Skocz do zawartości

Coś o MTX 80


aders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam sobie jakiegoś enduro na początek. Najpierw myślałem o DT80,

ale jest za droga. Honda MTX80 jest tańsza, ale potrzebuję kilka informacji których nie mogę znaleźć w internecie.

 

1. Ile toto pali? (W trasie, w lekkim terenie, pałowana w cięższym

terenie)

 

2. Na początek wystarczy? Nie znudzi mi się za szybko? Może lepiej

kupić DT80?

 

3. Można tanio dorwać plastiki? W większości ogłoszeń którychś

brakuje, a nie wygląda to zbyt ładnie. Nie będę mógł się lansować na

mieście :P

 

4. Oczywiście podnóżki dla pasażera są?

 

5. Od czego zależy, czy kanapa zachodzi na bak? Brak kanapy na baku

mocno przeszkadza?

 

6. Na fotkach widzę, że zawieszenie jest niższe niż w DT(albo mi się

zdaje),nie dobija zbyt często?

 

7. Wielkość. Jest podobnej wysokości co DT? (nie mam jak sprawdzić)

 

8. Jakieś linki?

 

Aha. Myślę raczej o wersji R2

 

TIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz kasy na moto??

 

 

To zależy ile ojciec sypnie :D Narazie jakieś 600zl, ale to raczej wystarczy na strój;)

 

Myślę że około 2500 na moto + strój(jakieś używki)

 

[ Dopisane: 27-10-2005, 18:16 ]

r2 jest wielkosciowo identycza dt a motorki oba sa podobnej kalsy i pokroju

 

Spoko. A ile toto pali, nie wiesz? (pisałem do strzalka, miał kiedyś MTX'a ale jakoś nie odpowiada)

 

Aha, qpa jestes z Lublina czy z okolic?

 

[ Dopisane: 29-10-2005, 09:53 ]

Szkoda, że nikt nie jest chętny do odpowiedzi, znacie może jakieś inne forum, na którym mógłbym zadać moje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. A ile toto pali' date=' nie wiesz? (pisałem do strzalka, miał kiedyś MTX'a ale jakoś nie odpowiada) [/quote']

Bo miał problemy z netem :roll:

MTX pali koło 4-5 litrów , a jak ja ostro bedziesz krecił to w terenie nawet do 7 może dojść.

Co do kanapy to zalezy od wersji i rocznika. Ta bez zachodzacej kanapy to wersja HD06 czyli ta najtarsza produkowana do 83 roku - niestety u nas ludzie wciskaja kit, że to nowsze motocykle.

Na reszte pytań odpowiedzieli Ci koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Na początek wystarczy? Nie znudzi mi się za szybko? Może lepiej

kupić DT80?

 

3. Można tanio dorwać plastiki? W większości ogłoszeń którychś

brakuje' date=' a nie wygląda to zbyt ładnie. Nie będę mógł się lansować na

mieście

 

4. Oczywiście podnóżki dla pasażera są?

 

5. Od czego zależy, czy kanapa zachodzi na bak? Brak kanapy na baku

mocno przeszkadza?

 

6. Na fotkach widzę, że zawieszenie jest niższe niż w DT(albo mi się

zdaje),nie dobija zbyt często?

 

7. Wielkość. Jest podobnej wysokości co DT? (nie mam jak sprawdzić[/quote']

 

Mtx 80r2 będzie tańszy od dt. Zawieszenie to podobna klasa, tak samo jak rama...silnik ma taką samą moc. Ogólnie sprzęt tej samej klasy ale dt jakoś się wylansowała. Plastiki da się dorwać ale trzeba:

-poszukać

-być przygotowanym na to że będą do malowania

Co do dobijania to jeśli jesteś wyjątkowo ciężki to zmieniasz olej na gęstszy i wszystko jest spoko. A za 2,500zł spokojnie wyrwiesz i dt i mtx-a. A nie myślałeś o suzuki ts?? To też jest fajny sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o miał problemy z netem

 

Zdarza się :)

 

MTX pali koło 4-5 litrów ' date=' a jak ja ostro bedziesz krecił to w terenie nawet do 7 może dojść. [/quote']

 

Oj niedobrze' date=' niedobrze ;( Zawsze można dać iglice na maksa w dół;)

 

Co do kanapy to zalezy od wersji i rocznika. Ta bez zachodzacej kanapy to wersja HD06 czyli ta najtarsza produkowana do 83 roku - niestety u nas ludzie wciskaja kit' date=' że to nowsze motocykle. [/quote']

 

Spoko, będę wiedział kiedy mnie ktoś robi w bambuko.

 

A za 2' date='500zł spokojnie wyrwiesz i dt i mtx-a. A nie myślałeś o suzuki ts?? To też jest fajny sprzęt...[/quote']

 

Cóż. Jak już będę miał kasę to będę szukał i DT i MTX'a.

 

Chodzi ci o TS70? Słyszałem, że jest mniejszy od DT, a ja mam 185 cm wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o TS70? Słyszałem' date=' że jest mniejszy od DT, a ja mam 185 cm wzrostu...[/quote']

Niemiecka TS jest rozmiarow DT'tki ale jezeli bys sie na takowa zdecydowal to szukaj 80cc chlodzonej ciecza (tylko nie powietrze!!)

 

 

Oj niedobrze' date=' niedobrze ;( Zawsze można dać iglice na maksa w dół [/quote']

Mylisz sie :) . Wtedy bedzie zly sklad mieszanki i wogole bedzie kiszka, a co do spalania to niestety kazdy 2suw bedzie sporo palil- taka natura tych silnikow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecka TS jest rozmiarow DT'tki ale jezeli bys sie na takowa zdecydowal to szukaj 80cc chlodzonej ciecza (tylko nie powietrze!!)

 

Niemiecka, tzn.? Bo jak mam sprowadzać z niemiec(albo w ogóle z zagranicy), to odpada bo są problemy z zarejestrowaniem na motorower.

 

 

 

Mylisz sie :) . Wtedy bedzie zly sklad mieszanki i wogole bedzie kiszka, a co do spalania to niestety kazdy 2suw bedzie sporo palil- taka natura tych silnikow ;)

 

NIestety nie stać mnie na 4T (np.125ccm) + prawko A1, a po ulicy też muszę czymś jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie stać mnie na 4T (np.125ccm) + prawko A1, a po ulicy też muszę czymś jeździć.

 

no mnie bylo stac tylko na to pierwsze (3tys) a A1 to pomyslalem ze nie robie bo za 1,5roku 18 lat, juz tylko zostalo 4 miesiace :) a po miescie pomykam, po ulicach tez,

nie szalejesz, przestrzegasz prawa, nie rzucasz sie w oczy, to Cie nie zatrzymaja, nie raz patrol mijalem, chociaz pare razy tez uciekalem bo oralismy okoliczne tereny przy blokach i nam Ducato wyskoczylo z prewencyjnej, i to jest juz niestety ryzyko, wiec jak jestes glupi albo lubisz igrac z prawem jezdzij bez prawka, mi ojciec tylko powiedzial : nie daj sie zlapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy napisał:  

Mylisz sie . Wtedy bedzie zly sklad mieszanki i wogole bedzie kiszka,  

 

 

w koncu jest sruba do regulacji ;p

Ta śruba jest do ustalania mieszanki na wolnych obrotach i ma nieduży wpływ na skład przy dużym otwarciu przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba jest do ustalania mieszanki na wolnych obrotach i ma nieduży wpływ na skład przy dużym otwarciu przepustnicy.

 

yhm, mowa byla o przestawieniu iglicy na dol, czyli rozumiem ze chodzi wlasnie o wolne obroty, wiec nalezalo by sie chyba pobawic sruba od mieszanki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm' date=' mowa byla o przestawieniu iglicy na dol, czyli rozumiem ze chodzi wlasnie o wolne obroty, wiec nalezalo by sie chyba pobawic sruba od mieszanki,[/quote']

Ustalanie położenia iglicy zazwyczaj ma wpływ na góre i jak moto sie kręci, także skład mieszanki na wolnych praktycznie sie nie zmiania. Nie wiem czemu tak jest ale tak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...