Skocz do zawartości

Hard enduro na codzien


rysio3331
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w dosc malym miescie i odlozylem troche kasy. Tak sie sklada ze ciezko zarobione pieniadze starczami na nowego Gas Gas FSE 450 - poprostu zakochalem sie w nim od pierwszego wejrzenia. Teraz najważniejsze. Jakie są koszty utrzymania takiego motocykla. Służyłby do malych szaleństw w terenie jak i zalatwiania paru spraw w miescie.

 

 

P.S. Wiem że taki temat byl niedawno (gas gas), ale nie dowiedzialem sie w nim niczego interesujacego. Acha i prosilbym o wypowiedzi ludzi z jakims doswiadczeniem - nie chce wysluchiwac laikow ktorzy z motorami maja do czynienia tylko gdzy trzymaja w reku ŚM albo inne motocyklowe pisemko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz opini fachowcow (albo ludzi obeznanych w temacie) to looknij na www.motox.com.pl

----> forum :) jest tam kilku gosci z sochaczewa i mysle ze napewno ci pomoga :) pewnie i tutaj zaraz ktos cos madrego napisze

 

 

p.s. a moze juz ich znasz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii oceny kosztów powinieneś dowiedzieć się, jak często należy ten sprzęt serwisować. Enduro typu Suzuki DRZ400S wymaga wizyty w serwisie co 6000km (koszt 300zł - przegląd), wymiany napędu co ok. 10000km (łańcuch+zębatki - 300-600zł, zależnie od producenta) no i raz na czas wymiany opon (zależnie od opon i stylu jazdy - może być co 10000km, a może być co 500km). Ja do DRZetki nie musiałem nic więcej dokładać.

Mój brat jeździ na KTM EXC520 i tam serwis trzeba odwiedzać znacznie częściej (co kilkadziesiąt godzin, nie pamiętam dokładnie ile), ale dzięki prostszej i bardziej otwartej budowie motocykla czynności serwisowe są szybsze i tańsze. Więc wychodzi tylko trochę drożej (tym bardziej, że wiele rzeczy można sobie zrobić samemu). Gumy za to u niego znikają błyskawicznie.

 

W mieście da się jeździć. Oczywiście opona z kostką na asfalcie bardzo szybko się zużywa, no i brak kierunków i lusterek może trochę przeszkadzać. Poza tym przeciwwskazań brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń boshe gasgasa, znajomy kupił nówke w tym roku i średnio co 2 wypady musi serwis odwiedzac bo coś się pierdzieli z wtryskiem, zresztą na ISDE narzekali na gasgasy, jedynym prawie bezobsługowym enduro jesr drz400e

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzaponce maja hard enduro a moze huskiego :?: bo i ja slyszalem ze gas-gas nie jest zbyt bezawaryjny oraz pytanie czy to musi byc hard enduro :?: a moze jakies pozadne enduiro :?:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem' date=' że to głupie pytanie i w poważnych enduro raczej nie za dobrze z tym ale cz ma ona stacyjke (nie chce zeby zniknela przy pierwszym wypadzie na pizze).[/quote']

 

NIe ma kluczyka poniwaz jest to wyczynowe enduro i jest on zbedny. A kto jezdzi FSE 450 na pizze?? :) Moze miec co jedynie blokade kierownicy (tak jak jest w EXC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przyklad z pizza rzuciłem tak sobie. Husqvarna szczerze mówiac mi nie odpowiada (ten licznik kojarzy mi sie ze skuterem za jedną pensję :)

A co do innych motocykli poza gas gas to co powiecie na http://allegro.pl/show_item.php?item=66703300 ?? Warte uwagi?? Zostałoby mi troche więcej kasy i zainwestowałbym w lepsze ciuchy :)

Ale jednak cieżko mi sie odwrocic od gasa gasa :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do innych motocykli poza gas gas to co powiecie na http://allegro.pl/show_item.php?item=66703300 ?? Warte uwagi?? Zostałoby mi troche więcej kasy i zainwestowałbym w lepsze ciuchy

 

Yamaha to sprawdzona konstrukcja. Duzo zawodnikow smiga na wr np: Czachor. Cena jest nawet dobra jak na 04rok a nawet atrakcyjna! Pamietaj ze czasem lepiej jest kupic lepsze ciuchy albo ochranicze :)

 

Ale jednak cieżko mi sie odwrocic od gasa gasa .

 

Znam to uczucie :mrgreen: tak samo mialem z ktm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz co, powiem ci tak... Posluchaj tego co inni mowia bo jezeli postawisz na swoim a inni ci mowia zebys tak nie robil to sie mozesz ostro zdziwić...

znam taki przypadek... Kolega koniecznie chcial kupic pewien motor, wszyscy mu mowilismy zeby tego nie bral, ze to zly wybor...

Wzial ten motor, i co? i dupa popsul sie po 5 godzinach jazdy...

tak wiec nie zrob tego blędu - nie chodzi mi tu o to ze sie popsuje po 5 h jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń boshe gasgasa' date=' znajomy kupił nówke w tym roku i średnio co 2 wypady musi serwis odwiedzac bo coś się pierdzieli z wtryskiem

 

[/quote']

moze jezdzi na homologacyjnej mapie zaplonu :-D

 

 

' date=' zresztą na ISDE narzekali na gasgasy, [/quote']

trudno zeby na motocykl nienarzekac jak 6 dni w d.. dostawal :)

 

mialem okazje jezdzic sporo gasami z fse silnikiem i zdaza sie czasem ze go przylewa przy odpuszczeniu gwaltownym gazu i redukcja do 1 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...