Skocz do zawartości

Co zrobić gdy paruje szyba w kasku?


Marcin Neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sa preparaty anty-parowaniu jednak nie moze byc to zadne w stylu "hit z allegro za 5,50" trzeba poswiecic na to sensowne pieniądze i mamy sensowne działanie ...

 

jezeli nie chcemy wydac z jakiegos powodu tych złociszy to rozwiązanie jest jeszcze prostsze .... jeździc z niedomkniętą szybą .... co jednak jest troche niebezpieczne ...

 

edit:

i bym zapomniał ... woda destylowana ma podobne działanie jak te preparaty ... ale jednak nie jest tak wydajna i super skuteczna ....

 

Kaski nolana mają mozliwosc podczepienia drugiej szybki ktora ma własnie powodowac nieparowanie ... ale nie wiem jak to działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojej nie da sie nie domknąc :evil: Albo sie ma otwartą albo zamkniętą. Nie ma regulacji szybki mój kask. Ale za rok mam nadzieje ze bedzie nowy moto=nowy kask :)

Sama męcze sie z tym parowaniem. Jak jest gorąco to niestety musze otwierac szybke na światłach itp. A co za tym idzie...jeszcze większe zainteresowanie gapiów :roll: :? Tak to wygląda jak jedzie dziewczyna na moto jakimkolwiek. Czasami nie zorientuja sie dopóki nie otworze szybki a wtedy jest: 8O 8O 8O

Hahha :-D

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. zawsze miałem troszeczkę otwartą szybkę tak z 0' date='5cm i nie parowało ...[/quote']

 

dobry sposób ale przy nizszych predkosciach :evil:

tez jezdze zwykle na 1-zabek ale powyzej pewnych prędkosci nie ma szans na to aby szybka była otwarta :) sama sie zamyka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedziesz troche szybciej' date=' wiatr zawieje szybke wyrwie[/quote']

Nie wiem w jakim kasku jeżdzisz ale zeby wiatr ci szybe wyrwal :-D :-D :-D :-D :-D śmiech na sali

 

 

sYs ... nie miałem na msli ze połamie szybe i wyleci w pip ... tylko ze wyrwie ją do góry(podniesie) ... nic w tym dziwnego nie ma ... inaczej w jakim celu kaski mają Visorlock'i ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzimej produkcji kasku marki Bella nacierałem wizjer preparatem "Optiklar" i było OK. Kiedyś, w zamierzchłych czasach, lansowano metodę smarowania okularów motocyklowych gliceryną - tylko to się strasznie maże. W obecnie posiadanym Uvexie mam folię nieparującą i w zasadzie działa; poza tym zawsze powinno pomóc leciutkie uniesienie wizjera (o jeden ząbek). Słyszałem także o przecieraniu szybki szmatką zwilżoną w roztworze soli.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...