Skocz do zawartości

TAKA YAMAHA V-MAX - TAK TANIO ?


Gothcrust
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Adamie czy przeczytales moj post i odwiedziles strone na ktorej znajduje sie motocykl bedacy w kregu mojego zainteresowania. Z tego co przeczytalem odnosisz sie chyba do pierwszego postu odnosnie kupowania starszych rocznikow, natomiast mnie interesuje max z 2002 roku....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ona tak bardzo nie rozni sie od motocykla z roku 86 - jedyna zmieniona rzecz to lepsze zaciski hamulcowe i rury przedniego zawieszenia o wiekszej srednicy o ile pamietam.

Problemy VMaxa w prowadzeniu wynikaja przede wszystkim z pewnej wiotkosci ramy w ktora wepchnieto duzy rozmiarowo silnik, niedostatecznej sztywnosci przedniego zawieszenia i nieadekwatnych hamulcow ( mimo nowych zaciskow ).

Do tego nalezy dodac reakcje kardana przy przyspieszaniu i zwalnianiu - wiec sa to problemy niezalezne od wieku moto.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezdziles kiedys na MOCnym motocyklu pedzonym walem ???

Ja spedzilem jakis czas na Hondzie Sabre 1100, troche slabszej od VMaxa, ale wystarczajaco silnej zebys mial wrazenie odlotu ( unoszenie moto w gore ) przy przyspieszeniach i odwrotnie przy odjeciu gazu.

Do tego lekkie dodanie i natychmiastowe odjecie gazu powodowalo lekka czkawke zawieszen moto, lancuch wszystkie te rzeczy lepiej amortyzuje.

trzeba zwracac baczna uwage na stan i smarowanie wielowypustu tylnego kola, zrobionego z miekszej stali niz wielowypust dyfra, ktory przy mocy ponad 100 KM potrafi szybko zlapac luz jak jest za suchy i jazda wowczas robi sie b.nieprzyjemna.

To tak w skrocie - lancuch ma swoje duze minusy, ale plusy tez ma.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moto z walem o duzej mocy to nie mialem przyjemnosci jeszcze jezdzic takowym, ale kto wie moze juz niedlugo :)

Rozumiem, ze mowisz tu o przypadku gdy pomiedzy atakiem a talerzem wystepuje zbyt duzy luz i czuc uderzenia - co jest zjawiskiem odczuwalnym nawet w ruskich sprzetach ;)

Moje pytanie natomiast odnosi sie do przekladni dyfra, ktorej luzy sa w przyslowiowym porzadku...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupelnie, choc przekladnia glowna w VMax tez sie potrafi zuzyc jak ktos mocno odkreca.

Chodzi mi o wielowypust tylnego kola, laczacy go z napedem dyfra czyli z wielowypustem bedacym czescia kola talerzowego.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Maxie, trzeba po prostu zwrocic uwage na luz tylnego kola w zaleznosci od ruchow walka napedowego, jak dochodzi do polowy ruchow kola warto zajrzec do srodka :)))

 

Adam M.

PS. No i drugi bieg - tez warto dac na nim ognia na jezdzie probnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

V-max - maszyna stworzona do bridge race`ów

OD 1985 roku zmieniono jedynie przednie tarcze i zaciski hamulcowe oraz zwiększono średnicę rur nośnych przedniego zawieszenia... Te zmiany to o wiele za mało by poprawić prowadzenie a jest nad czym zapanować. Odkręcić potrafi każdy ale co potem :?: Zobaczysz ostry winkiel i 8O

A max caly czas kusi zeby dać po garach...

 

Jeśli kupujesz maxa i chcesz być zadowolony w 100% z jazdy to przeznacz jeszcze sume ok 10 tys na zrobienie z niego pożeracza winkli. Koła 17 ze sportowymi oponami hamplami i zawieszeniem oraz wzmocnienie ramy to podstawa jeśli chcesz zrobić z niego coś więcej niż Wielki silnik na Wiotkich kółkach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chopperowy Balon i nie wsiadzisz na tył dobrej sportowej gumy z którą można pozamykać winkle. Wierz mi skądś to znam...

 

 

ALe to ty wciaz twierdzisz ze wszystko bys w maxie wymienil, mi sie podoba taki jaki on jest z malymi i drobnymi szczegolami i dlatego na przyszly i nie tylko sezon chce go miec...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...