Skocz do zawartości

cz350 zapłon elektroniczny domowej roboty


jontek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wykonalem taki zapłon do mojejego moto. W tym układzie iskra występuje na obu cylindrach jednocześnie (wcześniej widziałem taki układ na jakiejś stronce i niby wszystko działało) a u mnie klapa motor chodzi ale dość często zdarza mu się strzelić ogniem z prawego wydechu tak jak by mieszanka zapalała się kiedy tłok jest w dolnym położeniu natomiast lewy pracuje normalnie. Kąt wyprzedzenia zapłonu napewno jest dobrze ustawiony, na 2,8mm (sprawdzałem stroboskopem).

 

Może ktoś też robił taki bądz podobny układ w swoim motorze i mogł by mi coś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowałem się na tym układzie http://arecki13.republika.pl/jawa/zaplon.htm

tylko zamiast orginalnego układu zapłonowego od poloneza użyłem konstrukcji własnej opartej na układzie motorolli który poprawnie działa przy niższych napięciach zasilania i daje większą energie iskry niż ten z poloneza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że czopy korbowe są przesunięte właśni o 180 stopni, a problem polega własnie na niedokładności tego przesunięcia opisanego w tym tekscie,

 

no a pozatym jawa to dwusow i nie ma zaworow. Gdyby to byl czterosuw to nie byloby problemu.

 

a co mają zawory lub ich brak do prawidłowego zapłonu ???

jedyne o co chodzić to o ilość cykli pracy, w dwucylindrowej dwusuwoewj Jawie na jeden obrót wału muszą byś dwie iskry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zna czeski i powie mi ile kosztuje to urzadzenie http://www.imfsoft.com/hardware.asp?id=6 z tego co widze można sobie samemu ustawiać mapy wyprzedzenia zapłonu i takie tam. A może ktoś to kupi i powie jak się sprawuje bo wygląda naprawde profesionalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu przy zakupie jednej sztuki to cudo kosztuje 1595 czeskich koun, a przy więkrzj ilości masz rabaty, czyli to bedzie około 160zł troche dużo, ale jakby kożyść była wyraźna to można sie zastanowić

 

 

Množství [ks] 1 2-3 4-7

Cena [Kè] 1595,- sleva 5% sleva 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu przy zakupie jednej sztuki to cudo kosztuje 1595 czeskich koun' date=' a przy więkrzj ilości masz rabaty, czyli to bedzie około 160zł troche dużo, ale jakby kożyść była wyraźna to można sie zastanowić[/quote']

 

 

Prameti kosztuje 230 plus wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Jawa warta jest około 500 zł, wpakowałem w nią chyba z drugie tyle a teraz dopiero wziąłem się za solidny remont. Wiem, że nikt mi tego nie zwróci ale mam to w nosie. Wolę dobry egzemplarz kiepskiej marki niż na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...