Skocz do zawartości

Zmina z kardana na lancuch???


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

szukam wszelkich informacji zwazanych ze zmina walu kardana na lancuch badz pasek!!

 

generalnie chodzi mi o zamontowanie felgi 8x17 i opony 230 w motorkach

Dragstar i Intruder 1400

 

to ze trzeba porzezyc wahacz to juz wiem ale co dalej ??

 

srodek fegi orginalnej przeklada sie do nowej z zachowaniem takiej samej liczby szprych .

 

generalnie zmiana na pasek byla by najladniejszym rozwiazaniem i moze niedrogim??

 

 

ma ktos moze jakies informacje w tym temacie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napędu z kardanana pasek w VS 1400 jest możliwa ale przeróbka jest dosyć skąplikowana. Widziałem tylko jeden motocykl z takim rozwiązaniem. Najlepeij poszerzyć wahacz (trochę kombinacji bo w VS w lewym ramieniu wachacza jest wał) a na felgę załopzyć taki dystans, zeby przekładnia nie "schowała" sie wewnątrz felgi. Skontaktuj się z którym kolwiek klubem Intruddera w Niemczech i znajdź kogoś kto już coś takiego zrobił. Myślę, że powie Ci co trzeba przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój chłopski rozum wywalając kardan będziesz musiał też wymienić (lub dorobić nowy) wahacz. Oryginał nie ma opcji regulowania położenia koła czyli nie możesz kontrolować naciągu łańcucha lub paska.

Kolejna sprawa to jak piszesz poszerzenia wahacza. Będzie z tym chyba za dużo je...nia. Jedno ramie kryło wcześniej kardan i jest dość grube przy czym drugi jest raczej przeciętnej grubość. Tu potniesz tam podegniesz i wyglądu i tak nie będzie.

 

Łańcuch czy pasek.

Pasek ma wiele zalet- jest czysty cichy- ale i ma w Twoim przypadku jedną ważną wadę – Szerokość.

Walczysz z szerokością przeniesienia napędu a pasek zajmuje trochę więcej nić łańcuch.

 

Pytanie teraz brzmi jak zrobić przeniesienie łańcucha z silnika?

Wywalić przekładnie na kardan przedłużyć wałek lub założyć odpowiednio dopasowaną zębatkę a co z uszczelnieniem?

 

Oj będą koszty będą :)

 

Dla swojego sprzętu wymyśliłem taki patent jak na rysunku.

Czyli otworzyć wałek kardana i zamiast grubej rury zrobić taką kratownicowa konstrukcję a dla usztywnienia dać zastrzał od dołu.

Po tym zabiegu weszłaby trochę większa opona, jedyne co mnie powstrzymuje to brak wahacza do eksperymentowania

kawasaki-zl600-88-bikepics-425554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przerobke wahacza pod kardan to mam juz firme co ma wszystko tylko ceny sa za......ste :twisted:

 

intruder

 

http://www.thunderbike.de/user/parts_detai...get=&optid=2058

 

 

dragstar

 

http://www.thunderbike.de/user/parts_detai...get=&optid=2040

 

jesli chodzi o dragstara to mozna by to samemu zrobic (porzezyc wahacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaMart tylko zobacz jak on ma ten kardan prowadzony. Taka przeróbka kardana też nie jest tania.

u tego kolesia kardan jest podzielony na 2 odcinki pierwszy wychodzi z silnika i jest prawdopodobnie mocowany jak oryginał tyle, że wychodzi pod kątem w bok. Potem łączy się prawdopodobnie kulowym (chyba tak się nazywa) łączeniem lub krzyżakiem z drugim fragmentem, który idzie już prostopadle do osi koła.

 

Wygląda prosto, ale raczej nie będzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest krotko mowiac poroniony pomysl, a jego koszt bedzie bardzo duzy.

Nie polecal bym zabierac sie za to samemu, jak jest firma to maja jakies doswiadczenie w tej przerobce i wiadomosci na temat czesci niezbednych przy przerobce skrzyni biegow.

Oplaca sie po prostu zaplacic i miec to zrobione porzadnie, a nie zaplacic i miec to zrobione kiepsko, lub wogole.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...