Skocz do zawartości

Dniepr KMZ 650


tur85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem DNIEPRA 650 2001r. Wszystko pięknie chodzi na razie nic się nie psuje ale jest 1 minus prędkość przelotowa która oscyluje max 90 ( Vmax-120). Gdzieś słyszałem ze da się zmienić w tym sprzęcie bieg 3,4 na szybsze przełożenia jednak nigdzie nie mogę znaleźć opisu (sklepu) lub po prostu kogoś kto się tym zajmuje. Za jakiekolwiek info(link) z góry wielki dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra dzięki za zainteresowanie ale niestety na podanej stronie nic nie znalazłem . Naprawdę nikt nie wie nic na ten temat? Sam tez nie spotkałem się z takim wynalazkiem ale jestem pewien że jest taka możliwość. Tak sobie myślę czy zmiana dyferencjału nie była by lepsza (tańsza) Nie zależy mi na „zrywie” ale na prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki masz ten dyfer... ruscy robią 8 i 9, podobno polacy zrobili 10, ale jakość jest taka sobie. z resztą na takim samym obwodzie ataku jest 10 zębów, wieec są one cieńsze a co za tym idzie słabsze. chyba lepiej szybka czwórke. ja bym tak kombinował... ale moge tkwić w błędzie. jakby co to mnie uświadomcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien dyfer na 9 to powinien ze 140 poleciec. (licznik bedzie wskazywal predkosc zanizona oczywiscie o niecale 20% ). A jak chcesz jeszcze szybciej jezdzic to rozgladnij sie za jakas japonia. ruskie sprzety sa do jazdy ale takiej rekreacyjnej . a co do szybkiej czworki to moim zdaniem nic dobrego. Najlepiej trzeba by bylo cala skrzynie inaczej zestroic, wszystkie biegi wydluzyc. Jak dasz sama szybka czworke to bedziesz musial pilowac na trojce jak po*eb...ny, zeby na czworce sie w miare dynamicznie rozpedzac. Komplet 9 do dyfra stoi cos 115zl. Na allegro widzialem, z forum ten kolega ma nick IRBIT. Mozesz z nim zagadac o tym i o skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o jakich wy prędkościach mówicie

Najpierw należałoby wzmocnić hamulce

(regulacja, szlifowanie nakładek hamulcowych)

opis w redmotorz

a później myśleć o zawrotnych jak na ten

sprzęt prędkościach

pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że Dniepr kolegi tura- jesli to ten co na avatarze i jesli jest z 2001ego roku, to wychodził z fabryki jako wersja solo i miał załozony fabrycznie dyfer 9 tkę.

Ale 120km/h max. na trzęsącym sie i niechętnie zatrzymującym rusku to mało?? Mi sie wydaje że wystarczy, ale może nie każdemu...

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na sieekierkowskiej (Wawa) lecialem 132kmh uralem z 1970, remont miał 15 lat temu, sprężanie poniżej krytyki :-). pomiarów dokonywałem z kolegą embe (wtedy xj600), dane z jego licznika. myśle ze gdybym był totalnie bezdusznym jeźdźcem, to do 140 bym dobił :twisted: . wrażenia: silnik sie męczy, poci, wyje, zawieszenie przestaje działać powyżej 100kmh (coć to i tak nieważne wtdy było, bo droga dość równa), hamulców nie musiałem używać bo było pusto wiec sie nie wypowiem, podeszwy butów działają jak skrzydła i nogi mimowolnie odrywają sie od podnóżków.

dyfer 9, bez szybkiej czwórki.

na codzień latam po mieście 60-80kmh i to jest optymalna prędkość według mnie :-). dzięki motocyklowi nauczyłem sie spokojnie i przepisowo jeździć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma 5 przełożeń do przodu. Brak wstecznego. 4 pierwsze są normalne, jak w zwykłej skrzyni, piątka, to tzw "szybka czwórka". Myślę, że 700 zł nie jest sumą wygórowaną, skoro taka skrzynka w sklepie firmowym KMZ w Kijowie kosztuje 1200 zł. W razie czego pisz: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie pytałęm bardziej z ciekawości, bo teraz to mnie czeka remont silnika i na to pójdzie pierwsza kasa. ale powiedz mi jeszcze czy taka skrzynia zmieści sie do tzw "krótkiej ramy". bo dnieprowa skrzynia ze wstekiem sie nie mieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...