Skocz do zawartości

Ubezpieczenie + rejestracja jeszcze raz


wojti2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problema. Czy przy przerejestrowywaniu potrzebne jest aktualne ubezpieczenie OC?? czy moze byc jakies stare nieaktualne czy wogule to jest niepotrzebne?

 

Druga sprawa czy to prawda, ze jesli jestem niepelnoletni i oplacam jedynie OC to nie leca mi juz znizki? Czy moze jesli bede placil OC+NW to beda lecialy??

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie przy przerejestrowaniu nie jest potrzebne OC,wiem o tym ponieważ nie dawno miałem podobny problem,lecz OC musisz zapłacić najpóżniej w dniu przerejestrowania motocykla.

 

A co do zniżek to ubezpieczyciela np.PZU nie interesuje to ,że nie masz prawojazdy(jak nie masz) czy jesteś pełnoletniczy nie ich to nie obchodzi,Tobie lecą zniżki, po 2 latach już masz 10 %.

 

Powodzenia:-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy placeniu OC pamietaj zeby nie dac sobie wcisnac zwyzki za wiek. Przy ubezpieczaniu motocykla ona nie obowiazuje... nie wszyscy agenci ubezpieczeniowi o tym wiedza, wiec czasem trzeba sie troche poklocic.. niech podzwonia i sie dowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy placeniu OC pamietaj zeby nie dac sobie wcisnac zwyzki za wiek. Przy ubezpieczaniu motocykla ona nie obowiazuje... nie wszyscy agenci ubezpieczeniowi o tym wiedza, wiec czasem trzeba sie troche poklocic.. niech podzwonia i sie dowiedza.

 

a czy wiesz gdzie moglbym szukac paragrafu aby zasiwecic jak co przy agencie :> ??

 

ps. dlaczego moj temat jest podzielony na dwa?? 8O jesli to jakis moj blad to przepraszam, prosze zlaczyc temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz gdzie moglbym szukac paragrafu aby zasiwecic jak co przy agencie

 

Niestety nie wiem... sam siedzialem ok pol godziny i wyklocalem sie o to.. facet dzwonil az do warszawy, mimo ze agentka obok mowila mu ze na moto zwyzek nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwyzka za wiek obowiazuje rowniez motocyklistow. W zeszlym roku ubezpieczalem motocykl w PZU i agent nie policzyl zwyzki za wiek. Potem mialem wypadek i potracono mi z odszkodowania udzial wlasny z tytulu wieku, ktorego nie wykupilem, bo agent twierdzil, ze nie musze. Oczywiscie zlozylem odwolanie (o czym pisalem juz na forum), ktore zostalo rozpatrzone pozytywnie, ale tylko i wylacznie dlatego, ze agent niepoprawnie wypelnil czesc papierow (pkt 4 art. 12 Ustawy o ubezpieczeniach - w sprawach niejasnych rozstrzyga sie na korzysc ubezpieczonego - w wielkim skrocie :) ). Dzwonilem i pisalem wtedy do centrali PZU, gdzie powiedzieli mi, ze zeczywiscie kiedys zwyzka ta nie obowiazywala, ale teraz juz to zmieniono i od 2003 roku motocykle traktuje sie tak jak samochody - zwyzka za wiek w dwoch kategoriach:

do 24 roku zycia - 20%

od 25 do 26 roku zycia - 10%

Wszystko zawarte jest w OWU (Ogolnych Warunkach Ubezpieczenia)

 

Kudlaty strzez sie zatem wypadku, bo potraca ci udzial wlasny jak byk - oczywiscie odzyskasz go, bo Twoj agent napewno tez popelnil blad przy wypelnianiu papierow :) A wiem to dlatego, ze wniosek PZU jest wadliwie skonstruowany i nie ma opcji "nie dotyczy" w punkcie mowiacym o zwyzkach za wiek. Mozna tylko zaznaczyc: wykupiono udzial wlasny lub nie wykupiono udzialu wlasnego. Jak przekonales agenta, ze "nie dotyczy" to nie zaznaczyl tam nic, a to stwarza sytuacje niejasna, bo nie jes powiedziane, ze "wykupiles", ale tez nie jest powiedziane ze "nie wykupiles", wiec PZU jest zmuszone do wyplacenia Ci pelnej kwoty ubezpieczenia 8) . Sprawdz jak masz wypelniony wniosek o zawarcie umowy ubezpieczania AC. Tylko czy dla kilkudziesieci zlotych o jakie zaplacisz zwiekszona skladke jest sens dodawac sobie wiecej latania i stresow po tak przykrej sprawie jak wypadek, czy kradziez motocykla :?: Oczywiscie jak nie bedziesz kozystal z polisy to zaoszczedzisz te pare zlotych, ale w innym przypadku koszta wyklocania sie o swoje sa porownywalne z roznica w skladce.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty ubezpieczasz

W PZU

 

Kudlaty strzez sie zatem wypadku...

Dzieki za informacje.. nie wiedzialem ze znowu wprowadzili te zwyzki, a jak ubezpieczalem moto w tym roku to tez dali mi bez zwyzki za wiek... AC niestety nie mam..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o dwóch różnych ubezpieczeniach gdzie obowiązują zupełnie różne zasady. W OC oczywiście nie ma żadnych udziałów własnych ani niczego podobnego.

Wojti, urzędy rejestracji pojazdów są uprawnione do sprawdzania polis OC.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...