Skocz do zawartości

Alarm w motocyklu.


Gość DeTe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemam alarmu , ale nawet dzisiaj oty myslalem bo chce go zamontowac.

niemam wtej dziedzinie doswiadczenia i niewiem nawet jaki wybrac np.(z pilotem ,czy na kluczyk a moze cos innego)

moze ktos cos na ten temat napisze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

ja sobie zamontowałem alarm typowo samochodowy firmy Prestige( na pilota) Oddzielnie syrenka z własnym zasilaniem, centralka z czujnikiem spadku napięcia, a czujnik udarowy i czujnik przechyłu oddzielnie.Kod dynamiczny oczywiście :roll: troche to zajeło miejsca ale udało sie wszystko sprytnie zamontowac ,ukryc i nawet osłonic od ew.wody.Alarm ma wszystkie "bajery" jak np.tryb serwisowy,odciecie zapłonu, pamięć,funkcja "panic"(mozna z odległosci włączyć syrenke jak ktoś sie za bardzo"interesuje") auto uzbrajanie.itp.Jedyna wada to dość wysoka cena (ok450zł) i sporo zajmowanego miejsca. Słyszałem o specjalnych nieduzych alarmach do motocykli za rozsądne pieniadze (~150zł) ale zadnego nie montowałem ,nie znam zasady ich działania i nie wiem jakie posiadaja funkcje.Uważam że najważniejsze funkcje to: syrenka z własnym zasilaniem, czujnik przechyłu :!: :!: :!: ew.udarowy i odciecie zapłonu.Wazne zeby centralke i syrenke załozyc w sposób uniemozliwiajacy łatwy dostęp z zewnatrz.A pilot to zwykła wygoda i bajerek :?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wiem że to smieszne ale co myślicie o alarmie w MZ 8O ???

Jak złoże swoją to mam ochote na mały alarmik :twisted:

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Zamontuj sobie "immobilizer" własnej roboty, czyli zrób sobie odcięcie zapłonu, żeby tylko dla Twojej wiadomości była informacja, gdzie się znajduje przełączniczek. Jak Ci będzie ktoś chciał moto zakosić, to za nic nie odpali.

Alarm tez jest niezły - nie ma to jak porządna syrena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EN500 bo zaplaciles za firme , ja zamontowalem alarm ze wszystkimi opcjami jakie ty posiadasz tylko mniej znanej firmy i wyszlo mnie to 180 zl :D

A teraz kilka slow wyjasnien w 99% wnetrznosci sa niemal na identycznych ukladach montowane wiec niewidze sensu przeplacania. Ja zamiast przechylu mam tylko udar i inne male patenty ktore wzbudzaja czyjniki, Wsumie mozesz moto lekko poruszac ale jakbys chcial sie do czegos dobrac to syrenka ( heheh jest fajna BARDZO BARDZI glosna) zawyje.

Ogulnie ja preferuje taki schemat zabezpiecznia moto:

1. mechaniczne na kolo lub lancuch

2. blokada kierwnicy

3. alarm z odcieciem zaplonu

4. no i dodatkowe odcieci zaplonu - tak zwany immobilizer

5, sypainie z motorewm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ze zapłaciłem za firme ale mysle ze warto.Wiecie jak to jest ..... jak czlowiek biedny to nie powinien kupowaqć byle czego i na wszystkim oszczedzac bo lepiej wydac raz a porzadnie i miec spokój niz sie potem "bujać". Bronx napisał że alarmy sa ..."niemal na identycznych układach"... i własnie to jest ta róznica.Poza tym nie montował czujnika przechylu który jest dośc drogi.Firma Prestige stosuje bardzo precyzyjny układ który był uzywany w przemyśle zbrojeniowym do naprowadzania rakiet.Może przsada ale daje sie to cudo tak wyregulować ze zmiana połozenia o 1 stopień wzbudza alarm. Sam czujnik kosztoweał prawie 180zł Identyczne a niemal identyczne to czasem spora róznica. Co wolicie: Czekoladę czy wyrób czekoladopodobny?

Poza tym ...kazda liszka swój ogonek chwali... :) :D :D

Nie ważne do jakiego motocykla chcesz założyć alarm.Przecież "ON" jet i tak dla Ciebie najważniejszy i najlepszy.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

mam zalozomy alarm nie w moto(jeszcze nie?) ale w skuterze ktory czesto "porzucam w miescie".Alarm jest polski firmy Ampio placilem za niego 450 pln z montazem(co bylo dla montera "klopotliwe" poniewaz chcial mi wwalic kontrolke w okolicach siedzenia???ja zas zazyczylem sobie w zaslepce na kierownicy.Wiec demontaz wszystkich plastikow.

Alarm ma duzo "bajerow" czujnik przechylu,funkcje panic,oswietlanie drogi do pojazdu,immobiliser,czujnik otwarcia(zdjecia kanapy),dodatkowy kanal transmisji(np.zdalne zapalanie).Jest jeszcze czujnik ultradzwiekowy(mikrofale) ktory mozna aktywowac pilotem(w momencie zblizenia wydaje krotki dzwiek ostrzegawczy) i reaguje naprawde"tylko"na ludzi.Alarm zalozylem przd dwoma laty i do dnia dzisiejszego zachowuje sie nienagannie.Pobor pradu w stanie czuwania:15 mA.Cena alarmu bez montazu wynosi na dzien dzisiejszy 300 pln(pytalem sie ze wzgledu na moto)bez zadnych"znajomosci" ,zas montaz takiego alarmu jest dziecinnie prosty. :lol: nooo moze tu "lekko" przesadzilem ;)

 

AHA jeszcze jedno.Przygladalem sie montazowi alarmu i "noz mi sie w kieszeni otwieral" widzac jak monter po kolei nacinal izolacje przewodow we wiazce probujac znalezc wlasciwy.NIGDY WIECEJ!!!.Jedyne co to w samochodzie,ale w moto i skuterze bede w przyszlosci zakladal sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EN 500 po troszku masz racje, ale sprawa wyglada tak w 99% placisz za plastik a uklady w srodku sa tych samych firm. A co tyczy sie innych czujnikow to znam sie troszke na elektronice i poprostu cosik sam tworze zamaist placic za gotowe elementy. I tak jak pisalem u mnie zainstalowalem alarm(reaguje na lkekki szturchniecie wrecz dotkniecie, ale od wiatru czy przejezdzajacych aut sie nie uaktywnia),blokada zaplonu,imobilizer. i calkowity koszt wyszedl mnie 180 zl :)

En500 napisal ... Co wolicie: Czekoladę czy wyrób czekoladopodobny? ..." jesli mam fabryke znam sie na produkcji czekolady, posiadam przepisa to wole sobie ja sam zrobic , i jestem pewien ze bedzie lepsza niz np MILKA ;)

Piszesz zeby kupowac raz a pozadnie ale to niesztuka wywalic pelno kasy , sztuka kupic tanio a dobrze. ALe tu ci przynam racje ze jak sie na czyms nieznam to niechetnie kupuje tanie zeczy, zeczywiscie wole dolozyc i przynajmniej myslec ze to powinno byc lepszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kto chce zalozyc alarm w motocyklu powinien uwazac na to gdzie go umiesci aby go nie zalalo . Ja mialem swoj pod siedzeniem i w czasie deszczu wariowal az pewnego dnia szlag go trafil .Alarm byl orginalny do mojego motocykla i kosztowal kupe forsy (az mi wstyd ze tyle zaplacilem patrzac na ceny podane w poprzednich postach :oops: :oops: :oops: ), a glowna jego wada bylo to ze zostal zamontowany przez partacza z serwisu . podsumowujac uwazajcie nie tylko przy zakupie ale tez przy montazu :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to smieszne ale co myślicie o alarmie w MZ 8O ???

Jak złoże swoją to mam ochote na mały alarmik :twisted:

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Zamontuj sobie "immobilizer" własnej roboty, czyli zrób sobie odcięcie zapłonu, żeby tylko dla Twojej wiadomości była informacja, gdzie się znajduje przełączniczek. Jak Ci będzie ktoś chciał moto zakosić, to za nic nie odpali.

Alarm tez jest niezły - nie ma to jak porządna syrena.

 

Ja miałem taki "immobilizer" w charcie, a teraz do MZ też chcę taki patent wstawić :) Żadnego firmowego alarmu sobie nie zamontuję, bo nie mam kasy na podwojenie wartości motocykla ;) ale myślę o jakiejś samoróbce - najtrudniej chyba o czujki. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii to piszcie. Sam pogrzebię w sieci w poszukiwaniu schematów (o samochodowe alarmy łatwo - może da się coś zaadoptować) i jeżeli znajde coś ciekawego to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...