Skocz do zawartości

Przeróbka silnika 6V z jawy350 na 12V


fuss383
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad przerobieniem instalacji w swojej 6 woltowej jawie350 na 12V (silnik taki jak w CZ350). Wiadomo że CZ350 występowała zarówno z instalacją 6 jak i 12 woltową, dlatego jestem ciekaw czy jest możliwośc zastąpienia prądnicy alternatorem 12V, chodzi głównie o mocowanie wirnika na wał i stojana do kartera? Próbował ktoś juz wykonać taki manewr, czy to w ogóle nie w chodzi w grę. (oczywiście nie wspominam o wymianie akumulatora cewek regulatora i żarówek bo to oczywiste)? A może pasuje w ogóle alternator od TS-ki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakbyś mógł to napisz jakich użyłes gratów od CZ 12 woltowej czy od TS-ki????

 

[ Dopisane: 18-10-2005, 21:43 ]

No co jest, wszyscy narzekaja na 6V instalacje a nikt nie próbował etgo poprawić, jakos wierzyć mi sie nie chce. Ma ktos w tym praktyke czy nie???!!!

 

[ Dopisane: 18-10-2005, 21:44 ]

No co jest, wszyscy narzekaja na 6V instalacje a nikt nie próbował etgo poprawić, jakos wierzyć mi sie nie chce. Ma ktos w tym praktyke czy nie???!!!

 

[ Dopisane: 18-10-2005, 21:45 ]

No co jest, wszyscy narzekaja na 6V instalacje a nikt nie próbował etgo poprawić, jakos wierzyć mi sie nie chce. Ma ktos w tym praktyke czy nie???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem stojan i wirnik od jawy/cz wraz z przerywaczami, cewki, regulator napiecia, oczywiscie przerywacz i zarowki tez musialem wymienic. Jesli chodzi o elektryke to nalezaloby sie udac do jakiegos elektryka coby nam podlaczyl sie z regulatorem i pradnica w uklad instalacji elektrycznej i to chyba raczej tyle 8) Ale jaka przyjemnosc z jazdy, kierunki sobie moga chodzic wiecznosc bez zbednych przygazowan, swiatla takie ze w lesie wiewiorki wyganialo :lol: moto palilo na dotyk praktycznie i odczuwalo sie poprawe osiagow....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas "MOC" nie napisałeś w jakim to motorze to zrobiłeś, tak jak patrze po twoim profilu to chyba mówisz o Junaku, jeśli sie myle to mnie popraw. A mi właśnie chodzi konkretnie o przeróbke jawy350 (nie TS)! z 6 wolt na 12. Problem w tym że nie widziałem jak wyglada i jakie ma mocowania alternator w CZ350 12V i stą te wszystkie moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karteru i walu nie ruszales ?

 

Ja to dostalem od kumpla, ktory mial to w jawe/cz a ktora nastepnie skasowal. Nikakich przerobek z mojej strony nie bylo, jak dostalem tak swoje wykrecilem i nowe zalozylem 8) Tak ze co do tych poklonow to bym sie wstrzymal :) Zycze powodzenia w przerobkach, jak uda mi sie nawiazac kontakt z kumplem, bo niestety nasze drogi sie rozeszly ale wciaz o ile jest okazja sie spotykamy, to zapytam go o ile jeszcze pamieta, bo te sprzety byly na tapecie blisko 15 lat temu a jak wiadomo pamiec ludzka jest zawodna....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego posta za dużo sie nie dowiedziałem, ale dzięki swojej wytrwałości ;) troche już wiem na ten temat. Przede wszystkim nie da sie tak bezproblemowo przerzucić alternatora z 12 woltowej CZty do 6 woltowej, ponieważ są inne mocowania. Czta 12 woltowa ma inny kształt kartera z mocowaniem alternatora na 4 śruby (nie na dwie jak prądnica) przez co alternator ten jest bardzo podobny, albo nawet identyczny z alternatorem z TS-ki. Także chwilowo moje emocje w przerabianiu 6 woltowej jawy na 12 woltową, opadły :banghead: niech ktoś mnie pocieszy i powie że można to jakoś zrobić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...