Skocz do zawartości

Dobra odziez za rozsadna cenie-doradzcie


Rekomendowane odpowiedzi

Czym?

 

Dobre pytanie ja się do niego przyłączam, za co płacę przy zakupie kasku

za cenę powiedzmy >700zł?

 

Z mojej obserwacji. Zimą w sklepie z dobrym upustem kupiłem kask

za <500zł. Oczywiście żadna rewelacja. Z plusów to podwójna szybka

opłaciła się w czasie dłuższych tras w deszczu, w kasku nic nie lata.

Z minusów, w zimie używałem ciepłą kominiarkę Uvexa, w lecie zwykłą

cienką. W tej chwili wnętrze "dopasowało się" do tego stopnia,

że przy ostrych heblach lub na wertepie może się kask nieco

obsunąć na przód co nie jest dobrym objawem a bez kominiarki to

w ogóle by latał. Nic się jeszcze nie dzieje ale wolałbym takie spasowanie

jak wcześniej.

Niedawno kupiłem kask bo chciałem przewieźć brata.

Na bazarze za 240zł jakoś. Brak uszczelki po szybką, wnętrze jakoś

tak lata i nie daje się poukładać a jak to zrobić to po chwili znowu

nie jest równo. Jest nieco cięższy a wykonanie gorszej jakości.

Poza tym konstrukcja jest solidna chociaż tak serio to nie wiem

co on jest wart jakby przyszło co do czego.

Widać więc wyraźnie, że w moim przypadku granica pomiędzy zakupem

dobrym a takim sobie (nawet uwględniając fakt, że ten drugi kask użyłem

dotąd tylko dwa razy) przebiega gdzieś pomiędzy 250zł a 500zł.

 

Nie wiem tylko co mam myśleć jak ktoś pokazuje mi kask

za np 1600zł i mówi, że przy szybkiej jeździe nadal mu huczy

i z opisu użytkowania wynika że nie ma skoku jakościowego

w stosunku do tego za ok 500zł.

Pozostaje koronny argument - bezpieczeństwo.

Za to warto ekstra zapłacić ale ile?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w weekend przetestowalem pierwszy raz rookie modeki w jesiennych warunkach. musze powiedziec ze ciuchy sa ok ale... kolana i tak czuje jeszcze. chyba mimo podpinki cos trzeba zalozyc na kolana. w jednym miejscu puscil szew w spodniach i zloze reklamacje.

kurtka- idealna. z podpinka, jedynie w koszulce bylo w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irish, kurtke też mam Rookie i wszystko gra, spodnie mam jednak z firmy Metro i powiem że jestem bardzo zadowolony. Kolana chronione superowo i nic nie czuje, chociaż jedno mam po kontuzji :) Co do nakolanników to myślałem że one raczej są na zwykłe spodnie, bo czasami jak w dzinsach pomykałem to później troszke bolały kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i znalazlem Very Happy Extra' date=' upal 32 a ja z zamknietym wywietrznikami zasuwalem Cool Ale Jeleń zemnie, ha ah aha ha haha ahhaa Very Happy[/quote']

Dzisiaj zamówiłem sobie kurtkę Modeka Rocky w promocyjnej cenie 440zł, przymierzając ją w salonie zapytałem, czy ma wywietrzniki a sprzedający stwierdził,że za tą cene z wywietrznikami nie dostanę to ja się wtakim razie pytam czy Modeka rocky ma wywietrzniki czy nie?

 

ps. a może sam sprzedawca ich nie zauważył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Temat wywietrzników ciągle się powtarza.

Sam widziałem jak znajomy, który miał już kurtkę

większą część sezonu, zachęcony do tego

zaczął ich szukać i ku swojemu

zdumieniu (i radości) znalazł.

 

Są oczywiście kurtki i spodnie w których ich nie ma - uważam to za poważny minus.

Szczyt wszystkiego to kurtka w której wywietrzniki były częściowo zaszyte :-)

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o wszystkich sklepach w Pl.odczekaj do przełomu styczeń-luty 2006 i jedź do Niemiec. Ja tak kupiłem w 2005 komplet ciuchów,buty,rękawice. Całość 250euro!!!za nowe skórzane ciuchy ze wszystkimi protektorami. Proponuje Drezno i sklepy Hain-Gerike oraz Polo. SatysFakcja gwarantowana :) :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu ale już widzę że uczepiliście się Modeki jak pijany płota :) Oglądałem ostatnio produkty polskiej firmy RetBike i uważam że biorać pod uwagę stosunek ceny do jakości są baaaaaardzo dobre. Do tego stopnia że zamówiłem komplet, góra i dól w gustownym zielonym kolorze ( na ruska ), zielone militarne ale nadające się też do użytku na zwykłym moto.

Modeka to firma włoska i sądząc po jakości ciuchów szyjąca w CzajnaLandzie, RetBike firma polska. Nie jestem nacjonalistą ale jeśli mogę, to kupuję produkt polski dając pracę ... ble ... ble ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu ale już widzę że uczepiliście się Modeki jak pijany płota

Oj nie przesadzaj :) Kurtke mam Modeki bo niestety Retbike nie mial takiego rozmiaru, ale Spodnie i buty mam firmy ................ Metro-polska firma z Łodzi :mrgreen: Więc po części popieram polskie firmy i uważam że jakościową są bardzo dobre :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie sklepy związane z moto w Niemczech mają na początku roku przeceny. Poszukaj w necie adresów-Berlin jest duży i np.POLO jest tam bankowo. Ja z kumplami wybieram sie do Drezna i to po raz kolejny. Nigdy sie nie zawiodłem-ani na cenach ani na jakości. Dodatkowo często trafiają sie tanie kaski- kumpel kupił kask za 130 euro przeceniony z 280 i inne akcesoria (torba na bak za 10 euro, plecaki,smary, itp.). Udanych zakupów, nie daj zedrzeć z siebie w PL bo to i tak w większości import z zachodu (nie płać 2x marży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zakupiłam niedawno ciuchy Hein Gericke (po raz kolejny) na Mariensztacie. Kurteczkę Tuareg i buciki Bullsona. Ceny bardzo przystępne, o wiele wiele niższe niż w innych sklepach. Do tego bardzo miła i sympatyczna obsługa. Ciuchy full wypas jak na pierwszy rzut oka, a czy się sprawdzą, to się okaże jak śnieg się rozpuści :( Jeszcze pozostaje żółwik do kupienia i jakiś kask crossowy i już będzie git! Może do naszych kochanych Germanów się wybiorę. Może ktoś jest chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kilka razy nazwa polskiej firmy METRO z Łodzi, poszukałem, znalazłem ale może trochę więcej użytkowników podzieli się opiniami o ich wyrobach? W końcu za kurtkę + spodnie żądają 550 zł. to naprawdę niewiele (nie mam zresztą jak pojechac do niemiec żeby sobie kupić kpl. za 250 Euro :notworthy:...) więc chcę kupić w kraju, widziałem na allegro kilka ciekawych ofert

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79536987

i jeszcze co myślicie o ciuchach i butach Cycle Spiryt??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...