Skocz do zawartości

Jawa TS 350; coś przepuszcza


kalosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tym razem problem z innej beczki. Od dwóch lat doskwiera mi problem z którym nie mogę sobie poradzić. Podczas ruszania przy dużym obciążeniu silnika (dwie osoby + bagaże, albo szybkie puszczenie sprzęgła - ruszanie zrywem na asfalcie) słychać dziwne skrobanie w silniku. Tak jakby coś przepuszczało. Mogę ten sam efekt osiągnąć jak wcisnę hamulec nożny i chcę ruszać to słysze jak coś się piłuje w silniku. Wymieniłem wałek który wychodzi na zębatkę zdawczą ze skrzyni biegów, rozpołowiłem silnik sądząc, że wałki się wytarły, wymieniłem łańcuszek sprzęgłowy i łańcuch. Podczas remontu nie zauważylem żadnych opiłków w środku, żadnego wytarcia nic. Kompletnie nie mam pojęcia co to może być. Mam nadzieje, że pomożecie.

Pozdrawiam kalosh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło pracuje bardzo dobrze. Nic nie ciągnie, korek na tarczach jak nówka (kiedyś też myślałem że to sprzęgło i kupiłem nowe tarcze. Jak dobrałem się do kosza i porównałem je to były identyczne i oddałem je do sklepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz koszyk sprzegłowy od cz350?jak nie to spróbuj go założyc

Sądzisz, że to sprzęgło? Ja kosza nie zmieniałem ale nie wiem jak poprzedni właściciel Jawy. Co może zmienić kosz od cz350 i czym on się różni od jawowskiego (jak mam poznać który posiadam)?

 

Chciałem jeszcze dopowiedzieć, że po porządnym rozgrzaniu silnika (paru kilometrach) problem powoli zanika i coraz trudniej go wywołać ale jak ostygnie to znowu się zaczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam to samo -chrobocze,szarpie nie ciagnie az tunagle szarp z towazyszącym dziwnym dzwiękiem- umnie tojest od poczatku nie wiele dała wymiana oringu, łozysk igiełkowych czy tarcz na nówki- szarpie ze ruszyc ciezko a we dwóch jazda po mieście w korku to prawdziwa męczarnia

jak podpowiadaja koledzy wyzej to uroda sprzegła w TS stad tylko wymian na cz-towskie pozwoli umilic jazde czy ruszanie i sam sie nad tym poważnie zastanawiam

TS- cieniutki wąskie krażki z czerwonamym materiałem trącym i 5 spręzynami dociskowymi

CZ-szerokie tarcze z korkowym jakby materiałem ciernym i 3 spręzymy dociskowe

 

podrawiam

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wymian na cz-towskie pozwoli umilic jazde

Skoro tak to czy trzeba wymienić również coś innego (bo tarcze to chyba tak skoro piszesz że są szersze od CZ) czy tylko sam kosz (metalowe okrągłe coś z wycięciami - opisuję żeby było jasne że rozumiemy to samo przez słowo "kosz":D)? A jak sprawa wygląda z zabierakiem, on też ma dziury na 5 śrub? Też trzeba go wymienić? Jak możesz to napisz co muszę mieć od CZ aby to wmontować do mojej Jawki i żeby to śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

trzeba komplet kosz , zabiererak i spręzyny też sa chyba inne stą nie da ich sie zamieić-byłyby gotowe (nie jestem w stanie tego obecnie ptwierdzić) podobno tulejka łozyskująca osze dla TS i Cz tez jest inna ale tez nie dam głowy. Poszukaj na forum o tym temacie, napewno cos jest a i bardziej doswiadczeni koledzy na pewno pmogą

 

podrawiam

 

Mirek

 

uuuu dzis znów czeka mnie jazda w dwójke brrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Milimetra o wymianie sprzęgła:

"Chcąc wykonać tę modyfikację, musimy wymienić następujące elementy: kosz sprzęgłowy, zabierak sprzęgła, przekładki metalowe, tarcze cierne, tarczę dociskową, sprężyny dociskowe, podkładki na sprężyny, przetyczki do zabieraka, tuleję rozporową z rowkiem smarowniczym, oraz dać nową podkładkę zabezpieczająca nakrętkę kosza sprzęgłowego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany kosza sprzęgłowego to dziwne rzeczu tu : http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...+sprz%EAg%B3owy

przeczytałem, żeby nie powiedzieć "głupoty"

Zębatka kosza sprzęgłowego w Jawie i CZ jest identyczna i nie może być z tym problemów. Różnice są w samym koszu + tuleja rozporowa z rowkiem (ślizgowa).

 

Żadna z części kompletnego kosza od Jawy nie pasuje do kosza CZ!!!!!!!

 

Trzeba po prostu założyć kompletne sprzęgło od CZ+tulejka i jest ok. A jeśli się ktoś uprze to można przenitować kosz od CZ na zębatkę od Jawy (trzy nity stalowe fi 5,5 mm) (pasuje idealnie) i wtedy to nie trzeba wymieniać tej tulejki.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja slyszac jego opinie zrezygnowalem z przerobki
.

Moim zdaniem źle zrobiłeś. Po wymianie sprzęgło chodzi jak marzenie. Ilość zębów zgadza się z na obu koszach więc o wymienionych wyżej problemach nie ma mowy. Ja jestem po wymianie i mucha nie siada. Sprzęgło jak marzenie. Skończyły się jakieś dziwne dźwięki, szarpanie i ślizganie. Poprostu rewelka.

Polecam wszystkim taką zabawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...