Skocz do zawartości

Do ludzi kochajacych błoto (porada) :]


ZimnY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich w tym dzile jestem tutaj pierwszy raz bo zaczynałem od innego dziłu(port/niked/turystyk) a mianowicie od nikeda czyli GS 500E tak sie złozyło ze miałem tez wypadek na GSie no i jak sie pozbierałem to postanowiłem ze trzeba sie przesiasc w teren bo na drogach za duzo idiotow w puszkach a jak jestes w terene to wszytsko w twoich rekach.

 

No ale wracaja do tematu to chciałem sie poradzic co mozna kupic za ok 6tys. w przedziale pojemnosci 250-450cc no i jak by było 4t to tez by było dobtrze no i o ile da sie cos takiego kupic za taka kase... bo wiem ze moze byc ciezko, no i oczywiscie w chodzi w gre rynek zachodni i moto nie musi byc z homologacja...

 

Pozdrawiam i wielkdzie dzieki za odpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4tys. kupisz sobie honde xl600r w idealnym stanie, rocznik gdzieś 1986-87, motocykl mocny, z homologacją, jak najbardziej nadający sie w teren, no i zostanie Ci jeszcze 2 tys. na ubiór :D

 

za 6tys. jak sie postarasz to mozesz kupić sobie honde xr600, tutaj masz przykład http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=66049247 , rocznik 1995, całkiem niezłe moto

 

wbrew pozorom za 6tys. masz juz duży wybór co do kupna motocykla i możesz trafić na całkiem dobrą maszyne, ja dysponuje kwotą 3tys... wiec nie jest za dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy GSa jedni mowia ze mała inni ze wieksza ale i tak z taka wyobraznia innych uzytkownikow drogi to strach jest i juz:]

 

Pewnie z przesiadki na mniejsza pojemnosc odczuje napewno brak mocy ale tez nie odwaze sie chyba wsiasc na 600cc i to w dodatku w teren... XR wydaje sie byc ciezkiz a migł bym sobie nie poradzic... Bardziej by mi odpowiadała DRka tylko teraz pytanie o trche danyc technicznych jak z awaryjnoscia, moc,zawieszenie, da sie cos pokombinowac z nia w terenie znaczy jakies hopy albo cos takiego bo mam dostep do zwirowni i sprzetu budowlanego wiec mugł bym sobie cos zbudowac do jezdzenia.

 

Co do stroju mysle ze na poczatke kask,pancez,ochraniacze,buty,rekawice... na to jest odddzielny fundusz i mysle ze mi wystarczy juz czytałem na ten tema pare postow wiec mniej wiecej sie orjentuje.

 

Pozdro i dizeki za odpowiedzi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc i nawet bardziej wyczynowy chociaz jak by przyszło do kupowania sprzeta bez homologacji moze dla nie doswiadczonego oka w tym sporcie niezła wtopa bo moto moze byc skatowanie z drugiej strony DR 350 moze byc nawet ciekawym koskiem czytałem juz sporo o nim no i tak w sumie odpowiadał by mi ten sprzet pojemnosc akurat w sam raz jak na przygode w błocie na poczatek:] zobaczymy najpierw musze pchnac GSa i bede mysła co dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no co ty 600 40 - 45 konna nie jest taka mocna ja z ETZ na KLR 650 wsiadlem i po miesiacu przydalo by sie jeszcze z 20 konia albo 20 kilo mniej proponuje XR 600 waga 130 kilo i 45 konia cokolwiek kupisz pamietaj ze to nie wyczynowka i nie przewsadzaj z hopami

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam DR350 ;):D:D

odwiedz strone www.bikepics.com i poszukaj fotek DR350

zobaczysz co sprzet potrafi :D, moim zdaniem 30~~ kuca w terenie styknie, na dodatek on dopiero zaczyna w terenie... wiec krzywde sobie nie jedna zrobi jak podstaw nie zna ;p

dobra rada, dorwij jakas ekipe na enduro, pokaza Ci zapewne duzo,

no a jak takiej nie ma to zapraszam do TOPICku "PODSTAWY JAZDY ENDURO" , troche info tam jest, radze poczytac bo asfalt to nie to samo co teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLR 650 odrazu odpada bo to bardziej moto szosowo terenowe a nie tylko w teren mi chodzi zeby sie wyszalec to znaczy hopy, guma,duzy piach, itp. zdaje sobie sprawe ze jazda na szosie sie bardzo ruzni od błotka gdyby sie nie ruzniła to bym nie rezygnował... Na bikepices przejzałem juz prawie wszytsko przydał by sie jeszcze jakis filmik jak jezdzi ta DRka bo tak w sumie to jzu sprecyzowałem swoj poglad na DR;]

 

Taki az bardzo zielony w terenie nie jestm oststnio smigałem kładem pewnie to se rozni od 2oo ale teran to jest to :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej swoje jak sie tak napaliles na teren to moze kompletnego wyczyna yz/cr/sx/rm/kx rok 95-98 (za ta kase) a mzoe jeszcze cos zostanie na jakies naprawy (pojemnosci tych moto 125 oczywiscie) na tych mozesz walic loty od krotkich do kilkudziesieco metrowych gumy co ci sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...