Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam linki do sprzęgła, znalazłem jedną w Larssonie a droga troszkę mi się wydaje :/ i to w sumie nie oryginalna. Macie jakieś pomysły na tani sklep z częściami do enduro ???

Szykuje się też do wymiany oleju i byłem troszkę nadgorliwy i kupiłem już olej 10W40 ale samochodowy :/ czy to nie przeszkadza w niczym.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Suzuki dr 350 SE :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzęgłem to jest tak, że jak odpalisz moto, wbijasz 1 i zaraz gaśnie?? cZy idzie wbić bieg i nie ciągnie?? Bo ja bo złożeniu miałem to samo. Co sie okazało, podkładka dystansowa, pomiędzy koszem a łożyskiem się wytarła i po dokręceniu głównej nakrętki (przy rozbieraniu była stosunkowo luźna). Splanowałem lekko papierkiem zębatkę od kosza sprzęglowego i było git. Bo też myślałem o tych wszystkich tarczach sprężynach, a to nie to. Śrubki ze sprężynami muszą być dokręcone do oporu i tam z 10Nm. Opisz dokładnie Twój objaw.

 

jak wbije 1 to szarpnie i gaśnie. Zeby ruszuć musialem rozpedzić sie z moto (z chodzacym silnikiem na luzie) i wrzucić 1 i wtedy jade :) . Zobacze tą podkładke i napisze jak jest.

dzieki za pomoc :biggrin:.

 

Szykuje się też do wymiany oleju i byłem troszkę nadgorliwy i kupiłem już olej 10W40 ale samochodowy :/ czy to nie przeszkadza w niczym.

ja bym nie lal, bo strach o tarcze sprzegla, ze sie slizgac zacznie :biggrin: . Kolega tak zrobił w XTku i sprzegło musiał wymienic :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozbierał ktoś gażnik podciśnieniowy,jaka tam powinna być spręzyna ta co zamyka przepustnice podciśnienia tzn jaka długość i jaka średnica drutu ,bo u mnie jest jakaś dziwna i z jednej strony nie obrobiona.Pytanie numer dwa nie mam wolnych obrotów a jak podkręce tą śrubką z boku zo niechce schodzić z obrotów.gażnik był w środku moim niefachowym zdaniem czysty.proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wbije 1 to szarpnie i gaśnie. Zeby ruszuć musialem rozpedzić sie z moto (z chodzacym silnikiem na luzie) i wrzucić 1 i wtedy jade :flesje: . Zobacze tą podkładke i napisze jak jest.

dzieki za pomoc ;).

 

 

Masz to samo dokłądnie co ja. Nic innego tam nie będzie, ja też dwa razy rozbierałem aż znalazłem. Bo sprzęgło chodzi normalnie pewnie??

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to samo dokłądnie co ja. Nic innego tam nie będzie, ja też dwa razy rozbierałem aż znalazłem. Bo sprzęgło chodzi normalnie pewnie??

 

tak, sprzegło normalnie chodzi, odbija jak należy. Aby to było TO ;) :P

 

dziękówa :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy moze zostac uzywany pierscien do DR zgarniający,w cylindrze nieskodzi sie o 0,9mm bo mierzyłem. Bo czekam juz tydzien az mi dorobią ale pierdola ze to jakies nietypowe i muszą maszyny przestawiac i potrfa to jeszcze 10 dni (10 juz czekam). Co mi radzicie? załozyc stary? bedzie pobierac olej czy nie? niewiem co mam teraz zrobic. Chodzi o DR 125. sorki za off topik ale niechce zakladac nowego tematu... A tak na marginesie, to juz wiecej Suzuki niekupie,jestem strasznie wku**wiony na tą marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko jakim kluszem odkrecic swiece przy dr 350 bo zadnym niemoge jej ruszyć żadna 18'' niewchodzi. I jeszcze jedno gdzie jest ta podkładka to tego sprzęgła ??? Bo też misie zdarzyło że wrzuciłem bieg i gasła ;p;p . Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko jakim kluszem odkrecic swiece przy dr 350 bo zadnym niemoge jej ruszyć żadna 18'' niewchodzi. I jeszcze jedno gdzie jest ta podkładka to tego sprzęgła ??? Bo też misie zdarzyło że wrzuciłem bieg i gasła ;p;p . Pozdr

 

Klucz musi być na 18mm, ale cienkoscienny- jest to jedyny warunek:) A To że Ci się zdarzyło to nie mogła być podkładka, tylko mogły tarcze się skleić. A podkładka ta mieści się pomiędzy koszem sprzęgłowym od strony silnika, a łożyskiem wałka skrzyni biegów.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jesten od niedawna posiadaczem dr 350s i mam probrem z ustawieniem wolnych obrotów tzn.jak ustawie na biegu jałowym jest git 1500 obr ,ale po dodaniu gazu i ponownym puszczeniu obroty utrzymują się czasami na 3-4tys,a czasami jest ok.Czy to może być skutkiem luzów na osi przepustnicy.

 

Mam ten sam problem ,jak już skręcę obtoty na 1500 to potrafi czasem zgasnac.Linka jest luzna na tyle ze nie pociaga przepustnicy.Ale mam nadzieję że przeczyszczenie gaznika i ponowna regulacja zlikwiduje problem.

 

 

Przeszukałem forum i nie trafiłem na post który odpowiedział by na moje pytanie.

Muszę zdemontowac tylni amortyzator bo się rozciekł, i chciał bym się dowiedziec jakie narzedzia są potrzebne i co trzeba zdemontowac żeby go wydostac na zewnątrz?

 

Czy ktoś regenerował juz taki amortyzator?

jaki koszt w stosunku do trwałości?

Nowy w serwisie (około 3400,00 pln) szok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ,jak już skręcę obtoty na 1500 to potrafi czasem zgasnac.Linka jest luzna na tyle ze nie pociaga przepustnicy.Ale mam nadzieję że przeczyszczenie gaznika i ponowna regulacja zlikwiduje problem.

Przeszukałem forum i nie trafiłem na post który odpowiedział by na moje pytanie.

 

 

Ja mam tak samo,jak ustawie wolne wszystko pięknie chodzi,jak przegazuje to juz chodzi na wysokich obrotach, w czasie jazdy tak samo,przy zmianie biegów moto szarpie bo po puszczeniu manetki dalej ma wysokie obroty:( od czego to moze byc? ja wcale niemam wolnych i juz sie tak nierobi,ale to uciązliwe bo muse pilnowac aby niezgasł moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podnieść iglicę o jeden ząbek w stosunku do położenia środkowego, a śrubę regulacji składu mieszanki wykręcić na ok 2-2,5 obrotu. Miałem w swoim moto podobne objawy i po tych regulacjach jest dobrze, pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...