Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zanotowałem, że po wymianie oleju po 1000 km słyszę na rozgrzanym silniku lekkie cykanie przy ruszaniu a'la zaworki. Wszyscy mówią, że tak ma być, ale ja szukam dziury w całym....

 

Cześć,

 

Gratuluję wyboru. Kupiłem MT01 w sierpniu 2007 i po chyba miesiącu miałem podobny problem z jakimś cykaniem z silnika. Dealer RAPID Motocykle w Poznaniu zachował się przytomnie i stwierdził, że trzeba poszukać i wymienić. Zostawiłem moto na dzień i okazało się, że do wymiany są popychacze, a konkretnie jeden. Wymienili - problem znikł.

 

Sugeruję Ci wizytę w serwisie i wymianę części (jeśli to to). Serwis będzie miał trochę roboty, bo trzeba rozebrać 1/3 silnika (bardzo marne dojście to tego elementu), ale warto. Co pozotywne, z tym można jeździć, ale po co? Na początku stuka, a jak się rozgrzeje i ciut rozszerzy to przestaje. Kurde, nie kupiłem moto za >50k, żeby mi trzeszczało i przestawało.

 

Teraz chodzi jak mjut.

 

Jakiego maxa wykręciłeś Kodo? Mi, na A2 udało się polecieć 215 km/h.

Czy masz założone jakieś akcesoria? Ja mam przedłużane (obniżone) podnóżki dla pasażera, niewielką szybkę, która bardzo ułatwia szybsze śmiganie w trasie), oploty z przodu, crashpady na ramę, silnik i widelec.

 

Hube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nigdy nie użytkowałem tego motocykla ale moim zdaniem to piękna i już w pewnym sensie kultowa maszyna! Wspaniały, muskularny wygląd i ta niepowtarzalna melodia silnika, ehhhhh gdybym nie był tak zakochany w przecinakach... :icon_mrgreen: :banghead:

 

Kultowy to jest Vmax, MT jedynie pretenduje do tego miana...

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie idąc tym tokiem rozumowania, to powiem, że przy Sportsterze, to V-Max pretenduje do miana kultowego :icon_question:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nieważne czy MT-01, czy V-Max, czy nawet GB1... ważne, że Yamaha :icon_question: :icon_mrgreen: :banghead:

 

 

:icon_eek:

 

 

Pozdro :icon_mrgreen:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowy to jest Vmax, MT jedynie pretenduje do tego miana...

:)

 

Dlatego mówię, że MT jest już "w pewnym sensie" kultowa.

 

W takim razie idąc tym tokiem rozumowania, to powiem, że przy Sportsterze, to V-Max pretenduje do miana kultowego :biggrin:

 

:banghead: :banghead:

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Miałem okazję dosiąść to monstrum, wrazenia - rewelacja!!!

Do miasta coś wspaniałego, ze świateł idzie jak burza, za miastem jak już było wspomniane wcześniej daje sie odczuć brak owiewki. Spalanie za miastem (V - ok 120-140km/h) ok 7L.

Niestety cena zwala z nóg :)

 

A to cudowne brzmienie..... :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników, może kiedyś do Was dołączę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czesc możesz napisac jak ci sie jeżdzi MTekiem. I jaki miałeś wcześniej motor? Ja mam jeszcze Fazera 1000 ale na wiosne chce kupic MTeka. Mialem okazje tylko posiedziec na nim. I nie wiem jak to bedzie po przesiadce z R4 na V2. Ale mysle ze rozczaruje sie pozytywnie..:) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel nabył jesienią MT 01 i miałem okazję prejechać ok. 50 km. Wraźenie na mnie zostawiła ogromne , ogromny moment , bardzo elastyczny silnik , heble brzytew . Jest to takźe idealna maszyna do lansu , gdy jechaliśmy przez wioski i miasteczka nie było człowieka który by się nie obejrzał , wydechy Akrapović robią swoje . Zastanawiałem się nad nabyciem tego cuda , lecz niestety nie jest on stworzony na długie trasy a to dla mnie bardzo waźnne. Do wad naleźy takźe zaliczyć częste wizyty na stacji benzynowej , duźe spalanie mały zbiornik , lecz dla zakochanych w MT jak mój kumpel nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel nabył jesienią MT 01 i miałem okazję prejechać ok. 50 km. Wraźenie na mnie zostawiła ogromne , ogromny moment , bardzo elastyczny silnik , heble brzytew . Jest to takźe idealna maszyna do lansu , gdy jechaliśmy przez wioski i miasteczka nie było człowieka który by się nie obejrzał , wydechy Akrapović robią swoje . Zastanawiałem się nad nabyciem tego cuda , lecz niestety nie jest on stworzony na długie trasy a to dla mnie bardzo waźnne. Do wad naleźy takźe zaliczyć częste wizyty na stacji benzynowej , duźe spalanie mały zbiornik , lecz dla zakochanych w MT jak mój kumpel nie ma to znaczenia.

 

panie kolego, a co to sa dlugie trasy? niebardzo rozumiem, czemu MT by miala byc zla na dlugie trasy..

tak jakby cie nie bylo stac na MT i szukasz wymowki, dlaczego go nie kupisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...