Skocz do zawartości

[Simson] jak naprawic skrzynie biegow?


Gość grsul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

problem jest taki ze juz 2 razy pekl mi wypychacz kulek(ostatnio wytrzymal jakies 200 km i zlamal sie na pol)

moze juz ktos z was mial taki przypadek i wie jak to naprawic czego jest to wina ?

czekam na jakies ciekawe pomysly i podpowiedzi ktora czesc trzeba wymienic na nowa zeby skrzynia chodzila i sie nie psula ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokonać gruntownego przeglądu skrzyni. obejrzeć szczególnie otwór, w którym owy trefny popychacz się znajdował ;) ;) :D :D jeśli jego pęknięcie nie spowodowało żadnych uszkodzeń (np. głębszych rys) to można wszystko złożyć, kupić nowy popychacz, tylko wiadomego pochodzenia, bo ten co pęknął po 200 km to musiał być jakiś badziewny, i można dalej śmigać :P :buttrock: :buttrock: :buttrock: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno trzeba zmienić kulki, popychacz(fachowo klin przesówny), łożyska skrzyni oraz nalezy zdystansowac kola zebate bo być moze ktoreś może ci haczyć o niewłaściwe koło. Napisz jeszcze jaki masz styl jazdy Bo jak pałujesz to normalne (mój kolega złamał 3 szt. i dobiero wtedy zauważył że simek to nie hard enduro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno trzeba zmienić kulki, popychacz(fachowo klin przesówny), łożyska skrzyni oraz nalezy zdystansowac kola zebate bo być moze ktoreś może ci haczyć o niewłaściwe koło. Napisz jeszcze jaki masz styl jazdy Bo jak pałujesz to normalne (mój kolega złamał 3 szt. i dobiero wtedy zauważył że simek to nie hard enduro).

 

kulki sa wszystkie i wygladaja na dobre(nie maja wgniecen i wzerow), skrzynia zdystansowana tak jak na schemacie (tryby nie nachodza idealnie centrycznie) ale nie zachaczaja

moj styl jazdy jest raczej normalny nie paluje na max na niskich biegach

 

dodam inf. ze czasami podczas ruszania z 1 slychac bylo walniecie (jakies 10 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież simek to sprzęt nie do zdarcia......... ja swoim już zrobiłem 32000 km i nic nie było robione przy silniku a ojciec zrobił niegdyś na swoim ponad 35000 ..... a mój styl jazdy: jak to nauka, silnik i skrzynia nie miały łatwgo życia. Myślę, że to jednak wina części, bo po takim przebiegu skrzynia dalej chodzi elegancko...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ponownie zlozylem silnik, skrzynie jeszcze raz zdystansowalem

jak narazie chodzi bez zarzutu, biegi dzialaja prawidlowo i nic nie tlucze tylko nie wiadomo jak dlugo pojezdzi

jak znowu mi padnie to napisze

 

dziekuje za rady i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...