Skocz do zawartości

Tuleja po nikasilu?


enduroguy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Mam Kawasaki KDX125 i poprzedni wlasciciel wprasowal nowa tuleje i zalozyl nowke tlok Vertexa (nie wiem czemu. Moze zatarl sprzet, a moze sie selekcje skonczyly). Moja fura nie ma takich osiagow jakie miec powinna wiec zaczynam sie zastanawiac czy zabieg ten nie zostal spartolony (dobrze wprasowana tuleja nie powoduje spadku mocy wzgledem mocy na nikasilu). Jest jakas mozliwosc zeby to sprawdzic? Dodam ze kompresja jest w porzadku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że jest słabszy ? Masz porównanie?

Tak, rozmawialem z uzytkowanikami. Normalnie potrafi stanac z 3 na koło, jego vmax w 2 osoby to 130km/h i na 5 biegu jeszcze rwie (koles tylko zmienil gaznik ale wtedy bylo niewiele gorzej). Po wymianie gaznika idzie w sumie leb w leb z KX'em a moj 110km/h w 2 osoby, ledwo na 1 na koło staje i zaczyna mulic na trzecim biegu... Blokad nie widze nigdzie! 0 jakichkolwiek kryz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze w Hondzie NSR 125 zrobili tuleje i co? - Duuuży spadek mocy, zamiast 150km/h jedzie 120km/h.

No to ladnie pewnie u mnie tez tak spie*dolili, a informacja o tym ze mozna dobrze wprasowac jest ze sprawdzonych zrodel :) . Orientujecie sie w takim razie czy jest mozliwosc nalozenia nikasilu zamiast tej tuleji?? No i jak sprawdzic czy jest dobrze wprasowana czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tuleje sie chyba nie da :) a jak wyprasujesz tuleje i okaze sie ze jest tam gleboka rysa (tlok sie rozlecial) i nie da sie nikasilu polozyc to wtedy kicha bo trzeba kupic tuleje i wprasowac. U mnie tez jest tuleja i na seryjnym silniku/wydechu idzie z 1 z gazu na kolo a z 2 sie troche podnosi ale po zimie (rozbiore silnik ze znajomym maly tuning i zloze spowrotem) moze jakas gruszke dorwe fajna to z 2 bez problemu pojdzie (mam nadzieje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyprasujesz tuleje i okaze sie ze jest tam gleboka rysa (tlok sie rozlecial) i nie da sie nikasilu polozyc to wtedy kicha bo trzeba kupic tuleje i wprasowac.

Dostac tuleje to nie problem. Tlok i nowa tuleja maja ok 2500km i jak juz pisalem jest to vertex takze bomba. Rys nie ma bo tlok ladnie dotarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nikasilu nie wiem czy nie będzie droższy niż zakup nowego cylindra... W Czechach kładą nikasil' date=' ale w Polsce podobno też. Tyle wiem - nara :']

 

pzdr - kilu

Cylinder ponad 2000zł a nikasil 600-1000zł takze :roll:

 

do nsr za 2k mozna kupić już cały zestaw - tłok pierdoły cylinder, ostatnio na allegro widziałem silnik z 2k2roku 7tys.przebiegu za 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nsr za 2k mozna kupić już cały zestaw - tłok pierdoły cylinder' date=' ostatnio na allegro widziałem silnik z 2k2roku 7tys.przebiegu za 1600zł[/quote']

Spoko ale NSR'ek jest od chu*a a ilosc KDX'ow125 w Polsce to mozna na palach policzyc (moze przesadzilem ale prawie ich nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta rysa chodzilo mi o to ze mogla byc taka sytuacja ze byl nikasil rozlecial sie tlok i zrobil w cylindrze/nikasilu gleboka ryse i nie mozna bylo juz zrobic nowego nikasilu przez ta ryse to zamiast kupowac nowy cylinder ktos wprasowal tuleje

 

 

 

p.s. nie znam sie na tym jakos super dobrze ale chyba jest taka mozliwosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...