Skocz do zawartości

Varadero vs. CapoNord?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę nad zmianą moto na tzw. duże"enduro". Obecnie mam Virago 750 ale mimo ze to świetny sprzęt, nie nadaje się do dalszych podróży we dwoje. A potrzebuję moto do wyjazdów w stylu Rumunia, Mongolia, jakieś dziury na Krymie czy w Chorwacji itp. Generalnie lepszy lub gorszy asfalt, czasem ubita szutrowa droga. No i krósze przeloty po "pięknych" drogach w Polsce :)

Po przejrzeniu tego co jest na rynku najbardziej skłaniam się do Varadero 1000 lub Aprilia ETV1000 CapoNord (BMW 1100GS za drogie, Africa lub SuperTenera za małe :) ).

I o ile coś niecoś o Varadero można poczytać na forum to o Aprilii - ZERO. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi moto?

 

Pzrd.

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem na caponord, ale osobiście stawiałbym na viadro z następujących powodów:

1) bardziej popularne, a więc więcej egzemplarzy na rynku wtórnym, co daje niższe ceny używanych egzemplarzy

2) capo jest młodsze od viadra, trudno więc kupić tani egzemplarz

3) Serwis i części Hondy są dużo łatwiej dostępne (nie tylko w Polsce)

4) Honda ma renomę bardziej niezawodnej. Choć to tylko renoma. :)

5) Więcej dostępnych akcesoriów

...

 

Choć aprilka znów jest ładniejsza i bardziej oryginalna :)

 

[ Dopisane: 27-09-2005, 17:39 ]

Artykuł z Motocykla 8/2003

http://www.cosmosquig.republika.pl/capo1.jpg

http://www.cosmosquig.republika.pl/capo2.jpg

 

W Motocyklu 5/2005 jest test porównawczy tysiączek enduro z udziałem caponord. Od biedy mogę to też zeskanować (acz najlepiej daj zarobić chłopakom z Motocykla i zamów sobie ten numer u nich;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak nie planujesz extremalnych wypraw w nieznane , w miejsca gdzie nie ma dróg to bierz viaderko ,jeżeli natomiast chodzą ci po głowie takie wyjazdy to proponuje Xrv.

Jest to motocykl bardzo nie zawodny i jest do niego mnóstwo akcesori. Można go bez problemu ubrać w gmole,aluminioki itd.

Powiem ci ,że potrafi naprawdę wiele znieś ........(mało oktanowe paliwo ,głębokie brody itp.)

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ,ze dokonasz właściwego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na promocje cenowe w Suzuki? Konkretnie V-strom 1000.

Szczerze powiedziawszy V-strom wygląda tak, jakby na widok dziury w asfalcie mał zamiar doznać zawału :)

Bałbym sie nim wyjechac nawet na ubitą szutrową drogę.

 

Co do XRV i XTZ mam jedno zastrzeżenie: no jakby nie patrzeć nie podobają mi się. A moto trzeba kochać, nie?

Virago kupiłem jako pierwsze moto po dłuugiej przerwie i tylko dlatego, że znajomi polecali, że super, bezawaryjne, bajeczne w prowadzeniu itd.

I fakt - takie jest - ale nigdy patrząc na niego, nie doznałem żadnych emocji. Moto jak moto.

Wolałbym tego nie powtorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[szczerze powiedziawszy V-strom wygląda tak, jakby na widok dziury w asfalcie mał zamiar doznać zawału  :)  

Bałbym sie nim wyjechac nawet na ubitą szutrową drogę.

 

Varadero i Caponord tak samo doznają zawału podczas jazdy po polskim asfalcie. A co do jazdy po szutrze to kwestia opon jakie założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ilu Was - tyle pomysłów ;)

 

Aprilia robi jeszcze coć takiego jak Caponord RallyRaid. Na bazie standardowego ETV1000 ale wyższe, z mocnym zawieszeniem z dłuższym skokiem, pełną regulacją, wyprawowym osprzętem, gmolami itp.

Natomiast fakt - nie są to maszyny proste w budowie i w razie awarii, to dupla blada.

Stąd moje pytanie o awaryjnośc w Aprilii.

 

Poza tym większośc czasu jeżdżę po Polsce. Więc kupowanie Africy czy Tenery na jakąś daleką podróż raz na dwa lata, to przesada. Niestety nie ma złotego środka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...