębatki), macie przetestowane jakieś konkretne zestawy, cena do przebiegu?

 

Wiem że temat był juz poruszany w tym topiku ale wyszukiwarka nie potrafiła mi wskazać dokładnie gdzie, a stron sie już tutaj narobiło........ :icon_biggrin:

 

Z góry thx

 

Witaj,

ja za radami ktore tu przeczytalem kupilem zestaw: lancuch DID 530 VM i zebatki Sunstara. Taki komplet mozna nabyc na www.louis.de za 130€

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dopiescilem moto w garazu i na koncu jak juz ciemno sie robilo doszedlem do wniosku ze w koncu zaczne sezon i wyjade nim gdzies na miasto. Na poczatku byla opcja zeby tylko odpalic i niech pochodzi. Ostatecznie przebralem sie w stroj "batmana" i jazda... male problemy z odpaleniem, ale pojechalem. nie przejechalem nawet 1km - gosc przezde mna hamuje ostro...ja daje w przedni i nic, przyciskam klamke mocniej...... i leze. Dobrze ze zaledwie toczylem sie. moto na boku przelecialo moze 3 metry. ja zbieralem plastiki z asfaltu to mi sie plakac chcialo. lepszego poczatku sobie nie wyobrazalem. :P

 

Pytanie. bede probowal pospawac te plastiki, ale moze ktos ma tanio oddac plastik lewy tylny i owiewke przednia ???

 

 

przykra sprawa miałem dosłownie prawie identyczną syt. w tamtym roku . ja czache spawałem i naprawde polecam jak nie znajdziesz taniej .

 

jezeli jestes z centrum to zapraszam do mnie mam maszynkę do takich spraw :) pozdrawiam, szybkiej taniej i profesjonalnej naprawy zycze

Edytowane przez siwypfk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemat jest do wzięcia Fazer z przebiegiem 60tys. rocznik 2003 moto jest zadbane i widać że było w dobrych rękach tylko zastanawia mnie ile jeszcze serducho pociagnie.

Ile z waszego doświadczenia wytrzymuje i czy warto się napinać na sprzęt z takim przelotem.

 

 

Witam.

Mam dylemat jest do wzięcia Fazer z przebiegiem 60tys. rocznik 2003 moto jest zadbane i widać że było w dobrych rękach tylko zastanawia mnie ile jeszcze serducho pociagnie.

Ile z waszego doświadczenia wytrzymuje i czy warto się napinać na sprzęt z takim przelotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemat jest do wzięcia Fazer z przebiegiem 60tys. rocznik 2003 moto jest zadbane i widać że było w dobrych rękach tylko zastanawia mnie ile jeszcze serducho pociagnie.

Ile z waszego doświadczenia wytrzymuje i czy warto się napinać na sprzęt z takim przelotem.

Jak sprzęt ok, zadbany tak jak piszesz to nic tylko brać. W końcu Japończyki nie robią tych motocykli z plasteliny i 60 tys. na zadbanym silniku nie powinno robić wrażenia. Nawiasem mówiąc, i tak większość sprzętów w tym kraju realnie patrząc, ma taki przebieg lub podobny.

Edytowane przez Boniek

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bula10 zrobiłem małe rozpoznanie:

Króciec ssący kpl (4szt)- 396 zł; regulacja zaworów - 200 zł; regulacja i czyszczenie gaźników - 180 zł. Info z serwisu Hondy www.moto-rex.pl. U mnie w Olsztynie regulacja i czyszczenie gaźników - 150 zł więc z tymi cenami to może być różnie :icon_mrgreen:

 

SIEMA :D dzieki za ta mala wycene :) jak suie zorietuja jek u mnie w zielonej za to biora to Ci napisze :)

Z tego co widze wczesniej jezdziles na 125 a teraz przeskoczyles na fazera :) ( wybor OK ) nie jest to aby duza roznica?? .... pytam dlatego bo fazer to w sumie moje pierwsze moto :))))))))) a wczesniej posmigalem tylko troszke na suzuki GN 250.

Co by nie było to ............. nie zaluje wyboru :)) a poki co bedzie trzeba jezdzic powoli :)) hehehe

pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

@avid - ja mam fazera z podobnym przebiegiem, z 2002 r. Nie moge narzekac, smiga az milo. Co prawda szykuje sie powoli do duzego przegladu gdyz juz sie mu nalezy. Wczesniej bylo regularnie serwisowane (w serwisie yamahy) wiec jezeli tylko Ty tez masz mozliwosc zmonitorowania czy sprawy typu olej filtry ITP byly na bierzaco to smialo mozesz brac.

 

Z drugiej strony, jezeli widzisz jakies ogloszenie sprzet z" 1998 r z przebiegiem 15tys km od dziadka" to chyba lekka lipa. jakies ok 1300km na sezon. I teraz sam sobie odpowiedz szczerze, przy dobrej pogodzie podczas jednego dnia jestes wstanie nawinac 100km...Owszem okazje sie zdarzaja, ale na allegro co 2 moto ma takie przebiegi!!

 

Co do serwisu ja juz nieco sie rozejrzalem w okolicy, dla przykladu podaje ceny ze slaskich serwisow:

-wymiana napedu (lancuch + zebatki)najlepiej orginalnie kuty, przy okazji

mozna rzucic okiem na lozyska wahacza

 

zebatka przednia 31,00

zębatka tylnia 139,00

łańcuch RK ( zakuty ) 488,00

wymiana z wyciąganiem wahacza 180,00

 

-wymiana lancuszka rozrzadu

łańcuch rozrządu ok. 237,00 ( ale do rocznika 2001 - czekamna info czy

do

2002 był taki sam )

wymiana łańcucha wraz z regulacją zaworów 100,00

 

-diagnostyka luzow/regulacja zaworow

regulacja zaworów 300,00

 

-czyszczenie + synchronizacja gaznikow

regulacja gaźników 190,00

 

-diagnostyka+ewentualan wymiana okladzin hamulcowych

klocki przód zalecamy EBC HH 108,00 na tarcze

klocki tył EBC 77,00

 

-+dodatkowa diagnostyka motocykla fachowym okiem mechanika :)60,00 - 1 robotogodzina

 

Tarcze sprzegla EBC 230,00

Sprężyny sprzegła EBC 49,00

Uszczelka dekla sprzegła 14,00

 

Ceny podobne w kilku roznych serwisach, roznice cenowe na poniektorych elementach do 10, za to na innych drozej co w sumie wychodzi na to samo. Tanio nie jest ale to kawal roboty do zrobienia...

 

PS co myslicie o czesciach jakie zaproponowano: sprzeglo, klocki itp??

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ruthi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ruthi7 i Boniek dzięki z odpowiedź.

Wolałem się upewnić bo moja wiedza o Fazerach jest raczej niewielka ;) jednak potwierdziliście moje przypuszczenia odnośnie Fazerów :biggrin: .

Jak już wszysko załatwię w urzędach ;) to zrobię pare fotek.Jeszcze raz dzięki za rady i pozdro dla wszystkich z 4um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMA :bigrazz: dzieki za ta mala wycene :bigrazz: jak suie zorietuja jek u mnie w zielonej za to biora to Ci napisze :banghead:

Z tego co widze wczesniej jezdziles na 125 a teraz przeskoczyles na fazera :) ( wybor OK ) nie jest to aby duza roznica?? .... pytam dlatego bo fazer to w sumie moje pierwsze moto :))))))))) a wczesniej posmigalem tylko troszke na suzuki GN 250.

Co by nie było to ............. nie zaluje wyboru :)) a poki co bedzie trzeba jezdzic powoli :)) hehehe

pozdrawiam :biggrin:

 

Co by nie mówić różnica pod względem mocy jest ogromna :biggrin: na razie "uczę się" jeździć po asfalcie i mam pewne obawy kładąc się w zakręt szczególnie, że tylna opona czeka na wymianę!

 

Myślę, że jeżeli ma się w głowie trochę oleju to nawet z 1000 można dać sobie radę, choć jakaś wcześniejsza praktyka jest wskazana bo moto troszkę waży i dla niewprawionych zwykłe zatrzymanie może skończyć sie glebą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej :)

 

mozliwe jest ze hamulce mi nie zalapaly jak delikatnie przycisnalem hamulec po 4 miesiecznym nie uzytkowaniu. dopiero jak przycislem hamulec mocniej zaskoczyly..ale za mocno - o skutkach pisalem wyzej. w sumie wczesniej nigdy nie mialem problemow z dozowaniem hamulca a tu nagle taki kiks. po glebie jechalem i sprawdzalem hamulce i wtedy juz przy delikatnym nacisnieciu czuc bylo ze moto hamuje. mozliwe jest ze szczeki mi sie "zastaly" ???? zdazylo sie to komus kiedys ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam znalazlem mala sprzecznosc w moim poscie odnosnie serwisu...hmm

wymiana lancuszka rozrzadu z regulacja zaworow 100zł a diagnostyka luzow/regulacja zaworow 300zł :/

 

Wklejalem to co dostalem z e-maila zwrotnego. Ale regulacja zaworow to bedzie co kolo tej ceny.

 

@popek - mozliwe mozlliwe, co prawda w moto u mnie jeszcze sie nie spotkalem ale czesto jest tak mam w katamaranie, za pierwszym razem pedal idzie w podloge i zadnych reakcji wiec trzeba troche podpompowac...

 

Swoja droga, wspolczuje, troche nieszczesliwie zaczal Ci sie sezon. Ale poskladasz maszyne i jeszcze sie pocieszysz sezonem. Glowa do gory!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!! Jestem swiezym uzytkownikiem czarnego Faziego FZS 600 z 2000 roku :wink: i mam do wymiany oponki (przod i tyl). Jakie polecacie (na tyle jest lysy Michelin, a na przodzie zabkowany Dunlop). Chcialbym zapodac jakis dobry zestawik w rozsadnej cenie (jak "Dosia" - jakosc za rozsadna cene :buttrock:) ale nie mam o tym pojecia. Licze na Wasze porady i pomoc :smile:

Dzieki

Szerokosci :crossy:

 

Siemanko!! Jestem swiezym uzytkownikiem czarnego Faziego FZS 600 z 2000 roku :crossy: i mam do wymiany oponki (przod i tyl). Jakie polecacie (na tyle jest lysy Michelin, a na przodzie zabkowany Dunlop). Chcialbym zapodac jakis dobry zestawik w rozsadnej cenie (jak "Dosia" - jakosc za rozsadna cene :biggrin:) ale nie mam o tym pojecia. Licze na Wasze porady i pomoc :wink:

Dzieki

Szerokosci :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie przemierzam do pilot roada... taki sama mam z przodu... slyszalem ze lepieju jak sa obie opony w tym samym modelu, a przod mam jeszcze dobry, z tylu byl awaryjnie dunlop zakladany. widzialem continentale w calkiem przystepnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam już od dwóch dni o oponkach i mam mętlik w głowie. Rozsądek i dobre rady kolegów mówią Michelin Pilot Road :clap: , ale kieszeń może nie wyrobić więc zastanawiam się nad Pirelli Diablo Strada ewentualnie Pirelli MTR02-dość korzystne cenowo, ale nie wiem jak w praktyce :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...