Skocz do zawartości

ETZ 150, ETZ 250, ETZ 251, ETZ 301 - co jest grane?


Czarek_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eksploatacja na zbyt niskich obrotach wysokoobrotowego silnika jest równie' date=' a często nawet bardziej zabójcza dla silnika, niż "piłowanie" na wysokich obrotach[/quote']

jesli to prawda to już wiem dlaczego tak szybko posypały mi się łozyska na wale (etz250).

a swoja drogą to czy ktoś wie poniżej jakich obr nie schodzić w MZ by nie było to szkodliwe dla silnika (choć nie wiem czy da sie to tak precyzyjnie określic)

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 000obr/min to minimale obroty podczas jazdy

aha....., to ja przy 3000 zmieniałem bieg na wyższy (ostatnio mi cos za duzo paliła i chciałem przyoszczedzic na paliwie, a jak sie później okazało przyczyna leżała gdzie indziej) teraz bede sie ustrzegał obrotów< 3000

 

PS dzieki wueska

 

pzdr

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazyłeś ze etz coś wogule nie przyspiesza:P

Wiesz to zalezy na jakim biegu, bo na niższych sie zbiera ale na wyższych... no cóż. A swoją drogą to za czesto nie spoglądam na obrotomierz podczas jazdy, raczej jeżdże biorąc silnik " na słuch" ale teraz chyba zaczne lookać na ten zegar bo pier**** znowu wymienaić łożyska :D

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.fin.com.pl

 

FŁT- są wykonywane w lepszych technologiach niż łożyska np. niemieckie!!

Najlepsze ale najdroższe są Japońskie:/ tylko po co to komu jak 20lat temu wsadzano 5X gorsze łozyska i miało chodzić 40tys:)

 

W fin kupuje też zadko spotykane igiełki 11.8x2,5:) komplet 100sztuk (akurat z grubsza tyle trzeba do skrzyni ) kosztuje cos koło 10zł :)

 

 

p.s. w oddziale w rzeszowie mają fajną sprzedawczyni:P:P Właściwie to mnie zatkało jak podlazłem do lady ;):P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam okiem ostatnio na giełdy internetowe i zrodziło mi się pytanie.

Znacie motocykle, które swoimi parametrami można przyrównać do ETZ 250? Mając na uwadze poj. silnika, spalanie, moc, przyśpieszenie i prędkość. Widze dużo dwucylindrowych motocykli, czy możę on mieć parametry poróywlane z etz250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...