Skocz do zawartości

Odzież RETBIKE - czy warto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy ktoś z was ma doświadczenia z użytkowania ubiorów firmy RETBIKE. Chodzi o kurtki i spodnie oczywiście. Jak się sprawują w jeździe. Czy rzeczywiście są nie przemakalne jak zapenia producent? Jak jest z ich trwałością? Zastanawiam sie właśnie nad kupnem kurtki i spodnii dla mnie oraz dla mojej pasażerki. Cena jest bardzo atrakcyjna - za komplet 800 zł. Według mnie to bardzo mało, biorąc pod uwagę ceny innych europejskich producentów. Jednak czy warto inwestować w RETBIKE'a?

Proszę o wszelkie opinie - pozytywne a w szczególności negatywne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie opowiem Ci o wadach i zaletach RETBIKE bo nie jestem uzytkownikiem odziezy tej marki. Znam tą marke tylko z opinii innych uzytkownikow tego formum. Jednak jak piszesz o przeznaczeniu 800 zl na wdzianko tej firmy, to zastanawiam sie czy nie lepiej jest poczekac do wiosny (jesli nie myslisz o zimowej jedzie) i przejechac sie na jakis motobajzel, np na Moto Targ w Warszawie na sluzewcu. Tam mozesz kupic komplet (kutke i spodnie) dobrej firmy np Hein Gericke textylny w tych samych pieniazkach. Nie sa to modele na rok obecny ale modele z poprzedniego sezonu lub dwoch (sa nowe). Bylem z kolega na wrzesniowym moto targu, zakupil spodnie skorzane i kurtke skorzana firmy Hein Gericke i zaplacil 1100 zl.....

Polecam ten rodzaj zakupu.

Zaznaczam, ze moja wypowiedz nie neguje jakosci firmy RETBIKE

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze w wyszukiwarce. Z tego, co pamiętam, ludzie narzekali, że ciuchy się prują.

Ja ze swojej strony gorąco mogę polecić zakup kominiarki tejże firmy - kosztuje ok. 25 zł i zapewnia najlepszy z dotychczas przeze mnie testowanych "skarpet" komfort (także termiczny).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Retbike'u zrobiłem już jakieś 5000 km i za cene 350 zł uważam że kurtka jest genialna. Nigdzie mi sie nie popruła, nigdzie mi nie przesiąkła a jeździłem w deszczu, zmarznąć też mi się cholera nie udało :P Uważam że jeśli ktoś nie ma 100 kilo kapuchy na ubranie to zakup odzieży Retbike to strzał w dziesiątke! :) Polecam!

 

P.S Warto także zauważyć że z roku na rok jakość poprawia się. W moim modelu (2004) nie ma dodatkowych suwaków na ramionach w celu poprawy cyrkulacji powietrza w ciepłe dni. W modelu 2005 już takowe są więc widać progres i dążenie do wyelimonowania błędów. A to się bardzo liczy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze znaczenie ma na jaki rocznikowo model sie decydujesz: 2004 czy 2005.

 

Moge potwierdzic, ze w modelach 2004 trafialy im sie wpadki. O ile kurtki byly w miare ok, to spodnie pozostawialy wiele do zyczenia: ciekna przy mocniejszym zmoczeniu w najmniej oczekiwanych miejscach (okolice jajek :lol: i kolana).

 

Co do jakosci wykonania nie moge narzekac. Testowalismy na wortalu najciekawsze pozycje z ich oferty i nic sie nam nie prulo w tym czasie. Dostalem tez od nich na prywatny uzytek RetTouring 2004 - po roku wszystko jest w miare ok (pomijajac zmechacenie materialu na ramionach od jazdy z plecakiem).

 

Modele 2005 sa juz duzo bardziej dopracowane. Calkiem pozytywne wrazenia mielismy po tescie RetSport: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=98

Przeczytaj, może to Ci ułatwi podjęcie decyzji.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO kilku dniach użytkowanie przesłałem Adamowi Retce listę uwag. Powiedziął zę w modelach na przyszły rok większość będzie uwzględniona.  

 

Dla mnie po przesłaniu testu do wglądu Retka powiedział praktycznie to samo. Albo mówi to każdemu, albo serio przejmuje się opinią o swoich produktach :) .

 

W każdym bądź razie zmiany idą ku dobremu i z roku na rok pojawiają się w ofercie coraz ciekawsze kurtki.

 

W sumie w RetBiku przeszkadza mi tylko jedna rzecz: stosowana cordura jest potwornie gruba. Jasne, ze to dobrze pod wzgledem bezpieczenstwa, ale w dotyku material zupelnie nie jest przyjemny.

 

Ciekawe o co w tym chodzi, bo Cordure o podobnej grubosci stosuje Metro (takze polska firma), a jej kurtki sa tak przyjemne w dotyku, ze niemowlaka moznaby w nie ubrac.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurtka Retsport rzeczywiście zła nie jest, choć przemaka, natomiast spodnie to raczej pomyłka, nie dość, że oczywiście przemakają, ochrniacze są jakoś dziwnie (czyt. niedopasowane) dopasowane, to jeszcze wszedzie wyłażą nitki. na kolanach już sie oczywisćie mechacą. (już raz oddawałem do reklamacji, bo puściły szwy w kolanach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku myslalem o zakupie kompletu Retbike. Przymierzalena Sluzewcu i zrobily na mnie dobre wrazenie. ale niestety zlamalem sie i kupilem Modeke.

ktos pisal o przemakaniu. Modeka dlugo wytrzymala w deszczu ale foliowa nie jest i po godzinnej jezdzie zaczyna przemiekac ale tylko w niektorych miejscach. material tez jest raczej nie dal niemowlaka ale mimo to jest ok.

Natomiast przy okazji spytam sie Was jak oceniacie ochraniacze wkladane standardowo do ciuchow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozmawiałem z SZEFEM firmy. nie mają atestów. miałem ochraniacze w ręku. to nie są ochraniacze które ratują przed np. złamaniami ale na pewno przed przetarciami i (np. przy szlifie) i przed mniejszymi uderzeniami. (jak ktoś nas bile to można się zasłaniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...