Skocz do zawartości

pierwsze enduro (motorower) co byście doradzili ?


Szymek001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy najeździe na końcu hopy zwalnaisz gaz

Nie chcę się czepiać ale jak nie chcesz lądować za każdym razem na przód to nie zwalniaj gazu :) zwalniasz lekko przed hopką' date=' a już na hopie, chwilę przed krawędzią gaz na maxa (przynajmniej w Ts, DT i innych podobnych sprzętach). Takie dodawanie lub ujmowanie gazu na wyskoku na pewno bardziej wpływa na pozycję w locie niż takie samo operowanie gazem w powietrzu (przynajmniej w krótkich skokach)

 

[ [i']Dopisane: 12-09-2005, 18:31[/i] ]

Przy najeździe na końcu hopy zwalnaisz gaz

Nie chcę się czepiać ale jak nie chcesz lądować za każdym razem na przód to nie zwalniaj gazu :D zwalniasz lekko przed hopką' date=' a już na hopie, chwilę przed krawędzią gaz na maxa (zwłaszcza w Ts, DT i innych podobnych sprzętach). Takie dodawanie lub ujmowanie gazu na wyskoku na pewno bardziej wpływa na pozycję w locie niż takie samo operowanie gazem w powietrzu (przynajmniej w krótkich skokach)[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale jak nie chcesz lądować za każdym razem na przód to nie zwalniaj gazu Wink zwalniasz lekko przed hopką, a już na hopie, chwilę przed krawędzią gaz na maxa (przynajmniej w Ts, DT i innych podobnych sprzętach)

Mnie zawsze uczyli że jedziesz róznym gazem, Jak spuscisz polecisz na przód, jak dodasz poelcisz na tył - proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale jak nie chcesz lądować za każdym razem na przód to nie zwalniaj gazu zwalniasz lekko przed hopką' date=' a już na hopie, chwilę przed krawędzią gaz na maxa (przynajmniej w Ts, DT i innych podobnych sprzętach). Takie dodawanie lub ujmowanie gazu na wyskoku na pewno bardziej wpływa na pozycję w locie niż takie samo operowanie gazem w powietrzu (przynajmniej w krótkich skokach) [/quote']

Ja mam taki odruch ze wlasnie odpuszczam przed samym wybiciem ale laduje jak sobie zazycze (reguluje gazem w locie). Na zawodach przyjrzalem sie i KAZDY zawodnik wyskakiwal w ten sam sposob (ok 2 metrow przed wybiciem odpuszczal gaz). Jakbys wyskoczyl na odkreconym gazie to obstawiam ze zaliczylbys plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki odruch ze wlasnie odpuszczam przed samym wybiciem ale laduje jak sobie zazycze (reguluje gazem w locie). Na zawodach przyjrzalem sie i KAZDY zawodnik wyskakiwal w ten sam sposob (ok 2 metrow przed wybiciem odpuszczal gaz). Jakbys wyskoczyl na odkreconym gazie to obstawiam ze zaliczylbys plecy

Dokladnie zgadzam sie z Toba ,przed hopa puszczasz gaz,ewentualnie na rownym gazie ( co prawda za duzo doswiadczenia nie mam w skokach ale wlasnie w taki sposob najlepiej mi to wychodzi )

Inna sprawa oczywiscie to operowanie gazem w locie i balansowanie cialem (gdy zajdzie taka potrzeba), ja osobiscie wole cialem balansowac niz gazem operowac w powietrzu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialem takie cos mala chopa ale wjechal na nia przy ok 80 km/h na odkreconym dosc konkretnie gazie ciagle przyspieszajac :) wyladowalem na 1 kole a przednie bylo dosc wysoko :D malo brakowalo do ..... brrrr wole nie myslec :)

:-D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdarzyło mi się po odpuszczeniu gazu na hopie prawidłowo wylądować. Może brak mi doświadczenia w kontrolowaniu motocykla w locie, ale ja zawsze jak czuję że jadę na hopę za szybko odpuszczam gaz przed, aby dodać na samym jej końcu. I jeszcze mi się nie zdarzyło żeby wylądować na przód wyskakując takim sposobem. W SXie rzeczywiście na niektórych hopach lepiej za dużo gazu nie dawać przed wyskokiem :lol: Ale już chyba lepiej najechać na równym gazie niż odpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...