Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie jak to jest ,że niby są hydrauliczne popychacze czyli kasują luzy zaworowe , a jednocześnie trzeba ustawiać luzy zaworowe na warsztacie znaczy samemu trza wyregulować

 

Nie mam przekonania, że trzeba regulować zawory w przypadku popychaczy hydraulicznych. Choć potrafię sobie to wyobrazić: popychacze mają określony, skończony zakres regulacji. Więc zawory trzeba "wstępnie ustawić" aby popychacz mógł nim poprawnie sterować. Ale to moja wyobraźnia :)

 

Jeśli zaś chodzi o cykanie to to rzeczywiście są zawory i ich hydrauliczne popychacze. Mój kolega ściągnął moto ze stanów. Sprzęt stał sobie na statku przez pare tygodni. Jak już go zapaliliśmy to można było odnieść wrażenie, że silnik się rozsypie :), samo cykanie i nawet lekkie pukanie.

Ale wiedząc czego się spodziewać poczekaliśmy 20 minut i wszystko się uspokoiło. Po prostu w czasie postoju z popychaczy wysączył się olej i trzeba było poczekać na ich napełnienie.

Stąd też uważam, że dla naszych silników (w MT), tzn dużych pojemności i V-ałek lepiej jest nawet dać olej mineralny, ale o poprawnych lepkosciach niż najlepszy syntetyk o nieprawidłowych.

Edytowane przez RaKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówka strona 3-5 mówi i pokazuje jak się reguluje zawory zgłupiałem już całkiem , a strona 3-3 mówi o hydraulice . No chyba że coś źle przeczytałem .

mattej8 a jak się niby synchronizuje wtryski ? bo słyszę o tym po raz pierwszy :eek:

Edytowane przez trufel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zauważyłem inną zależność: w lecie jak jest dużo jeżdżenia to jest cicho na forum, a w okresach jesienno - zimowych - dużo. Zresztą teraz i tak jest mnóstwo "gadki", sprawdźcie sobie ile było wpisów w lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kiedykolwiek słyszeliście aby ktoś powiększał zbiornik paliwa w MT?

Widziałem powiększony bak w Hondzie X4, właściciel mówił, że to jakieś 5 litrów i wyglądało całkiem ok. W przypadku MT dodatkowych 5 litrów trochę by ułatwiło życie w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...