Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Tak miałem tą mini szybke,wywaliłem na nią kupe kasy ale według mnie to poza wyglądem i tym,że muszki nie rozbijały sie pod licznikiem tylko na niej to niewiele dawała,bynajmniej ja nie czułem różnicy :icon_biggrin: a co do sprzęgła to mi udało sie zrobic cały przebieg bez zmiany sprzęgła i do końca wszystko było ok,latałem na oleju BEL-RAY V-TWIN 20W50,ważne jest rozgrzac MTeka przed jazda i nie wstawiac odrazu na zimnym silniku bo wtedy sprzegło szybko wykończysz,MTekowskie sprzegła nie lubią MOTULA V-TWIN,wiem z doświadczenia mojego kumpla

 

P.S. jakbyś szukał kogoś do zmiany sprzęgła to zapraszam

Edytowane przez maciej MT01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z szybką przynajmniej narazie dam sobie spokój. Ja mam zalany jakiś Yama Lube, przynajmniej tak wynika z faktury z serwisu , którą dostałem przy zakupie moto. Zdarzy mu sie, że przy konkretnym wstawianiu na wyższych biegach przeleci w górę, ale o ile nie będzie się to nasilało to zostawiam robote na długie zimowe wieczory, narazie trzeba kręcić kilometry.:) Dobrze, że piszesz żeby motula nie lać do MT. Bo raczej do wszystkich swoich moto lałem właśnie motul.

 

Z racji że nie jestem mechanicznie wykluczony :P może zrobie to sam, ale jak by mi się odechciało to napewno się zgłosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jot 23 ja nie twierdze,że motul to zły olej,to dobry olej,ale kumpel zalał swojego MTeka MOTULEM V TWIN 20W50 i zaraz po tym zaczeło mu sie ślizgac sprzęgło,ja latałem przed BEL RAYem na MOTULU 5100 10W40 i też było wszystko wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,intruz jest wiele wygodniejszy zwłaszcza jazda z pasażerem jest tu bez porównania lepsza niż na MT,moc i odejście też lepsza,silnik jest bardziej elastyczny,no i środek ciężkości jest niżej co też ma swoje plusy,hamulce MTek miał bez porównania lepsze,prowadzenie w łukach intruza nie jest wbrew opinia az tak zle ale niema co ukrywac,ze szybkie winkle to coś bardziej dla MT,podoba mi sie praca silnika na oryginalnych wydechach ale wszyscy wiemy,że dżwiek MT niema sobie równych,doszłem to wniosku,że gdyby połączyc najlepsze cechy obu tych maszyn to wyszedł by dla mnie motocykl idealny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz miec albo tak mocnego MTeka albo koledzy mają jakieś blokowane intruzy,jakby nie patrzec to 35KM różnicy i NM też więcej,ale można sie kiedyś zmierzyc :icon_mrgreen: dwa MTeki kumpli nie dały rady,chyba że koledzy mają polskie salonówki poblokowane jak tylko można to one naprawde nie idą,a ja mam amerykańca i niema blokad,nawet z 2 i 5 biegu są zdjete

Edytowane przez maciej MT01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobry się temat kroi. Jakie blokady o czym Ty znowu mówisz ?? Jakie blokowane salonówki ??? Konkrety kochany mam założone to czy tamto a nie zdjęte blokady - znowu tworzysz teorie jak kiedyś z mocą MT-ka. A skończy się na K&N i jakimś szajsie PC. Fakty nas interesują. Jak dla mnie to stawiam na MT w bezpośrednim pojedynku z INTRUDEREM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam pytanie, jaki olej lejecie do naszych MT? Instrukcja zaleca 20W40. Z tego co wiem, nie każdy olej nadaje się do sprzegła MT, które może ślizgać;( Na zachodnich forach, nie polecają syntetyków. U mnie serwis Yamahy Wrocław zalał Mobil 1 synt. 15W50, ale na wolnych obrotach słyszę delikatny szym. Byłem gotowy zakupić polecany Bel Ray 20W50 półsynt., ale ponoć firma te kończy sprzedaż w PL. Co radzicie? Może faktycznie nie przesłodzić i nalaż mu mineralnego castrola 20w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem syntetyk Motul7100 dedykowany do Vtwinów efekt: sprzęgło powyżej 150km/h zaczynało się ślizgać. Zdecydowanie odradzam !

Czyli temat jest poważny ;( W moim egz. mam przebieg 9000km i problem sprzęgła nie występuje. Niestety denerwuje mnie ten delikatny szum na niskich obrotac-może ten Mobil 15W50 synt. jest za rzadki do wolnoobrotowego Mt-01? Może zamówić Yamalube 20W50 półsyntetyczny? Link do sklepu http://www.olej-yamalube.pl/sklep/p413,yamalube-20w-50-polsyntetyczny-4-s-5l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MTek ma zalany Yamalube 20W50 i niestety na 4 i 5 biegu lubi się ślizgnąć przy ostrym wkręcaniu (tak właśnie w granicach od 140 150 km/h, ma w tym przedziale chyba max moment obrotowy) tyle że mój ma przebieg 22tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...