Skocz do zawartości

Ustawienie zapłonu Jawa 350TS


Badyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To było moto kupowane od znajomego, wiec wiemy co w nim jest OK a co do kitu. Założyłem wątek nie po to żeby wszyscy sie wypowiadali na temat, ukrywania wad w moto przed sprzedażą itd. tylko po to aby dowiedzieć się jak ustawić zapłon.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawienia zaplonu jest potrzebny:

a) napoj z duza iloscia procentow zeby sie nie denerwowac

B) szczelinomierz do ustawienia przerwy na przerywaczach

c) cos do badania wyprzedzenia i teraz zalezy jak dokladnie chcesz ustawic moze byc srubokret lub czujnik zegarowy

 

Nie czuje sie dalej upowazniony do wypisywania teori sam ustawialem zaplon tylko raz.....

na googlach mozna znalezc wiele rzeczy miedzy innnymi to:

http://www.demonos.vipserv.org/zaplon.html

polecam bo ten artykul mi pomogl przy ustawianiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak chcesz to ustawic?

-na oko (nie polecam bo chlop w szpitalu na to umarł)

- na słuch,

-wg. książki

 

jak według książki to potrzebny ci: śrubokręt, zarówka z kawałkiem przewodu jako kontrolka, i miernik zegarowy (mozesz go zastąpić drugim srubokrętem od biedy), szczelnomierz do ustawienia przerwy, i troche cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak chcesz to ustawic?

-na oko (nie polecam bo chlop w szpitalu na to umarł)

- na słuch' date='

-wg. książki [/quote']

 

Tylko takie metody? Lampą stroboskopową nie da rady? Nie ma tam żadnych stopni, kropek, kresek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie na zarowke i po sprawie....

 

tzn ma byc tak ze przy przerwie 0,3mm w gmp zarowka sie swieci a 2.7-3.1mm ponizej gmp zarowka gasnie (krecac walem w przeciwna strone do jego naturalnego ruchu)

 

do ustwaienia potrzebujesz zarowke na 12 wlot (jesli masz instalke 12V), suwmiarka albo czujnik zegarowy, szczelinomierz, srubokret, i cala masa cerplwiosci (jesli nigdy tego nie robiles)..

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profaner uważąj bo dostaniesz reprymende od kolegi djsolo' date=' on oczekuje jasnej i klarownej odpowiedzi :) ;) ;) :twisted:[/quote']

 

No bez przesady, ja tylko powiedziałem że nie chcę rad na temat czy dobrze zrobił mój kolega że ją kupił czy źle...

 

A tak w ogóle to wielkie dzięki za odpowiedzi

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to zainwestuj w zapłon elektroniczny. Sprzęt będzie elegancko działał, a ty zaoszczędzisz sobie ciągłego grzebania przy zapłonie i przede wszystkim sporo nerwów. Wiem to z autopsji ;) ;)

 

pozdrawiam :)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam Ci konkretnego adresu niestety. Szukaj w internecie, na allegro... na pewno coś znajdziesz. Miesiąc temu był u mnie znajomy na jawie TS350, zrobił w tym sezonie ponad 5 tys. km i ani razu nie miał problemu z pracą silnika. Oczywiście ma zapłon elektroniczny. w Mz tez mam elektronika, zrobiłem ponad 7 tys km i jak narazie paliwko tylko leję. Nic nie trzeba kręcić przy zapłonie. Dla mnie rewelacja!

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest czujnik zegarowy nie jakieś :"bolce,gwoździe" a nawet suwmiarka.

Niestety jak się jeździ na Jawie 2cyl. trzeba takie ustrojstwo mieć.

Zresztą nie tylko Jawa wymaga dobrej regulacji zapłonu :roll:

Jeszcze jedna dobra rada : gdy ustawiacie zapłon w/w czujnikiem niezbedna jest żaróweczka z 2 przewodami :

1 zakończony końcówką z konektorem (żeńskim), który to się zakłada na przerywacz

2 zkładamy na + akumulatora

i jazda z regulacją :(

Do kompletu mój? a może nie mój? patent:

nie kręcimy kluczem 10 za śruę na krzywce tylko obracamy kołem na włączonym "odpowiednim" biegu

1000 razy wygodniejsze i dokładniejsze

Zapraszam do prób i komentarza

Szerokiej drogi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...