Skocz do zawartości

Honda CB 450 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hey! Mam kilka pytań związanych z tym motorkiem. Mam nadzieje ze ktoś będzie mógł udzielić mi odpowiedzi ;)

A mianowicie interesuje mnie spalanie, eksploatacja, czas do 100km/h i vmax. Czekam na Wasze odpowiedzi i z góry dzięki. (Chodzi mi o roczniki 84-88 )

 

PS: Nie znalazłam tematu w którym zawarte by były odpowiedzi na moje pytania. Jeśli jednak jest inaczej, przepraszam i prosze o usunięcie tematu :flesje:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku jezdze Hondą CB 450 S. Pierwsze!

Jedyną chyba powazniejszą wadą tego sprzeta jest własnie rozrusznik- a raczej sprzegiełko rozrusznika.

Chyba kazda Honda cb 450 ma z nim problem- kupiłem z tą awarią i wtopiłem ponad 1000 pln na tę naprawę (zmieniłem kilka innych rzeczy).

Ale od tamtej pory motorek pali na dotyk niemal.

Szczerze to nie wiem ile żre paliwa- jezdze nim czesto lecz na krótkie dystanse (często zimny) wiec troche do niego leję (nie podam w cyfrach-bo nie chce bajerować). Leciałem nim maxymalnie 170km/h. Poszlaeć mozna nim smiało, bo czesto go zyłuję, a on nic sobie z tego nie robi

Nie mam takze porównania z innymi motorami, jaksie goprowadzi, czy wygodny etc- jest to mój pierwszy motor- i jestem z niego zadowolony w 100%.

Of kors wybrałbym GS gdybym miał gotówki wystarczająco.

Jest duzo za i dosc troch eprzeciw (wiek, i to sprzegiełko, które w kazdym padnie predzej czy później- pozytywnym faktem moze byc ze sobie łydki wyrobiłem od palenia na pych bo to 185 kg wazy:) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie będę miał wybór gs. albo cb 450s i biorę cb. bo charakterystyka silnika jest dużo lepsza i motocykl dużo bardziej mi sie podoba. Widziałem słuchałem obydwu (na cb nie jechałem ze względu na nogę) i wydaje mi się ze cb jest troszkę masywniejsza (bo gs jest malutki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. CB450S produkowali od 86-89 albo 90 roku, wcześniej było CB450N które raczej by Ci sie nie spodobało.

 

mam nadal CB450S z 87, śmigałem na nim w zeszłym sezonie, teraz smigam sporadycznie (po piwo, jak paliwa w moim braknie albo mój ma parodniowe mycie :P ) fajny moto. W porównaiu do CB500 jest o wiele lżejszy w trzymaniu i łatwiej nim manewrować na parkingu, tak na oko wydaje mi sie ze waży jakieś 10-15 kg mniej niż cb500 a w żeczywistości jest tylko 4kg lżejszy.

Siedząc na CB450 i GS500, cb wydaje sie wygodniejsze i lepsza pozycja, bardziej wyprostowana. Kumpel co ma Gsa sam siedział i sam powiedział.

Moja wersja jest zdławiona do 27KM i w miarę to śmiga, wiadomo że sprzęt nie na wyścigi a jak chcesz gdzieś pojeździc ze sprzętami klasy 500 turystycznie to napewno nie będzie z tym żadnego problemu. Vmax 140 na prostej, czasem 150 z górki sie trafi :P przyspieszenie w granicach 7 sekund moze i wiecej. Spod swiateł GSowi ciężko odejsć :twisted: z CB500 zostaje sie sporo.

Mój mial robione sprzęgiełko rozrusznika 2x, w tym sezonie wkońcu Piotr dudek wymienił je na nówkę i moto pali jak nalezy.

Spalanie średnie wychodzi w okolicach 4litrów, jeźdząć turystycznie lekko powyzej 3 wychodzi.

Widzę ze wyzej nieco zniechecili do CB450, ale wybierajać zauważ że to Honda :P

 

Jak byś sie jeszce chciała czegos dowiedzieć to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

nie zniechecam. CB to zajebisty motorek, tylko ze troche juz wiekowy sie robi.

Gdyby nie to sprzegielko rozrusznika to by nie miala wad chyba.

Swoja droga- swoja CB 450 s z 86 rocznika chyb abede chcial sprzedac, bo jestem teraz w anglii, i nie zamierzam wracac- za 2 miechy wroce na chwile, wiec obserwuj allegro:)

pozdrawiam.

pietr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc JA COFAM wszystkie złe słowa powiedziane o gs!!!! dzisiaj przewiózł mnie jeden szaleniec (poważnie) i miałem pełne portki. po chwili od startu 160 na dziurawej drodze!!! byłem przerażony... już wiem co czuli ludzie jeżdżąc ze mną... I tu pytanie!!: Jak wypada cb 450s przy gs, jeśli chodzi o osiągi????? (przyśpieszenie, V-max i elastyczność) na ile te motocykle są ze sobą porównywalne??? Czekam na opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam CB450 Nighthawka, z 1982. po za tym ze go napoczyna po prostu zab czasu to jest wytrzymaly sprzecik.

Pali? hmmm roznie, zalezy jak jedziesz. ale mysle ze miesci sie to w okolicach 4.5-6 litrow/100.

Przyspieszenie? kiepskie :) tzn na swiatlach samochody odstawisz ale wg mnie na trasie tym sie leci max 120 km/h (tak srednio) wiecej to juz walka z natura: oporami powietrza itd.

generalnie dobry sprzecik dla poczatkujacych i nie chcacych zbyt duzo majstrowac przy moto. Lejemy benzyne, sprawdzamy olej i juz.

nic do tej pory w nim sie nie psulo, poza porwanym siedzeniem (ze starosci) i dziwnymi akcjami ze swiatlami (wlaczasz prawy kierunkowskaz, gasnie pozycyjne tylne np.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

połowienie silnika cię czeka... tego się nie opisze krok po kroku. to cholerne sprzęgiełko dali w dziadowskim miejscu, nie wyjmiesz od zewnątrz. miałem takiego sprzęta.

jeśli masz pojęcie, to tylko serwisówka. jak nie masz, zleć sprawę komuś innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...