Skocz do zawartości

mojej Jawie nie smakuja swiece:(


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, udało mi sie juz ustawic zapłon i maszynka chodzi idealnie, nie miałem pojecia ze Jawa moze miec taka moc:D kupiłem nowiutkie swiece Iskry F95 z krótkim gwintem, dosyc mocno pojezdziłem jednego dnia, i dzisja przejechałem sie kawałek i swieca z prawego gara padła:/ wkreciłem zamiast niej NGK z długim gwintem (nie pamietam oznaczen chyba B8HS) no i przesmigałem cały dzien, dopier oteraz jak juz dojezdzałem to mi lewy gar zaczoł przerwyac (tam gdzie była dalej ta iskra) a potem juz go w ogóle nie miałem:/ nie sprawdzałem iskry na swiecy bo jest strasznie mokro i zimno ale podejzewam ze to swieca druga ta swieca padła:/ dlaczego? przejechałem przecież na jednej jakies 20km a na drugfiej 30km? a przecież do Jawy sa własnie iskry F95? czy to moze byc cos nie tak z moto? jakie inne dac swiece? w jaki sposób eksperymentowac? podpowiedzcie bo nie stac mnie na tak czesta zmiane swiec. POZDRAWIAM WSZYSTKICH:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju jest 1:30 bo docieram, ale obie swiece spalaja sie na pikny kolor kawy. sprawdzałem ta druga wieczorem i ona ma iskre ale jak jechał to znowu tylko ja jednym garze:/ wychodzi na to ze półpłytka mi se z zapłonu rozregulowała:/ czy to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to w ecie niesatety mimo zmiany calego zaplonu laczneiu z cewka nie udal sie tego usunac swiece lataly ok kilkunastu do kilkuset km zalezy od firmy jalepiej japonskie dzialaly polskie odrazu sie palily i bosch rowniez po paru km padal

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w JAwie B8HS i mi działaja bez zarzutu, zrobiłem juz na nich okolo 4 tys km, w tym dwa razy po 600 w jednym dniu (nad morze i z nad morza :P ). A jeżlei chcesz Iskry to nie F95 tylko F100. Sa niestety bardzo ciezko dostepne, ponoc sa to swiece pasujace do trabanta wiec szukaj w sklepach z czesciemi do starych aut. Moim zdaniem - jezeli padaja Ci NGKi to zanczy ze cos jest z instalkacja zaplonowa, ale co dokladnie to trudno mi powiedziec.

Przejrzyj dokladnie kondensatroy, cewki i inne.. byc moze pomoze. Skontroluj tez sklad mieszanki.

 

Wracajac jeszcze do swiec - podobny problem mialem w simsonie, z tym ze on zabijal wsdzystkie swiece (neiwazne czy nowe czy stare) po przejechaniu kiklu do kilkudziesieciu km. Metoda prob i eliminacji kolejnych padnietych sztuk trafilem w garazu na jakas swiece Bosh, taka stara co jeszcze miala zielone pierscienie na porcelanie. I ta swiece jednyna dawała rade. Pozniej u znajomych zdobylme jeszcze kilka takich Bosh'ow, wszystkie stare i uzywane, nawet rozne modlele to byly, ale wszystkie w simolu dawaly rade, a Iskry i inne padaly jak muchy... Do dzis nikt tego zjawiska nie wyjasnil, wiec probuj, moze w koncu natrafisz na takie ktore beda zyc :)

 

pozdr i powodzenia :P

Zimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wegiel prad przewodzi' date=' wsadz zaostrzony olowek do kontaktu (+) i zobaczymy, kto sie bedzie wowczas smial.... [/quote']

 

chlopie... prawie 30 lat i takie glupoty piszesz.... prad to akurat przewodzi grafit, ktory sie dodaje czesciowo do rysika olowka w celu utwardzenia/zmiekczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...