Skocz do zawartości

cbr600 f4 gaźnik vs wtrysk


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie jeździłem modelem na wtrysku chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica w pracy silnika,osiągach i codziennym użytkowaniu. Oczywiście podstawą jest wyeliminowanie dźwigienki ssania, ciekawi mnie jak długo model na wtrysku podtrzymuje wyższe obroty po zapaleniu?Jedni mówią że na wtrysku pali więcej,inni odwrotnie.Jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssanie bardzo szybko i plynnie wylacza sie ,na kolo idzie lepiej niz gaznik[moje odczucie] chyba jednak wiecej pali na wtrysku co jest dla mnie dziwne :? osiagi- pewnie to blad licznika ale kilka razy pokazala ponad 270 :? przebieg mam 25 tys. i narazie wymienilem tylko naped ale dlatego ,ze daje na kolo bo pewnie by jeszcze sluzyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym 1 zab mniej z przodu nie zawazy czy bedziesz jezdzil na gumie czy nie.

 

moze i nie decyduje ale niepodważalnie ułatwia..?

 

[ Dopisane: 28-10-2005' date=' 17:07[/i'] ]

zreszta nie wypowiadam sie co idzie na koło łatwiej ponieważ nigdy nie jezdziłem cbr600f4i,wiec cieżko o porównanie

 

 

ale uważam że lepszym wyborem przy kupnie jest oczywiscie f4i ponieważ gazniki są troche bardziej uciążliwe w serwisowaniu

 

[ Dopisane: 28-10-2005, 17:08 ]

i jeszcze jedno LAMASSU zdecydowałes na co zmieniasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno LAMASSU zdecydowałes na co zmieniasz??

testowalismy tysiaczki R1 i RR ale kurde sie rozczarowalem bo te nowe wogule z dolu nie ida jest prawie tak samo jak na 600 tylko pozniej dostaja zajebistego kopa a ja chcialem cos zeby z dolu ciagnelo wiec moze Suzuki SV1000?

 

[ Dopisane: 29-10-2005' date=' 00:28[/i'] ]

Vtr sp2 mi sie zajebiscie podoba ale podobo pozeracz paliwa :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalismy tysiaczki R1 i RR ale kurde sie rozczarowalem bo te nowe wogule z dolu nie ida jest prawie tak samo jak na 600 tylko pozniej dostaja zajebistego kopa a ja chcialem cos zeby z dolu ciagnelo wiec moze Suzuki SV1000?

 

[ Dopisane: 29-10-2005' date= 00:28 ]

Vtr sp2 mi sie zajebiscie podoba ale podobo pozeracz paliwa

 

JAK JUZ CI MOWILEM JA BYM SIE ROZGLADAŁ ZA VTR SP1/2 ALE JAK MOWISZ ILE WLEJESZ TYLE WCIAGNIE

:?

 

 

HMMM CIEŻKI WYBÓR..TO MOŻE JEDNAK WARRIOR? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie co do obydwu modeli gdyż kumpel śmiga na gaźnikach i po pierwsze faktycznie F4i idzie na gume super łatwo ja miałem zębatkę tylną 46 zębów i na drugim biegu szła mi z gazu,co przy sprintach było uciążliwe(poza tym jeżdże na moto dopiero rok)ale zmieniłem na 45 i jest git.Po drugie moja cebra jest troche szybsza niż kumpla F4 (licznikowe 256) i mniej pali przy normalnej jeździe a co ciekawe jak dajemy ostro w palnik to więcej.Trzecia rzecz to ssanie,brak dźwigienki i obroty które spadają przy 42 stopniach.Z różnic jakie zauważyłem wymieniłbym jeszcze słabsze hamulce w wersji z gaźnikami ale może jest to tylko pojedyńczy przypadek,ogólnie jak miałbym wybierać to jasne że wskazałbym na wtrysk z tym że trzeba więcej wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamassu - R1 nie ciagnie z dołu? na którym roczniku jeżdzileś? Ja jechalem na 2002 roku to przy 4 tysiącach ciągnie jak moja szostka przy 10. Tak więc przesiadając się na R1 z F4 powinieneś czuć sie jak w odrzutowcu a po przesiadce w drugą stronę jak na bocianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

z tego co ja sie orjentuje to mylimy tu 3 modele!!!

F4 ta na gaznikach do roku 2000

F4i F po roku 2000

F4i FS po roku 2000

 

jesli chodzi o roznice miedzy modelem F a FS po roku 2000 to te 2 modele pozatym ze roznia sie wygladem to i maja jeszcze pare roznic miedzy soba!!

 

roztaw osi FS jest troche dluzasza,

FS ma inne sprzeglo bardziej sportowe i lepiej odchodzi po przelozeniach niz model F

 

wczoraj nawet czlowiek co byl moja ogladac powiedzial ze troche jest w modelu FS zmieniony silnik (zawory i cos tam jeszcze ).

 

 

jesli chodzi o roznice miedzy gaznikami a wtryskiem w spalaniu to wynosi ona 1 litr wiecej spalania na wtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...