Skocz do zawartości

Ile oleju powinno zjadać enduro??


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel śmiga aprilią pegaso 125. Ostatnio zakupił olej castroll za 40 zł i nie rozumiem bo na 100 km zjada mu ok. 0.5 l 8O Czyżby musiał kupować olej co miesiąc (to jest jak abonament na motor). Czy to może wina moto??

 

 

PS. Wydaje mi się że tak nie powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dwusów -ile bierze tego oleju na np 10l benzyny?

zakładając żę dozownik podaje tak jak napisałeś 0,5l/100km przy spalaniu ok 5litrów (tak myślę że tyle mu spala) to podaje ok 2x za dużo

trzeba by było wyregulować bądź zrezygnować z dozownika i samemu dolewać olej do zbiornika we właściwych proporcjach

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel śmiga aprilią pegaso 125. Ostatnio zakupił olej castroll za 40 zł i nie rozumiem bo na 100 km zjada mu ok. 0.5 l 8O Czyżby musiał kupować olej co miesiąc (to jest jak abonament na motor). Czy to może wina moto??

 

 

PS. Wydaje mi się że tak nie powinno być...

 

Dobrze Ci się wydaje 0.5 l na 100km to dużo jak na taki motocykl jakim jest Aprilla. Nawet gdyby kumpel bardzo ostro jeździł ciągle. Może gdzieś ma jakiś wyciek, albo nieszczelnosć.

Jeśli dymi no to dozownik za dużo oleju podaje, ale to i tak nie podawał by aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcił troche ale myślałem że dlatego że był jeszcze nie rozgrzany. Powiem mu żeby wyrególował dozownik, a jego aprilia jest już trochę wyśmigana rocznik 1992 jeżdżona na torze do motocrossu. Kupił ją za 2400 zł po tym jak sprzedał swojego simsona (pseudo enduro) za 2300 zł Interes roku 2005 w mojej mieścinie!!! :evil:

 

PS. Aprilia jest po remoncie w fachowym serwisie. Obecnie jest rozebrana w celu pomalowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprilia jest po remoncie w fachowym serwisie. Obecnie jest rozebrana w celu pomalowania...

No to niech w tym fachowym serwisie zobaczą co jest grane :!:

A jeżeli moto jest ogołocone z plastików itp. to twj kolega ma ułatwiony dostęp do dozownika :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel śmiga aprilią pegaso 125. Ostatnio zakupił olej castroll za 40 zł i nie rozumiem bo na 100 km zjada mu ok. 0.5 l 8O Czyżby musiał kupować olej co miesiąc (to jest jak abonament na motor). Czy to może wina moto??

 

 

PS. Wydaje mi się że tak nie powinno być...

O losie........., ja bym nie wyrobil na sam olej. 5l na 1000km, na 100% jest cos nie tak z dozownikiem. Moja Apa bierze w granicach 1.5l na 1000km- przy spalaniu ok 6l/100km. Twoj powinien palic podobnie bo masz zapewne tan sam silnik "Rotax123".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0' date='5 l a nie 5[/quote']

0,5l/100km=5l/1000km :evil:

 

TO od cholery za duzo ja sadze ze sprzet by nawet nie przepalil takiej ilosci oleju takze obstawiam nieszczelnosc. WOgole co za ziomek na pegaso ganial po torze mx :lol: ? Dziwni ludzie sa na swiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales z kumplem stan tlumika, (bo choc to malo prawdopodobne ze silnik pali tak duzo oleju) to tlumik dlugo wytrzyma w czystosci :evil:, ale ja stawiam na wyciek z wezyka doprowadzajacego olej do dozownika. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w mojej Apie bez podwiazania wezyk zostanie scisniety przez amortyzator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...